ميزباني‌هاي متفاوت و تأثيرگذار در سال97
کد خبر: 902431
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mlL
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
نگاهي كلي به رويدادهاي ورزشي سال 97 و رقابت‌هايي كه ورزش ايران پيش رو دارد نشان مي‌دهد كه ايران علاوه بر اينكه بايد خود را براي رقابت‌هاي مهم و بزرگ بين‌المللي چون جام‌جهاني فوتبال و بازي‌هاي آسيايي آماده كند، بايد از چند رويداد بزرگ بين‌المللي نيز ميزباني كند.

فريدون حسن

نگاهي كلي به رويدادهاي ورزشي سال 97 و رقابت‌هايي كه ورزش ايران پيش رو دارد نشان مي‌دهد كه ايران علاوه بر اينكه بايد خود را براي رقابت‌هاي مهم و بزرگ بين‌المللي چون جام‌جهاني فوتبال و بازي‌هاي آسيايي آماده كند، بايد از چند رويداد بزرگ بين‌المللي نيز ميزباني كند.
حاشيه‌ها و مسائل جانبي اين ميزباني‌ها براي كشورمان كه هميشه اوضاع سياسي و اجتماعي آن مورد توجه دوست و دشمن بوده بسيار حائز اهميت است؛ چراكه كوچك‌ترين اشتباه از سوي معاندان نظام و كشور با بزرگنمايي انعكاس داده مي‌شود هر چند كه تاكنون ايران ميزباني شايسته براي ورزشكاران دنيا بوده و به رغم تمام كمبودها و مشكلات براي ميهمانان خود سنگ‌تمام گذاشته است.
تبريز ميزبان نوجوانان واليبال آسيا
سال گذشته رقابت‌هاي واليبال اميد‌هاي آسيا در اردبيل برگزار شد. يك ميزباني خوب و تأثيرگذار كه مسئولان كنفدراسيون واليبال آسيا را مجاب كرد تا امسال ميزباني رقابت‌هاي نوجوانان واليبال قاره‌ كهن را هم به ايران بدهند. امسال همه چشم انتظار يك دوره مسابقات پرهيجان و پرافت و خيز با ميزباني درخور و شايسته شهر تبريز هستند، مسابقاتی که تیرماه برگزار می شود.
جام تختي جايي براي خودنمايي
كشتي جام تختي در دو رشته آزاد و فرنگي مسابقه‌اي است كه به برگزاري هر ساله آن عادت كرده‌ايم هر چند كه طي سال‌هاي گذشته اين رقابت‌هاي مهم بين‌المللي با برخي چالش‌هاي روبه‌رو شده و كمي از افت و خيز افتاده است اما به هر حال هر كجا نام كشتي مطرح باشد علاقه‌مندان پروپا قرص آن هم حاضر خواهند بود. بنابراين وظيفه فدراسيون كشتي، وزارت ورزش و كميته ملي المپيك است كه نگذارند چنين رقابت مهم و تأثيرگذاري از تب و تاب بيفتد و تبديل به مسابقاتي درجه دوم يا پايين‌تر نسبت به مسابقات مشابه شود. امسال نيز شاهد برگزاري جام تختي خواهيم بود و اميدواريم كه اين جام با شرايطي بهتر نسبت به سال‌هاي قبل برپا شود.
جام فجر براي تمام رشته‌ها
همزمان با ماه بهمن، ماه پيروزي انقلاب اسلامي تنور برگزاري مسابقات فجر داغ مي‌شود. تقريباً مي‌توان گفت رشته‌اي از رشته‌هاي ورزش كشور را نمي‌توان پيدا كرد كه به اين مناسبت رقابت بين‌المللي جام فجر نداشته باشد، حتي برخي از اين رقابت‌ها در تقويم فدراسيون‌هاي جهاني ثبت شده و جا دارد با برنامه‌ريزي درست از سوي فدراسيون‌ها و حمايت وزارت ورزش رقابت‌هاي جام فجر در رشته‌هاي مختلف جدي‌تر از قبل دنبال شود. حرف آخر اينكه ايران توانايي ميزباني درست، خوب و سطح بالاي رقابت‌هاي ورزشي را دارد و اين جز با حمايت مسئولان رده بالاي ورزش از فدراسيون‌ها و مديريت درست ميزباني‌ها مسير نمي‌شود. اميدواريم با هوشياري، مديريت و ساز و كار درست سال 97 سال تحول ميزباني‌هاي مسابقات ورزشي در كشورمان باشد؛ سالي كه سرآغاز ميزباني‌هاي بيشتر و بهتر شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار