تنها در حد تشکیل یک «ستاد» به موضوع شهر هوشمند پرداخته شده است
کد خبر: 901722
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mZu
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان:
معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار اصفهان گفت: تنها در حد یک «ستاد» به موضوع شهر هوشمند در اصفهان پرداخته شده است.

به گزارش خبرنگارجوان آنلاین از اصفهان ، معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان درنشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مسئله اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار دادیم و به طور خاص در معاونت عمرانی تاکید شده است که از کالای ایرانی استفاده شود.

بهروز ارباب شیرانی بیان داشت: الزام پیمانکاران به استفاده از محصولات ایرانی در پروژه‌ها، آموزش و فرهنگسازی برای تشویق مردم جهت استفاده از کالای ایرانی، اولویت به کارگیری پیمانکاران داخلی در اولویت برنامه‌های شهرداری قرار دارد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان حمایت از خرید کالای ایرانی گفت: یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی ممنوعیت خرید

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان توجه به مناطق محروم شهر را از  اولویت‌های این معاونت برشمرد و تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده توسعه مراکز فرهنگی در مناطق محروم و احداث مراکز تفریحی در مناطق شمال شهر در راستای محرومیت زدایی پیش بینی شده است.

ارباب شیرانی در پاسخ به این سوال که شهر هوشمند که یکی از اهداف شهرداری بوده است، تاکنون چه اقداماتی در این حوزه صورت گرفته است، ادامه داد: تاکنون ساختار مشخصی برای شهر هوشمند اجرایی نشده و این در حالی است که برای رسیدن به شهر هوشمند باید در تمام ارکان شهرداری از جمله فناوری اطلاعات، ابزار و غیره نگاه هوشمند وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه تنها در حد یک ستاد، به موضوع «شهر هوشمند» پرداخته شده است، گفت: شاخص های شهر هوشمند از یکسال گذشته در سطح ملی تعریف شده است و کتابی نیز در این ارتباط به چاپ رسیده اما اینکه مقایسه ای داشته باشیم اصفهان با سایر استان ها مثل تهران و قم که تا چه اندازه توانسته شهر هوشمند را عملیاتی کند، چیزی در دست نداریم.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان ادامه داد: پروژه شهر هوشمند زیر مجموعه معاونت مالی شهرداری قرار گرفت و یکسری فعالیت هایی از جمله اصفهان کارت انجام گرفت. هر چند در این حوزه هم با چالش های مواجه بودیم که تدابیری اندیشیده شده که استفاده بهتری داشته باشیم.

وی اعلام کرد: در حال حاضر شاهد پرت انرژی‌ هستیم و صرفه جویی نمی شود و باید در قالب شهر هوشمند بتوانیم جلوی این پرت گرفته شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار