همکاری رسانه‌ها بانظام پزشکی الزامی است
کد خبر: 956756
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040tY
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
نشست هم اندیشی تاثیر رسانه در حوزه سلامت
نشست هم اندیشی و تبادل نظر جهت رسیدن به راهکار‌های تعاملی و استفاده از ظرفیت‌های حوزه رسانه و روابط عمومی برای ارتقاء آگاهی‌های عامه از برنامه‌های پزشکی و آموزش و پیشگیری بخش سلامت با پیشنهاد روزنامه عصر اصفهان در محل سازمان نظام پزشکی اصفهان برگزار شد که بر لزوم گسترش همکاری و تعامل نظام پزشکی و رسانه‌ها تاکید گردید.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، در این نشست که با محوریت هم اندیشی تاثیر رسانه در حوزه سلامت برگزار شد ، دکتر محسن مصلحی در مورد  ایجاد کمیسیون تخصصی در این زمینه اظهار داشت : تعامل وهمفکری با رسانه ها در جهت برنامه نظام پزشکی می تواند کمک موثری در آموزش و پیشگیری وبرنامه های غیر پیش بینی شده حوزه سلامت وپزشکی نماید .

دبیر شورای عالی نظام پزشکی کشور و معاونت پشتیبانی ورفاهی نظام پزشکی اصفهان گفت : با تعیین  دستور العمل در زمینه  نحوه تشکیل کمیسیون های تخصصی مشورتی در صدد هستیم  تا فاصله بین مردم و نظام پزشکی را  تا حدودی کاهش دهیم وبا استفاده از اساتید رسانه بعنوان زبان گویای مردم در جهت رفع مشکلات پیش رو اقدام عملی انجام داده واین مباحث را به  شهرستانهای استان نیز تعمیم دهیم.

مصلحی در بخش دیگری از سخنانش به سو مدیریت های موجود در جامعه اشاره کرد و افزود :  اگر نگاهی به جامعه داشته باشیم ،صراحتا باید در مورد سو مدیریت ، سیاست زدگی ، دور شدن از وظایف کارشناسی در حوزه های مختلف اشاره کنیم و طبیعتا  در پوپولیسم ، سطحی نگری ، جای مسایل اصولی را می گیرد و خروجی آن خطاهایی است  که در حوزه های مختلف مثل حوزه سلامت ، رسانه ، اقتصاد و ... شاهد آن هستیم  .

مصلحی با تاکید بر استفاده از نیروهای متخصص  و علم آن در هر حوزه ای گفت : ما موظفیم طبق فرموده مقام معظم رهبری که توصیه نمودند که در هر حوزه ای باید با علم و تخصص وارد شد ، حتما مقید به  استفاده از نیروهای متخصص باشیم  وفعالیت های کارشناسی در هر زمینه مورد نظر هم مد نظر قرار بگیرد  .

در این نشست دوساعته کارشناسان رسانه وروابط عمومی نیز نقطه نظرهای خود را اعلام وبر تشکیل کمیسیونی با عنوان اتاق فکر وبصورت سیستماتیک همراه با گردش آزاد اطلاعات تاکید نمودند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار