کاهش۷۰درصدی بارش درمرکزی طی سال آبی جاری
کد خبر: 900871
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mMB
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی عنوان نمود:
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: میزان بارندگی سال آبی جاری در استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰درصد کاهش یافته و این مساله منابع آب استان را در خطر جدی قرار داده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی گفت: میزان بارندگی سال آبی جاری در استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰درصد کاهش یافته و این مساله منابع آب استان را در خطر جدی قرار داده است.

عزت الله آمره ای مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی اظهار داشت: منابع آب یکی از ارکان مهم تولید داخلی است و علاوه بر اینکه در این سال باید به بحث تولید و اشتغال توجه شود، صرفه جویی برای حمایت از تولید داخلی نیز جزو ضروریات است.  

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی افزود: در این رابطه شرکت آب منطقه ای استان مرکزی برنامه های خود را در قالب یک چشم انداز راهبردی ترسیم کرده که تلاش داریم به طور کامل اجرایی شود.

وی ادامه داد: استان مرکزی جزو پنج استان خشک کشور است که با حدود ۷۰درصد کاهش بارندگی در سال زراعی جاری، منابع آب استان با خطر بسیار جدی روبرو شده بنابراین باید سیاست ها و برنامه ریزی های لازم برای آگاهی رسانی و فرهنگ سازی جامعه در اولویت قرار گیرد.

آمره ای بیان کرد: همه ما باید با سرلوحه قرار دادن اقدامات خود با محوریت حمایت از کالای ایرانی نقشی اساسی در پیاده سازی این شعار در بطن دستگاه ها و جامعه داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی خاطرنشان ساخت: در سال های اخیر فشار به منابع آب زیرزمینی برای تامین آب مورد نیاز بخش های مختلف فزونی یافته به طوری که آب استحصالی از چاه ها، بسیار بیشتر از ظرفیت آب تجدیدپذیر آبخوان ها بوده و همین امر منجر به نزول سطح آب زیرزمینی شده که با اجرای طرح تعادل بخشی حدود ۱۳ میلیون متر مکعب آب در استان مرکزی در سال ۹۶ صرفه جویی شده است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی