طراحي نقشه سرقت از سوپر ماركت‌ها در زندان
کد خبر: 902046
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mf8
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
دو هم سلولي در زندان نقشه سرقت از سوپر ماركت‌هاي تهران را طراحي و پس از آزادي اجرا كردند.

به گزارش خبرنگار ما، چندي قبل مردي به اداره پليس رفت و از دو پسر جوان به اتهام سرقت دخل مغازه و كارت عابربانکش شكايت كرد.
شاكي در توضيح ماجرا گفت: داخل مغازه سوپر ماركتم در يكي از خيابان‌هاي مركزي تهران نشسته بودم كه پسر جواني وارد شد و درخواست شارژ تلفن همراه كرد. من با كارت عابربانکم براي او شارژ گرفتم و او هم از مغازه بيرون رفت. ثانيه‌هايي بعد پسر جوان ديگري وارد مغازه شد و مقدار زيادي مواد خوراكي و بهداشتي سفارش داد. در حال جمع كردن سفارشات مشتري بودم كه ناگهان او دخل مغازه‌ و كارت عابربانکم كه داخل دخل بود سرقت و از مغازه فرار كرد. سارق داخل خيابان سوار موتور سيكلتي شد كه راننده آن همان پسر اولي بود كه از من شارژ خريده بود. هر چه تلاش كردم موفق به دستگيري آنها نشدم و دو سارق فرار كردند.
با طرح اين شكايت پرونده به دستور قاضي رسولي، بازپرس شعبه هشتم دادسراي ويژه سرقت براي رسيدگي در اختيار تيمي از كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفت.
تحقيقات مأموران نشان داد دو سارق پس از سرقت به پمپ‌بنزيني مراجعه كرده و با كارت عابر سرقتي پس از پرداخت مقداري پول به كارگر پمپ بنزين تمامي پول‌هاي عابر بانك را برداشت كرده‌اند.
همزمان با ادامه تحقيقات مأموران با چند شكايت مشابه ديگر روبه‌رو شدند كه همگي حكايت از اين داشت دو سارق جوان به همان شيوه مشابه به سوپرماركت‌ها دستبرده زده و تمامي مبلغ‌هاي كارت‌هاي سرقتي را از دستگاه‌هاي پرداخت پول بنزين در پمپ بنزين‌ها برداشت مي‌كنند.
در حالي كه هر روز به تعداد شاكيان افزوده مي‌شد كارآگاهان عكس‌هاي متهمان را كه از طريق دوربين‌هاي مداربسته بدست آورده‌بودند براي شناسايي در اختيار كاركنان پمپ بنزين قرار دادند تا اينكه چند روز قبل مسئول پمپ بنزيني در مركز شهر با اداره پليس تماس گرفت و گفت دو پسر جوان براي برداشت پول به پمپ بنزين مراجعه كرده‌اند. با اعلام اين خبر مأموران راهي پمپ بنزين شدند و دو پسر جوان را به اتهام سرقت بازداشت كردند. مأموران در بازرسي بدني از متهمان چند كارت عابر سرقتي كشف كردند كه متعلق به صاحبان چند سوپر ماركت بود.
دو متهم پس از انتقال به دادسراي ويژه سرقت به سرقت‌هاي سريالي از چند سوپر ماركت اعتراف كردند. دو متهم براي ادامه تحقيقات به دستور قاضي رسولي در اختيار كارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفتند.

گفت‌وگو با يكي از متهمان

خودت را معرفي كن‌؟
سامان هستم 30 ساله.

معتادي‌؟
نه.

سابقه داري‌؟
يك‌بار به خاطر درگيري خانوادگي 15 روز به زندان افتادم.

چه‌شد كه دست به سرقت زدي‌؟
دوستم سابقه دار بود و مرا وسوسه كرد و گفت خيلي زود پولدار مي‌شويم و بعد با پول‌هاي سرقتي كار خوبي براي خودمان فراهم مي‌كنيم.

چطوري با دوستت آشنا شدي‌؟
در زندان هم سلولي بوديم.

بيشتر توضيح بده‌؟
15 روزي كه در زندان بودم با پسر جواني به نام فرامرز هم سلول شدم. او سابقه كيف‌قاپي داشت و حرفه‌اي بود و مي‌گفت از طريق سرقت پول خوبي به جيب زده است و اگر با هم سرقت كنيم خيلي زود پولدار مي‌شويم. ما دو نفري نقشه سرقت از سوپر ماركت‌ها را طراحي كرديم و بعد از اينكه فرامرز از زندان آزاد شد با من تماس گرفت و دو نفري شروع به سرقت كرديم.

درباره شيوه سرقتتان توضيح بده‌؟
من آماتور بودم و به همين سبب وظيفه‌ام اين بود كه به بهانه خريد شارژ تلفن همراه به داخل سوپر ماركت مي‌رفتم و وقتي صاحب مغازه با كارتش براي من شارژ مي‌گرفت به صورت مخفيانه رمز آن را به خاطرم مي‌سپردم و از مغازه خارج مي‌شدم. پس از اين نوبت فرامرز بود. او به داخل مغازه مي‌رفت و مقدار زيادي وسايل سفارش مي‌داد و در حالي كه صاحب مغازه در حال جمع‌آوري سفارشات بود فرامرز كارت عابر و دخل مغازه را سرقت مي‌كرد.

چرا پول‌هاي داخل كارت‌هاي سرقتي را از پمپ بنزين برداشت مي‌كرديد‌؟
ما معمولاً ابتدا به عابر بانك مراجعه و مبلغ 200‌هزار تومان برداشت مي‌كرديم، اما براي برداشت بقيه پول‌ها به پمپ بنزين مي‌رفتيم و پس از پرداخت مبلغي به كارگران پمپ بنزين كارت مي‌كشيديم و پول مي‌گرفتيم.

به چند سوپر ماركت دستبرد زديد‌؟
پنج‌ مغازه.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار