شاخص اهدای خون دربانوان پایین است / سامانه سیار «اهدای خون » دراستان قزوین راه‌اندازی می‌شود
کد خبر: 958054
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041EU
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳
مدیرکل انتقال خون استان قزوین گفت:
مدیرکل انتقال خون گفت: به منظورفراهم کردن شرایط مناسب برای اهدای خون، سامانه سیار خونگیری با تمامی امکانات لازم با 9 تخت راه اندازی می شود.
جوان آنلاین/ مهدی اکبری مدیرکل سازمان انتقال خون درنشست خبری که به مناسبت روزجهانی اهداکنندگان خون دراداره کل انتقال خون قزوین برگزارشد؛ اظهارکرد: برخی بیماران تالاسمی وهموفیلی به صورت مداوم نیازبه فرآورده‌های خونی دارند وعلاوه بر آنها خیلی ازمصدومان سوانح جاده‌ای، نوزادان نارس مبتلا به زردی و بیماران تحت عمل جراحی درکشورنیازمند دریافت فرآورده‌های خونی هستند، برخی افراد هم به صورت مقطعی ممکن است نیازمند به فراورده‌های خونی شوند.
مدیرکل انتقال خون استان قزوین تصریح کرد: براساس آمارجهانی تقریبا یک سوم افراد درطول حیاتشان ممکن است به فرآورده‌های خونی نیاز پیدا کنند؛ طبق آمار سازمان بهداشت جهانی در سال 2015 بیش از 177 میلیون مورد اهدای خون درجهان انجام شده است.
وی با بیان اینکه میزان اهدای خون با سطح زندگی مردم دنیا نسبت مستقیمی دارد ، گفت: یکی از شاخص‌های اهدای خون درصد اهدا به ازای جمعیت کشور است که خوشبختانه این شاخص درکشور ما 25 درهزاربوده و نسبت به بسیاری ازکشورهای منطقه عدد مطلوبی است.
شاخص اهدای خون دربانوان پایین است / سامانه سیار «اهدای خون » دراستان قزوین راه‌اندازی می‌شود
وی ادامه داد: استان قزوین در بسیاری از شاخص‌ها وضعیت مطلوبی دارد به طوریکه در سال 96 بالغ بر 38400 مورد اهدای خون موفق در استان قزوین داشتیم که این آمار در سال گذشته به بیش از 40 هزار مورد افزایش یافت و سال 97 نسبت به سال 96 شاهد افزایش 4.5درصدی اهدای خون بودیم.
مدیرکل انتقال خون قزوین عنوان کرد: در استان قزوین دوپایگاه ثابت خونگیری در شهرستان قزوین و تاکستان وجود دارد که همه روزه ازاهداکنندگان خونگیری می‌شود که با استقبال خوبی ازسوی مردم هم روبروهستیم.
شاخص اهدای خون دربانوان پایین است
اکبری با اشاره به پایین بودن شاخص اهدای خون بانوان درکل کشورعنوان کرد: هم اکنون شاخص اهدای خون بانوان در کشور کمتر از 10درصد است که این آماردر استان قزوین ۶.۸ درصد برای سال ۹۷ است، لذا با توجه به اینکه یکی ازمناسب‌ ترین جامعه هدف برای اهدای خون جمعیت بانوان است امیدواریم شاهد حضور حداکثری بانوان درپایگاه‌های اهدای خون باشیم.
وی بیان کرد: یکی از افتخارات استان قزوین این است که ۱۰۰ درصد نیازداخلی استان را توانسته از طریق اهداکنندگان استان تامین کند.
شاخص اهدای خون دربانوان پایین است / سامانه سیار «اهدای خون » دراستان قزوین راه‌اندازی می‌شود
اکبری درادامه ازراه‌اندازی سامانه سیارخونگیری درقزوین خبرداد وگفت: به منظور فراهم کردن شرایط مناسب برای اهدای خون مردم استان، سامانه سیارخون گیری به زودی به بهره‌برداری می‌رسد و این سامانه دارای تمامی امکانات لازم برای اهدای خون است و ۹ تخت خونگیری پیش‌بینی شده است وامیدواریم این سامانه را درتابستان راه‌اندازی کنیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی