تعويق و تمديد طرح سليقه‌اي ترافیک
کد خبر: 902483
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mmB
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
مخالفت با اجراي طرح كاسبكارانه ترافيك به تجمع‌هاي اعتراضي رسيد
اكبر محمودي

طرح جديد ترافيك با وجود گذشت يك ماه از سال به دليل تصميم‌هاي سليقه‌اي دائماً در حال تغيير و همچنان در پله اول خود باقي مانده است. هنوز سرنوشت اين طرح مشخص نيست و هر لحظه مسئولان امر يك حرف جديد مي‌زنند. اعتراض شهروندان و گروه‌هاي استفاده‌كننده از طرح ترافيك روزگذشته رانندگان آژانس‌ها را هم به جلوي شهرداري تهران كشاند. همچنين در تازه‌ترين تصميم‌گيري‌ها به‌دليل آماده نبودن زيرساخت‌ها، اجراي طرح به نيمه ارديبهشت موكول شده يا به گفته معاون فرماندار تهران تمديد آن تا اواخر ارديبهشت صورت خواهد گرفت.
سرگرداني شهروندان در دوره جديد مديريت شهري به دليل ناپختگي طرح‌ها نظير طرح جديد ترافيك هر روز بيشتر مي‌شود. گويا مسئولان تصميم‌گير و تصميم‌ساز به هر قيمتي شده مي‌خواهند حرف خود را به كرسي بنشانند. تصميمات لحظه‌اي و اقدامات غيرقانوني در افزايش هزينه‌ها و محدود كردن تردد شهروندان سبب شده است تا شهروندان نتوانند تصميم درستي بگيرند. ناكارآمدي طرح جديد ترافيك موضوع را به مراجع قضايي نيز كشانده است تا آنجايي كه ديوان عدالت اداري كليات اين طرح را مورد رسيدگي قرار داده است. در اين زمينه هر مسئولي برداشت خود را از طرح و تغييرات آن بيان مي‌كند، به‌گونه‌اي‌كه غلامحسين آرام اظهار داشت: به احتمال زياد مهلت طرح ترافيك سال گذشته تا اواخر ارديبهشت ماه تمديد مي‌شود.
وي افزود: با توجه به زمان ثبت‌نام و بررسي مدارك در حال بررسي هستيم كه آرم طرح ترافيك سال 96 تا ارديبهشت امسال اعتبار داشته باشد.
همچنين بي‌اطلاعي شورا از اقدامات و تصميمات معاونت حمل‌ونقل ترافيك همواره مورد اعتراض اعضاي شورا قرار گرفته است. در اين خصوص رئيس كميسيون عمران و حمل‌و‌نقل شوراي شهر تهران گفت: با توجه به شرايط موجود در دفاتر الكترونيك شهر و همين‌طور مراكز معاينه فني احتمالاً طرح ترافيك سال گذشته تا اواسط ارديبهشت امسال تمديد مي‌شود. محمد عليخاني افزود: با توجه به اينكه بعضي از افراد هنوز موفق به ثبت‌نام نشده‌اند و ازدحام در دفاتر الكترونيك شهر و معاينه فني نيز وجود دارد، احتمالاً طرح ترافيك قبلي تا اواسط ارديبهشت ماه تمديد مي‌شود.
روز گذشته تعدادي از رانندگان آژانس مقابل شوراي شهر تهران تجمع كردند و به نحوه نرخ‌هاي طرح ترافيك و سهميه‌ها اعتراض داشتند.
با تغيير طرح ترافيك در سال‌جاري و با توجه به كاهش سهميه طرح ترافيك يكساله، رانندگان آژانس به‌‌رغم تخفيفي كه براي اين افراد در نظر گرفته شده است با مشكلاتي مواجه شده‌اند.
در تجمع روز گذشته رانندگان آژانس مقابل شوراي شهر تهران مصراً و بنا به دلايل ابراز شده درخواست كردند نرخ‌هاي طرح ترافيك جديد بايد تغيير كند.
گفتني است، پس از تصويب طرح ترافيك حاشيه‌هاي اين طرح همچنان ادامه دارد و شهروندان با مشكلات متعددي براي ثبت‌نام و دريافت طرح ترافيك مواجه هستند، اما معاونت حمل‌و‌نقل و ترافيك شهرداري تهران همچنان مصر است كه اين طرح غيركارشناسي و پرحاشيه را با وجود تمام مخالفت‌هاي دلسوزانه اجرا كند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار