فعالیت ۲۷ هزار موسسه خیریه در کشور
کد خبر: 962999
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042WF
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
موسسات خیریه کشور استانداردسازی و تخصصی می‌شوند
مدیرعامل خانه خیرین کشور گفت: سعی ما به عنوان متولی خانه خیرین در کشور بر آن است که به سوی استانداردسازی موسسات خیریه، تخصصی‌کردن موسسات، انتخاب و ارائه مسیر معین گام برداریم.

به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، نبی عشقی‌ثانی شامگاه یکشنبه در سومین همایش فعالیت موسسات خیریه‌ سنندج که در محل سینما بهمن برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از اهتمام خیرین کردستانی در کارهای عام‌المنفعه، اظهار کرد: ما خدا را شاکریم که تنها نیستیم، ما با هم هستیم و بر این باوریم که یک‌ها همیشه یک هستند، پس بیاییم همه با هم یکی شویم، قدرتمند، عاشق پیشه یاریگر همه اقشار،  بیماران و همه انسان‌ها باشیم.

وی افزود: موسسات خیریه استان کردستان به لحاظ همبستگی ملی در کشور شهرت دارند و اگر بخواهیم برترین‌های خانه خیرین کشور را برشماریم استان کردستان در این خصوص موفق‌ترین تشکل در خانه خیرین کشور است.

عشقی‌ثانی از وجود ۲۷ هزار موسسه خیریه فعال در کشور خبر داد و گفت: ما باید بهترین کشور را بسازیم چراکه بهترین مردمان را داریم که این فرهیختگان در همه عرصه‌ها همگام و همدل در صف اول بوده‌اند و در این میان کردستانی‌های غیور خوش درخشیده و همیشه ازآنان به نیکی یاد می‌شود.

مدیرعامل خانه خیرین کشور با بیان اینکه ۸۰ میلیون نفر جمعیت در کشور زندگی می‌کنند، ادامه داد: اگر هر فرد روزی یک هزار تومان کمک‌رسانی کند و این مبالغ به درستی ساماندهی و درجای خود هزینه  شود و خیرین با شفاف‌سازی و جلب اعتماد مردم عمل کنند،  بسیاری از مشکلات جامعه مرتفع خواهد شد.

عشقی‌ثانی با بیان اینکه اگر ۸۰ میلیون ایرانی خیر باشند با همنوایی و همگرایی مشکلات حل خواهد شد، تاکید کرد: کار خیر و نیکی کردن فقط در پول دادن  خلاصه نمی‌شود چراکه با فکر، حضور فعالانه و جذب همکاری بخشی می‌توان یاریگر سازمان‌های مردم نهاد شد.

وی افزود: شاید از لحاظ عددی تعداد موسسات خیریه برخی کشورها زیاد باشد اما از لحاظ همبستگی درونی و ملی، موسسات ما ویژگی‌های برجسته‌ای دارند.

مدیرعامل خانه خیرین کشور افزود: سعی ما به عنوان متولی خانه خیرین در کشور بر آن است که به سوی استانداردسازی موسسات خیریه، تخصصی‌کردن موسسات، انتخاب و ارائه مسیر معین گام برداریم.

عشقی ثانی بر لزوم  همبستگی ملی تاکید کرد و گفت: هر ایرانی هرکجای ایران زندگی می‌کند باید همبستگی ملی را دریابد چراکه وظیفه ما آموزش مردم برای به ثمر نشستن نیت اهل خیر است و  برخوردار از عشق، محبت، دوستی و فرهیختگی به کمک نیازمندان بشتابیم.
وی با بیان اینکه در راه خیر و نیکی هرکسی به سهم خویش و بنا بر تخصص خود باید کمک رسان باشد، تصریح کرد: با بسیج امکانات و افکار نتایج ارزشمندی در این راه حاصل می‌شود.
انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۷

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار