دادستان کل: حساب‌ها و گردش‌های مالی قاچاقچیان را رصد می‌کنیم
کد خبر: 963279
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042al
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۰
دادستان کل کشور از رصد حساب‌ها و گردش‌های مالی قاچاقچیان به عنوان یکی از راهکار‌های هدف قراردادن بنیان‌های مالی این افراد خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حجت‌الاسلام منتظری، در چهارمین جلسه کمیته حقوقی و قضایی ستاد مبارزه با موادمخدر که با حضور سردار مؤمنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و تعدادی دیگر از مقامات قضایی، انتظامی و اجرایی کشور برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اهمیتی که اصلاح قانون مبارزه با موادمخدر دارد و مقام معظم رهبری هم بر آن تأکید داشتند، باید پرسید چرا اصلاح قانون این‌قدر زمان‌بر شده است. دادستان کل کشور با بیان اینکه پشت پرده قاچاق موادمخدر دشمنان نظام هستند، خاطرنشان کرد: به طور قطع و حتم، دشمنان نظام ما درخصوص موادمخدر سرمایه‌گذاری کرده و برای آن برنامه‌ریزی دارند و بهترین دلیل که ببینیم پشت‌پرده این قضایا دشمن قرار دارد، می‌بینیم که با حضور امریکا در کشور افغانستان تولید موادمخدر ۵۰ برابر شده و این جدای از مشکلاتی است که در حوزه موادمخدر صنعتی با آن روبه‌رو هستیم.

رصد حساب قاچاقچیان
وی بیان کرد: یکی از راهکار‌هایی که می‌توان بنیان‌های مالی قاچاقچیان را هدف قرار دارد، این است که حساب‌ها و گردش‌های مالی قاچاقچیان رصد شود. بنابراین باید این مسئله در دستور کار جدی ستاد قرار گیرد و اگر لازم است ما می‌توانیم در شورای پول و اعتبار این مسئله را پیگیری کنیم، زیرا معتقدیم افراد مجرم و تبهکار نباید بتوانند به راحتی معاملات خود را از طرق رسمی انجام داده و با پولشویی اموال نامشروع خود را مشروع جلوه دهند. اگرچه ما در این خصوص قانون پولشویی را داریم، اما از ظرفیت این قانون به خوبی استفاده نشده و لازم است نسبت به این موضوع بیش از گذشته توجه صورت گیرد.
دادستان کل کشور درباره نگهداری معتادان متجاهر در مراکز کمپ اعتیاد هم خاطرنشان کرد: معتقدیم این موضوع باید در قانون اصلاح شود، زیرا در مدت شش ماه نمی‌شود یک فرد معتاد را درمان کرد و لازم است یک یا دو سال در این مراکز حضور داشته باشند تا به صورت کامل بازاجتماعی شده و به آغوش جامعه بازگردند.
منتظری در رابطه با ضبط اموال قاچاقچیان و صدور احکام در این رابطه هم گفت: در مواردی که می‌دانید اموال از راه نامشروع به دست آمده، به ما اعلام کنید تا پرونده را بررسی کرده و در صورت نیاز درخواست اعمال ماده ۴۷۷ کنیم زیرا معتقدیم اموالی که از طریق نامشروع به دست آمده باید به بیت‌المال بازگردد و در اختیار مجرمان نباشد.

انتقاد دادستان از دولت
دادستان کل کشور از اقدامات دولت نسبت به تأسیس مراکز ترک اعتیاد هم انتقاد کرد و در این زمینه بیان داشت: بخشی از مشکلات ما در برخورد با معتادان متجاهر این است که دولت نسبت به تأسیس مراکز ترک اعتیاد اقدامات لازم را نداشته است و حتماً ستاد مبارزه با موادمخدر باید دائماً پیگیر این موضوع باشد تا این مراکز که احداث آن طبق قانون وظیفه دولت است هر چه زودتر راه‌اندازی شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار