تغییر قیمت در بازار‌های اصلی چقدر است؟
کد خبر: 956730
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040t8
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین بررسی خود قیمت‌ها در بازار سکه، دلار، مسکن و کالا‌های مصرفی مردم را در فروردین ۱۳۹۸ با فروردین ۱۳۹۷ مقایسه کرده‌است.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش «ایسنا»، بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته قیمت هر سکه طرح قدیم در فروردین سال قبل به طور میانگین یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده و این نرخ در فروردین امسال به ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده و افزایش قیمت ۱۶۷ درصدی را تجربه کرده‌است.
نرخ سکه طرح جدید نیز از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سال قبل، در فروردین ماه امسال به ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده و افزایش ۱۷۰ درصدی را پشت سر گذاشته است.
در بازار ارز، نرخ دلار از میانگین قیمت ۵۰۰۰ تومانی در فروردین سال گذشته به ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان در سال جاری رسیده و ۱۷۰ درصد رشد قیمت داشته‌است. یورو نیز از حدود ۶۰۰۰ تومان در فروردین ۱۳۹۷ به بیش از ۱۵ هزار تومان در سال جاری رسیده و افزایش ۱۵۲ درصد را در قیمت به ثبت رسانده‌است. در بازار مسکن، میانگین قیمت هر متر واحد مسکونی در تهران، ۱۰۳ درصد رشد قیمت داشته‌است. بر اساس آمار‌های ارائه شده در نخستین ماه از سال قبل قیمت هر متر خانه در تهران به طور میانگین ۵/ ۵ میلیون تومان بوده که این عدد در سال جاری از مرز ۱۱ میلیون تومان گذشته‌است.
بالاترین بازده در یک سال اخیر در بازار سرمایه به ثبت رسیده و شاخص ارزش سهام در یک سال حدوداً ۸۰۰ درصد و تعداد سهام معامله شده حدوداً ۵۶۰ درصد افزایش داشته‌اند.
بررسی‌های اتاق بازرگانی تهران نشان می‌دهد شاخص بهای کالا‌ها و خدمات مصرفی کشور در فروردین سال ۱۳۹۸ در قیاس با مدت مشابه سال قبل افزایشی ۵۱ درصدی را پشت سر گذاشته و این رقم در خانوار‌های شهری ۵۰ و در خانوار‌های روستایی ۵۹ درصد بوده‌است.
شاخص بهای کالا‌ها و خدمات مصرفی استان تهران نیز در مقایسه میان این دو ماه افزایش ۵۰ درصدی را به ثبت رسانده‌است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار