بهره‌برداري از پروژه‌های سالن اجلاس سران و گلستان
کد خبر: 955233
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040Uz
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۴
مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان:
مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان گفت: بودجه امسال منطقه ۶ با افزایش ۸۶ درصدی به ۴۳۴ میلیارد تومان رسید وبنااست پروژه‌های نیمه تمام مانند پروژه‌های سالن اجلاس سران و سالن گلستان شهدای اصفهان تکمیل وبه اتمام برسانیم.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه منطقه 6 اصفهان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه منطقه شش شهر اصفهان در میان مناطق 15 گانه بیشترین بودجه ریالی را دارد، اظهار کرد: بودجه سال گذشته منطقه 230 میلیارد تومان بود که.

رضا برکت: در منطقه 6، رویکرد جدید بر اصلاح زیرساخت های فرآیندی و ساختارها بوده است. هرچند از انجام اقدامات عمرانی و تحقق بودجه هم غافل نبودیم به طوریکه در شرایط رکود حاکم بر شهر و کشور توانستیم 136 درصد از بودجه سال 97 را محقق کنیم.

وی اظهار کرد: در اذهان عمومی به عنوان یک منطقه برخوردار در شهر شناخته می شود اما برخی امکانات زیرساختی آن از برخی مناطق کمتر برخوردار هم پايين تر است وامسال برای نخستین بار 10 میلیارد تومان بودجه برای آسفالت منطقه اختصاص داده ایم.

برکت، با اشاره به اینکه 150 پروژه عمرانی، فرهنگی و خدماتی برای سال 98 در منطقه شش تعریف شده است، گفت: در تدوین بودجه سال 98 اولویت نخست ما تکمیل پروژه های نیمه تمام بود که پروژه های شاخصی همچون سالن اجلاس سران و سالن گلستان شهدای اصفهان از جمله آنهاست. 

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان در مورد پروژه سالن گلستان شهدا با اشاره به اینکه آزادسازی مغازه های روبروی این طرح بعد از 30 سال، انجام شد و در سال جاری نیز آزادسازی تداوم دارد، افزود: این طرح جزو پروژه های مشارکتی شهرداری، بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری اصفهان بود که قرار بود با سهم یک سومی هریک از شرکا ساخته شود اما در سال های اخیر به جز هزینه ای که بنیاد شهید برای ساخت سقف سالن پرداخت كرد، هیچ اعتبار دیگری از سوی بنیاد و استانداری برای طرح اختصاص داده نشد.

وی ادامه داد: به دلیل طولانی شدن پروژه، طبق دستور شهردار اصفهان قرار شد شهرداری تکمیل این طرح را برای احترام به خانواده شهدا و ایثارگران عهده دار شود كه اين خارج از تعهدات اوليه بوده اما تصميم شهرداري اتمام اين پروژه براي احترام به خانواده شهدا است و با هزینه 25 میلیارد تومانی که این پروژه دارد پيش بيني مي شود تا پایان سال جاری سالن گلستان شهدا به بهره برداری برسد.

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان در خصوص سالن اجلاس سران به عنوان دیگر پروژه نیمه تمام در منطقه شش با بیان اینکه این طرح حدود هفت سال پیش آغاز شد که قرار بود در مرحله نخست 100 میلیارد تومان از محل کمک های دولت به پروژه اختصاص یابد اما فقط 20 میلیارد تومان آن پرداخت شد، گفت: متاسفانه در این طرح هم، همه شهرداری را تنها گذاشتند. ابتدای سال 97 جلسات متعددی برای تعیین تکلیف بدهی های این طرح به پیمانکاران برگزار شد که در نهایت سال گذشته توانستیم همه بدهی های سالن اجلاس را پرداخت کرده و با رایزنی شهرداری و شورای شهر تأمين اعتبار کل این پروژه به شهرداری منطقه شش منتقل شد. 

وی تصریح کرد: در بودجه سال 98 حدود 150 میلیارد تومان از بودجه منطقه 6، برای تکمیل سالن اجلاس سران اختصاص یافته است. ضمن اینکه در پایان سال گذشته مناقصه 60 میلیارد تومانی برای این طرح برگزار شد و می توان گفت بیشترین مناقصه های معاونت عمرانی در ارتباط با سالن اجلاس سران است.

برکت با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه سالن اجلاس سران 350 میلیارد تومان است، اظهار کرد: نوسانات ناشی از هزینه مصالح ساختمانی هرچند در روند اجرای طرح تاثیرگذار بوده اما با دستور شهردار اصفهان سالن اصلی پروژه مجموعه اجلاس سران با 250 پیمانکار و کارشناس که اکنون در آن مشغول فعالیت اند، تا پایان سال 98 باید تکمیل شود.

وی بیان کرد: شهرداری برای ساخت مابقی بخش های پروژه یعنی هتل و مجموعه های تجاری به دنبال سرمایه گذار است که همزمان با ساخت سالن اصلی، قسمت های دیگر طرح هم آغاز و اجرايي شود.

پردیس هنر به بخش خصوصی واگذار می شود

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پردیس هنر اصفهان سال گذشته به بهره برداری رسید تا فضایی متفاوت از سایر پارک های شهر داشته باشد، تصریح کرد: سالن روباز آمفی تئاتر این پردیس، بزرگ ترين سالن روباز آمفي تئاتر در کشور با ظرفیت سه هزار و 250 صندلی است.

وی با بیان اینکه کمیته تصمیم گیری در مورد پردیس هنر اصفهان تشکیل شده است تا یک تصمیم راهبردی برای كاربري صحيح و اصولي این مجموعه اتخاذ شود، گفت: وضعيت كاربري این مجموعه تا دو ماه آینده تعیین تکلیف می شود تا برای بهره برداری بهتر در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.

برکت افزود: تاکنون 30 میلیارد تومان هزینه احداث و تجهیز این طرح بوده و برای تکمیل به یک میلیارد تومان دیگر نیاز داریم که شهردار اصفهان دستور این تخصیص را صادر کرده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات سطح منطقه کمبود پارکینگ است، اظهار کرد: متاسفانه یکی از مشکلات ما برای تامین پارکینگ در منطقه قیمت بالای زمین براي تملك است. دو تصمیم برای رفع بخشی از مشکلات جای پارک در منطقه اتخاذ شده است. در تصمیم نخست زمین های واقع در هسته مرکزی منطقه مانند خیابان چهارباغ بالا، شیخ مفید و میر شناسایی شده تا با توافق مالکان به عنوان پارکینگ روباز مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان تصریح کرد: در تصمیم دیگر ساخت پارکینگ مشارکتی با حضور سرمایه گذار در دو نقطه از منطقه صورت خواهد گرفت. در جوار گلستان شهدا هم احداث پارکینگ پنج هزار متری با اعتبار 14 میلیارد تومان برای هزینه آزادسازی آن لحاظ شده است که آزادسازی این پروژه هم تا شهریورماه نهایی خواهد شد.

اختصاص 42 میلیارد تومان برای مجموعه تخت فولاد اصفهان

وی با اشاره به اینکه مجموعه تخت فولاد یک مجموعه بی نظیر در کشور است که می تواند در حوزه گردشگری مورد بهره برداری قرار گیرد، اظهار کرد: سال گذشته برای نخستین بار تمام پروژه هایی که برای این مجموعه تعریف شده بود تامین اعتبار و اجرا شد و برای امسال هم از محل بودجه منطقه شش 42 میلیارد تومان برای تخت فولاد اختصاص پیدا کرد. 

برکت در مورد شهرک شهید کشوری و امکاناتی که شهرداری در اختیار شهروندان این منطقه قرار داده است نیز گفت: برای افزایش سرانه فضای سبز این شهرک سال گذشته بوستان روح الامین احداث شد و یک بوستان 15 هکتاری نیز امسال از سوی شهرداری منطقه تامین اعتبار و ساخته می شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ساکنان شهرک شهید کشوری، دسترسی مردم به شبکه های اصلی حمل و نقل مانند اتوبوس و مترو است که با رایزنی با اتوبوسرانی از خردادماه امسال خط اتوبوس شهید کشوری به ایستگاه صفه راه اندازی می شود.

ساخت پردیس فرهنگی – هنری در شهرک شهید کشوری

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان با اشاره به احداث مجموعه ورزشی روباز در این شهرک که ظرف 20 روز آینده به بهره برداری خواهد رسید، اظهار کرد: این مجموعه شامل زمین بسکتبال، والیبال و فوتبال است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته هیچ گونه ساخت و سازی در شهرک شهید کشوری بدون دریافت پروانه ساخت انجام نمی شود، گفت: ساختمان هایی که قبلا در این بخش ساخته شده اند باید پروانه پایان کار خود را بعد از دریافت تاییدیه ایستایی و ایمنی از آتش نشانی، اخذ کنند.

برکت از ساخت پردیس فرهنگی – هنری در شهرک شهید کشوری با اعتبار شش میلیارد تومان خبر داد و گفت: این طرح در نیمه نخست سال 99 به بهره برداری خواهد رسید.

تصمیمات جدید برای بازسازی بافت های فرسوده

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان از اتخاذ تصمیمات جدید برای اصلاح روند بازسازی بافت های فرسوده در شهر اصفهان خبر داد و گفت: در سفر اخیر معاون وزیر راه و شهرسازی به اصفهان و بازدید از بافت های فرسوده اصفهان، مقرر شد هیأتی سه نفره متشکل از شهردار اصفهان، معاون مسکن اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان و معاون عمرانی استاندار اصفهان برای تفویض همه اختیارات در حوزه نوسازی بافت های فرسوده تشکیل شود.

وی با بیان اینکه با تشکیل این هیأت روند کار سریعتر خواهد شد، گفت: در حال حاضر 2.4 درصد از کل بافت فرسوده شهر اصفهان در منطقه شش واقع شده که 66 درصد از آن در محله همت آباد قرار دارد.

اختصاص بودجه ويژه براي نوسازي ناوگان اتوبوسراني منطقه

برکت در مورد نوسازی ناوگان اتوبوسرانی در منطقه هم افزود: امسال 10 میلیارد تومان برای خرید اتوبوس و 10 میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان بودجه اختصاص دادیم که قرارداد خرید اتوبوس ها اواخر سال گذشته منعقد شد.

وی در مورد سهم عمرانی هر شهروند منطقه شش نیز افزود: امسال سرانه عمرانی منطقه، 2 میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار