آتش‌افروزی مرگبار پس از فرار از تبعیدگاه
کد خبر: 964905
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00430z
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۰
مجرم خطرناک که پس از فرار از تبعیدگاهش طلبکار خود را به آتش کشیده و مرگ او را سبب شده بود، بازداشت شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گزارش خبرنگار ما، دهم تیرماه امسال بود که مأموران پلیس تهران از حادثه آتشین در یکی از پارک‌های حاشیه بلوار خلیج فارس با خبر و در محل حاضر شدند. اولین بررسی‌ها نشان داد که چهار مرد افغان پس از درگیری با یکی از هموطنان خود او را به آتش کشیده و از محل فرار کرده‌اند. پس از آن بود که مجروح حادثه در حالی که به شدت دچار سوختگی شده بود به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. او با جملاتی بریده به مأموران پلیس گفت که عامل حادثه آتشین مردی به نام قادر است. وی توضیح‌داد: من ۵ میلیون تومان از قادر طلب داشتم. امروز برای گرفتن طلبم با او تماس گرفتم که از من خواست به پارک بیایم تا طلبم را پرداخت کند. وقتی سر قرار حاضر شدم قادر و سه نفر از دوستانش که آن‌ها هم افغان بودند به من حمله کردند. قادر سرانجام مایعی به روی‌ام پاشید و من را آتش زد و همراه دوستانش فرا کرد. در شاخه دیگری از بررسی‌ها سوابق قادر بررسی‌شد. تحقیقات نشان داد که قادر از مجرمان خطرناک است که بهمن‌سال‌۹۵ به اتهام همدستی در جریان یک قتل بازداشت و به زندان و سه‌سال تبعید به سیستان و بلوچستان محکوم شده بود. همچنین مشخص شد قادر مدتی پس از تحمل دوران تبعید خود از محل متواری شده‌بود که مأموران پلیس او را بازداشت کردند و متهم این بار با حکم قاضی به شهرستان تکاب تبعید شده‌بود. قادر، اما پس از تبعید به تکاب بار دیگر از محل متواری و در جریان فرار مرتکب حادثه آتشین شده‌بود.
در حالی که بررسی‌ها برای بازداشت قادر در جریان بود، از بیمارستان شهدای یافت‌آباد خبر رسید که مجروح حادثه به علت شدت جراحت فوت شده‌است، بنابراین پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد و قادر به عنوان قاتل تحت تعقیب قرار گرفت.
تحقیقات بیشتر، اما نشان داد که قادر از سوی مأموران پلیس‌آگاهی بازداشت و برای انتقال به تبعیدگاهش به زندان قزل‌حصار منتقل شده‌است که در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی تهران قرار گرفت. متهم در بازجویی‌ها به حادثه آتش‌افروزی اعتراف کرد. به دستور قاضی رضوانی، بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تحقیقات از متهم و تلاش برای بازداشت همدستان او در جریان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار