زمان نام‌نویسی دوره جدید عتبات دانشجویی
کد خبر: 902348
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mk0
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق با اشاره به اعزام ۶۰۰ کاروان دانشجویی به عتبات در ایان نوروز، گفت: نام‌نویسی نوزدهمین دوره عتبات دانشجویی پس از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.
 
فارس: نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق با اشاره به اعزام ۶۰۰ کاروان دانشجویی به عتبات در ایان نوروز، گفت: نام‌نویسی نوزدهمین دوره عتبات دانشجویی پس از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.
 
رضا همدانی نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق با بیان اینکه تاکنون ۱۵ هزار و ۵۶ نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور به عراق اعزام شده‌اند، اظهار داشت: این افراد در قالب ۳۶۳ کاروان زیارتی برای زیارت اعتاب مقدسه به کشور عراق سفر کرده‌اند.

اعزام ۲۵۴۴ نفر در قالب کاروان دانشجویی به عتبات تا ۲۳ اردیبهشت

وی با بیان اینکه هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از اول بهمن‌ماه ۹۶ آغاز شده و تا ۲۳ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد، افزود: در مدت فراخوان ۱۰ روزه، بیش از ۹۶ هزار نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد، ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر به قید قرعه انتخاب شدند.

نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق افزود: برنامه‌ریزی برای اعزام افراد منتخب، شامل اساتید، دانشجویان متأهل، دختران و پسران مجرد، در قالب ۴۳۰ کاروان زیارتی انجام شد که از این تعداد تنها اعزام دو هزار و ۵۴۴ نفر در قالب ۶۷ کاروان شامل ۵۲ کاروان هوایی و ۱۵ کاروان زمینی باقی مانده است.

اجرای برنامه‌های مختلف برای کاروان‌های دانشجویی در کربلا و نجف

وی در ادامه به برنامه‌های کاروان‌های دانشجویی و جلسات پیش از سفر و جلسات حین سفر اشاره کرد و گفت: تمامی گروه‌ها از حضور روحانی برخوردارند و به پیشنهاد روحانیون بزرگوار، در دو شهر کربلا و نجف مداح‌های ثابت حضور دارد.

همدانی استفاده کاروان‌ها از روایتگری راوی بعثه مقام معظم رهبری، بازدید از کتابخانه و فاتحه‌خوانی بر مزار علامه امینی (ره)، بازدید از بیت امام (ره) و مراسم وداع را از جمله برنامه‌های فرهنگی ویژه دانشجویان در شهر نجف اشرف عنوان کرد و افزود: همچنین زیارت جناب حر ریاحی (ره) و بهره‌مندی از روایتگری راوی بعثه مقام معظم رهبری، همایش احلی من العسل در محل سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری از برنامه‌های فرهنگی شهر کربلا است.

اعزام ۶۰۰ کاروان دانشجویی به عتبات در عید نوروز

نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق اظهار داشت: در هر دو شهر نجف و کربلا فیلم‌بردار و خبرنگار مستقر هستند که هم اخبار به پایگاه اینترنتی لبیک ارسال می‌شود و هم برنامه کاروان‌ها پس از ضبط، در آخرین شب حضورشان در کربلا به صورت دی‌وی‌دی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

همدانی با بیان اینکه از ۲۹ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین امسال حدود ۶۰۰ کاروان دانشجویی در قالب اساتید و خانواده‌های دانشگاهیان به سرزمین عتبات اعزام شده‌اند، گفت: گفت: افزون بر برنامه‌های ویژه، مسابقات فرهنگی نیز برای دانشجویان ساماندهی شده است، به این طریق که دانشجویان در طول اقامت در شهر‌های مختلف زیارتی دل نوشته‌ها و خاطرات خود را نگارش می‌کنند که به بهترین آثار رسیده ضمن چاپ، از طریق ستاد جوایزی اهدا می‌شود.

آغاز نام‌نویسی نوزدهمین دوره عتبات دانشجویی پس از ماه مبارک رمضان

نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق با بیان اینکه نام‌نویسی دوره نوزدهم عتبات دانشگاهیان پس از ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد، اظهار داشت: اعزام دوره جدید کاروان‌های زیارتی عتبات دانشگاهیان از مردادماه آغاز می‌شود و تا اربعین ادامه خواهد داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار