گله معاون اول رئيس‌جمهور از روند اجراي طرح اشتغالزايي روستايي
کد خبر: 901456
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mVc
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۳

معاون اول رئيس‌جمهور از كندي اجراي طرح اشتغالزايي روستايي گلايه كرد و از وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي خواست تا هفته آينده جلسه‌اي در اين خصوص برگزار و موانع موجود را برطرف كند.
به گزارش «تسنيم»، جلسه شوراي عالي اشتغال روز (سه‌شنبه) به رياست معاون اول رئيس‌جمهور برگزار شد. اسحاق جهانگيري در اين جلسه با تأكيد بر ضرورت سرعت و دقت در پرداخت تسهيلات طرح اشتغالزايي روستايي ‌اظهار داشت: روند اجراي اين طرح بايد با سرعت بيشتري انجام شود و همه مكلف هستيم تا گره‌ها را از زندگي مردم باز كنيم. وي با بيان اينكه سرعت فعلي در پرداخت اين تسهيلات قابل قبول نيست از وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي خواست تا هفته آينده جلسه‌اي در اين خصوص برگزار و موانع موجود را برطرف كند. دبير شوراي عالي اشتغال همچنين با بيان اينكه آمارها نشان مي‌دهد كه در بخش بيكاران حدود 41درصد افراد تحصيلكرده هستند، گفت: آمارها همچنين بيانگر اين هستند كه تعداد زيادي از شاغلان فاقد تحصيلات دانشگاهي هستند از اين رو برنامه‌هاي اشتغالزايي بيشتر متمركز بر فارغ التحصيلان بيكار است. وزير صنعت، معدن‌و‌تجارت هم در اين جلسه گزارشي از تعداد واحدهاي توليدي فعال در كشور ارائه كرد و گفت: برخي از اين واحدها با شرايط نامطلوب مواجه بودند كه تعداد آنها مشخص و تلاش شد تا مشكلات بسياري از اين واحدها برطرف شود و برخي نيز با مشكل منابع مالي و تأمين سرمايه در گردش روبه‌رو هستند.
شريعتمداري همچنين با اشاره به اينكه برخي از واحدهاي توليدي با ظرفيت 50درصد مشغول فعاليت هستند، افزود: در 12ماه سال گذشته 5 هزار و 831 پروانه بهره‌برداري جديد صادر شده كه منجر به ايجاد 102 هزار و 994 فرصت شغلي شده است. وي افزود: رشد 7درصدي مصرف برق صنعتي نشان‌دهنده اين است كه رونق به بخش صنعت كشور بازگشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار