توسعه آموزش‌های مهارتی موجب رفع معضل بیکاری می‌شود
کد خبر: 963456
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042dc
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵
نماینده ولی فقیه در استان کردستان ظرفیت‌های زیادی در حوزه اشتغال‌زایی در کردستان وجود دارد که انگونه که باید مورد استفاده قرار نگرفته است، گفت:‌ توسعه آموزش‌های مهارتی موجب رفع معضل بیکاری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در دیدار جمعی از کارکنان فنی و حرفه‌ای استان در سنندج، اظهار کرد: خداوند به انسان کرامت بخشیده است و از روح خود در وجودش دمیده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: اگر انسان‌ها خود را به خوبی بشناسند در مسائل مادی و معنوی خود بیشتر به موفقیت می‌رسند.
حسینی‌شاهرودی خاطرنشان کرد: مدیریت زمان از دیگر مباحث مهمی است که باید با برنامه‌ریزی درست بهترین استفاده را از زمان ببریم.
وی با بیان اینکه اگر نگاه انسان به خودش درست شود در زندگی مادیش هم تحول ایجاد می‌کند، گفت: در میدان مسابقه خیر انسان باید تلاش کند جلو بیفتد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: امروز رسیدن ایران به توسعه در حوزه‌های مختلف از جمله قدرت موشکی دشمنان را متحیر کرده است.
حسینی‌شاهرودی افزود: ارزش افزوده با تغییر یک فرد از بی‌مهارتی به ماهر شدن ایجاد می‌شود، اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را به بهترین شکل درک خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زمینه رونق اشتغال را فراهم می‌سازد، گفت: فردی که دارای شغل و درآمد باشد به ازدواج و غیره هم فکر می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: آموزش نیروهای انسانی در رشته‌های فنی و مهارتی با توجه به ظرفیت‌های موجود و همچنین بازار کار می‌تواند زمینه اشتغال‌زایی افراد را فراهم و در قالب تعاونی برای تعداد زیادی شغل ایجاد کرد.
حسینی‌شاهرودی اضافه کرد:‌ اگر افراد مهارت داشته باشند می‌توانند حتی در خانه برای خود کسب درآمد کنند.
وی با اشاره به اینکه حرفه‌آموزی درآمدزایی و اشتغال را به دنبال دارد، گفت: کسب مدرک بدون مهارت به درد بازار نمی‌خورد.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان کردستان، ظرفیت‌های زیادی در حوزه اشتغال‌زایی در کردستان وجود دارد که انگونه که باید مورد استفاده قرار نگرفته است.
وی با بیان اینکه باید از کمترین ظرفیت‌ها و منابع مالی بیشترین استفاده را در راستای رونق اشتغال و ارتقای اقتصاد ببریم، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی امروز در کشور و استان نیاز به برنامه‌ریزی‌های مناسب در راستای ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از کمترین اعتبارات هستیم.
وی اضافه کرد: باید به سمت ارائه آموزش‌ها و مهارت‌هایی برویم که نیاز بازار کار باشد و با ظرفیت‌های موجود در استان همخوانی کند.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار