محیط‌بانان البرزی به جلیقه ضدگلوله مجهز شدند
کد خبر: 902672
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mpE
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز از تجهیز محیط‌بانان استان به جلیقه ضدگلوله خبر داد و گفت: با وجود بحران‌ها و چالش‌های زیست محیطی بویژه در عرصه‌های طبیعی، برخورداری نیروی انسانی از ابزارهای مناسب باید در اولویت قرار گیرد.

فردین حکیمی گفت: با پیگیری فرمانده محترم یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، برای نخستین بار در کشور جلیقه ضدگلوله با هدف حفاظت از جان و افزایش قدرت محیط‌بانان در زمان رو به رو شدن با شکارچیان متخلف و افراد سودجو و قانون‌شکن تامین و در بین محیط بانان بویژه محیط بانان البرز توزیع شد.

حکیمی افزود : علاوه بر خطرات جانی ناشی از عوامل طبیعی، سقوط از صخره، مارگزیدگی و ... یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده جان محیط بانان، مواجه شدن با شکارچیان غیرمجاز و تیراندازی از سوی آنها بود که نتیجه این مواجهه، تقدیم تعداد ۱۲۰ شهید محیط بان است.

وی ادامه داد: این محیط‌بانان به دلیل دلسوزی و حفاظت از طبیعت و حیات وحش کشور، جان خود را از دست داده و به درجه رفیع شهادت در راه حفاظت طبیعت نائل شده اند.

حکیمی اظهار داشت: همواره تاکید ما به محیط‌بانان این بوده که به منظور حفاظت از جان خود و هموطنان، به محض مشاهده فرد متخلف سعی نکنند از آخرین راهکار یعنی استفاده از سلاح استفاده کنند چون هدف ما پیشگیری از تخلفات شکار و صید و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و حیات وحش بوده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا از شکارچیان عزیز نیز درخواست داریم ضمن پایبندی به قوانین موضوعه با محیط بانان زحمتکش در امر حفاظت از حیات وحش همکاری و مشارکت کنند.

حکیمی در ادامه با اشاره به کمبود تجهیزات مورد نیاز محیط بانان گفت: خوشبختانه نگاه مسئولین ارشد سازمان این است که با تامین بودجه لازم، محیط‌بانان با آخرین تجهیزات روز و مورد نیاز در امر حفاظت از طبیعت و حیات وحش برخوردار باشند چرا که با وجود بحران‌ها و چالش‌های زیست محیطی بویژه در عرصه‌های طبیعی، برخورداری نیروی انسانی از ابزارهای مناسب باید در اولویت قرار گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار