رشد چشمگیر 334 درصدی سودآوری شرکت فولاد هرمزگان
کد خبر: 961284
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00424a
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۶
مدیرعامل فولاد هرمزگان :
مجمع عمومی عادی سالانۀ شرکت فولاد هرمزگان جنوب در محل هتل هرمز بندرعباس برگزار شد. در ایــن مجــــمع، فـــــرزاد ارزانـــی مدیرعامل فولاد هرمزگان از طـــرف هیئــتمدیره گـــزارش اقدامات و دستاوردهای این شرکت را به سهامداران ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان،مدیرعامل فولاد هرمزگان در این گزارش با اعلام افزایش 58 درصدی فروش تختال به بازار داخل در سال 97 گفت: شاهد افزایش 35.5 درصدی درآمد شرکت در سال 97 بودیم و این مهم با همکاری و همدلی کارکنان شرکت فولاد هرمزگان و حمایت سهام‌داران ازجمله شرکت فولاد مبارکه، و با درک متقابل و اقدامات استراتژیک در راستای اهداف تعریف‌شده صورت پذیرفت.

وی راه‌اندازی کمیته‌های تحول را یکی از اقدامات استراتژیک در این شرکت دانست و گفت: اقداماتی از این دست باعث شده مصرف الکترود و نسوز در شرکت فولاد هرمزگان کاهش یابد و همچنین متوسط تولید تختال خارج از رنج آنالیزی در سال 97 به 0.55 درصد رسیده که جالب‌توجه است.


ارزانی با اشاره به این‌که سرمایۀ شرکت طی چند مرحله افزایش به 1500 میلیارد تومان رسیده افزود: در سال 97 با توجه به اقدامات شرکت، مبلغ 1867 میلیارد تومان سود عملیاتی حاصل شد که از این میان 1643 میلیارد تومان سود خالص شناسایی شده است؛ بنابراین شاهد افزایش 334 درصدی سودآوری شرکت فولاد هرمزگان در سال 97 هستیم.
وی در ادامه افزایش تولید زیر سقف فولادسازی از 1.5 میلیون تن به 2 میلیون تن در سال را بخشی از برنامه‌های شرکت عنوان و خاطرنشان کرد: فولاد هرمزگان در حال حاضر به‌عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان فولادی توانسته حدود 8 درصد از تولید فولاد خام کشور را به خود اختصاص دهد و در رتبۀ چهارم تولید فولاد خام کشور قرار گیرد که امیدواریم با تکمیل پروژه‌های یادشده، رتبۀ این شرکت در بین تولیدکنندگان فولاد کشور ارتقا یابد.


مدیرعامل فولاد هرمزگان دستیابی به تندیس ساخت محصول نوآور برتر ایرانی، کسب عنوان شرکت پیشرو در بین 100 شرکت برتر ایران، تقدیرنامۀ دوستارۀ جایزۀ ملی تعالی سازمانی ایران، گواهی ملی حمایت از مصرف‌کنندگان برای دومین سال متوالی، عنوان صادرکنندۀ نمونه استانی برای چهارمین سال متوالی و نشان لیاقت حمایت از تولید ملی را از دیگر دستاوردهای شرکت فولاد هرمزگان در سال 97 دانست.


در این مجمع به پیشنهاد هیئت‌مدیره و با تصویب سهام‌داران، 10 درصد سود خالص سال 97، معادل مبلغ 110 ریال به ازای هر سهم جهت توزیع در بین سهام‌داران تعیین گردید. همچنین در ترکیب هیئت‌مدیره، شرکت فلز تدارک جایگزین شرکت توکافولاد شد.


در پایان روزنامه‌های دنیای اقتصاد و صمت به‌عنوان روزنامه‌های رسمی این شرکت تعیین شدند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار