رئیس جمهوری برای حل مشکل کردستان در تورم نقطه به نقطه به این استان سفر کند
کد خبر: 950436
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zFc
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس:
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رییس جمهور برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و حل این مشکل که کردستان علیرغم داشتن محرومیت، در تورم نقطه به نقطه استان اول کشور استف به این استان سفر کند.

سیدمهدی فرشادان در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج، به تشریح وضعیت بودجه استان کردستان در سال ۹۸ پرداخت و اظهار داشت: با توجه به اینکه روحانیون اهل سنت از نظر اقتصادی و معیشت وضعیت مناسبی ندارند و نیاز است مورد حمایت قرار بگیرند، خوشبختانه توانستیم در بودجه سال 98 ردیف بودجه‌ای تحت عنوان کمک به معیشت روحانیون اهل سنت و مدارس علوم دینی اهل سنت ایجاد کنیم.

وی افزود: رقم این بودجه 130 میلیارد تومان است که در بین اداره اوقاف استان‌هایی که روحانی و مدرسه علوم دینی اهل سنت دارند تقسیم می‌شود بنابراین امیدواریم این اعتبار و بودجه کمکی برای معیشت روحانیون اهل سنت باشد.

ساخت دانشکده اقتصاد و مدیریت در دانشگاه کردستان

فرشادان به اختصاص ردیف بودجه مشخص برای ساخت دانشکده اقتصاد و مدیریت در دانشگاه کردستان اشاره کرد و گفت: علارغم اینکه دولت در سال 98  انجام پروژ‌ه‌های جدید را ممنوع کرده ولی خوشبختانه این پروژه را وارد ردیف بودجه کردیم و این ردیف بودجه با عنوان «احداث و تجهیز کتابخانه مرکزی»، «دانشکده صنایع و معادن قروه» و «دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه کردستان» در بودجه سال ۹۸ لحاظ شده که امیدواریم کارهای اجرایی آن از امسال آغاز شود.

اختصاص ردیف بودجه برای تکمیل ساختمان سد سیازاخ دیواندره

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس ادامه داد: سد سیازاخ دیواندره در سال ۸۱ کلنگ‌زنی شد و در سال ۹۲ توسط رئیس جمهور وقت به بهره‌برداری رسید، ساختمان این سد می‌بایست در سال ۹۴ احداث و به اتمام می‌رسید که متأسفانه در این سال تکمیل نشد و ردیف بودجه آن نیز تمام شد.

وی گفت: سدی با آن عظمت با صرف هزینه‌های فراوان ساخته شد ولی در نهایت به دلیل تکمیل نشدن ساختمان آن بی‌استفاده مانده بود و هیچ فایده‌ای برای کشاورزان منطقه نداشت لذا برای آبگیری کامل این سد ردیف بودجه مشخصی در بودجه سال ۹۸ با عنوان تکمیل ساختمان سد و شبکه آبیاری و زهکشی سد سیاز‌اخ در نظر گرفته شده است که با تکمیل این سد منفعت آن به کشاورزان منطقه نیز خواهد رسید.

اختصاص ردیف بودجه به پروژه آب‌رسانی به کامیاران 

وی گفت: آب‌رسانی به شهر کامیاران از دیگر پروژه‌های مورد نیاز استان بود که قرار  بود از سدگاوشان آب‌رسانی به شهر کامیاران اتفاق بیفتد ولی متاسفانه ردیف بودجه‌ای تحت این عنوان نداشتیم اما خوشبختانه امسال توانستیم ردیف بودجه مشخصی تحت عنوان «آبرسانی به شهرهای سنندج و کامیاران» را به این امر اختصاص دهیم که امیدوارم با این بودجه بتوانیم استارت آب‌رسانی به کامیاران را بزنیم.

وی به وضعیت مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: بانه و مریوان مناطق ویژه اقتصادی هستند نه مناطق آزاد، بنابراین تنها زمانی که این مناطق از منطقه ویژه بیرون نیایند و این مسئله از طریق کمیسیون اقتصادی حل نشود ما نمی‌توانیم در مورد بحث منطقه آزاد بانه و مریوان صحبت کنیم.

فرشادان در ادامه گفت: مجمع نمایندگان استان از مدیرانی که صادقانه برای مردم کار می‌کنند حمایت کرده و می‌کند اما با مدیرانی که منافع مردم را زیرسوال برده و به خاطر منافع شخصی خود منافع مردم را فدا کنند با قاطعانه‌ترین شیوه ممکن برخورد خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در واقع در راستای منافع مردم و استان با هیچ مدیری چه در سطح استان و چه در سطح کشور عهد اخوت و برادری نبسته‌ام چرا که از روزی که این پست و جایگاه به حکمی که مردم با رای خود به من داده‌اند متعهد شده‌ام که امین و امانت‌دار صادق مردم در راستای خدمت به مردم باشم.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی به ثبت کردستان به عنوان پایتخت نوروز اشاره کرد و گفت: چالش و رقابت دو استان کردستان و کرمانشاه بر سر ثبت خود به عنوان پایتخت نوروز همواره وجود داشته است البته هر دو استان برای این ثبت تلاش کرده‌اند و باید قبول کنیم که تلاش کرمانشاه بیشتر بوده است اما علت کم‌کاری این موضوع در کردستان وجود فاصله بعضی مدیران با نمایندگان مجلس است.

در جابجایی مدیران ما فقط نظر مشورتی می‌دهیم

وی در مورد جابجایی مدیران گفت: تغییر و تحول پروسه‌ای طولانی، زمان‌بر و سخت است و نمایندگان فقط نظر مشورتی دارند و تصمیم‌گیر اصلی دولت و هیات اجرایی است بالاخره باید مجموع اینها دست در دست هم دهند که تغییری شکل بگیرد بنابراین زمانی این اتفاق نظر شکل گرفت قطعا تغییر و جابجایی صورت می‌گیرد.

وی گفت: استخر دیواندره 13 سال تعطیل شده است یعنی تا 13 سال کسی دنبال و پیگیر آن نبود تا زمانی که در مجلس منابع در اختیار نمایندگان مجلس گذاشته شد و 5 میلیارد به آن اختصاص داده شد که استخر دیواندره فعال شود و قرار بود دهه فجر امسال افتتاح شود اما  پیمانکار در آن مدت گم شد.

وی گفت: حال قرار است این استخر در سفر قریب‌الوقوع رییس جمهور به کردستان افتتاح شود، یعنی رییس جمهور با آن همه دبدبه و کبکبه به کردستان بیاید که فقط یک استخر را افتتاح کند اما باید به آقای رییس جمهور گفت، شما برای افتتاح استخر دیواندره نیایید بلکه جنابعالی برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و حل این مشکل که کردستان علیرغم داشتن محرومیت، در تورم نقطه به نقطه استان اول کشور است به این استان سفر کنید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار