همه موضع‌گیری‌ها باید تقویت‌کننده روح امید باشد
کد خبر: 900461
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mFZ
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴
فرمانده كل سپاه توصيه‌هاي نوروزي مقام معظم رهبري را ملي و راهبردي توصیف کرد
فرمانده كل سپاه توصيه‌هاي نوروزي رهبر معظم انقلاب را موضوعي ملي و راهبردي براي سپاه و همه كشور دانست و تأكيد كرد: تمامي موضع گيري‌هاي سياسي و رسانه‌اي بايد تقويت كننده روح اميد و با انگيزه غلبه بر مشكلات در جامعه باشد.

به گزارش سپاه نيوز، سردار سرلشكر پاسدار محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ديدار نوروزي فرماندهان، مسئولان، كاركنان حوزه مركزي و رده‌هاي سپاه مستقل در تهران كه در ستاد فرماندهي كل سپاه برگزار شد با تبريك سال نو و اظهار اميدواري نسبت به تلاش توأم با معرفت، معنويت و بصيرت عميق‌تر در اجراي خالصانه مأموريت‌هاي محوله در سال ۱۳۹۷ اظهار كرد: سال ۹۶ با تمام تلخي‌ها و شيريني‌هاي خود درس‌هاي بزرگي را فراروي مردم و مسئولان كشور قرار داد.
وي افزود: يكي از رخدادهاي عبرت انگيز سال گذشته برنامه‌ريزي دشمن براي سوار شدن بر اعتراضات مردم به مشكلات اقتصادي و معيشتي بود كه سوءاستفاده منافقين، صهيونيست‌ها و بدخواهان داخلي و خارجي از آن را به همراه داشت.
سرلشكر جعفري با بيان اينكه طراحان آشوب‌هاي دي‌ماه درصدد بودند خط آشوب و فتنه آفريني را تا ۲۲ بهمن‌ماه دنبال كنند، گفت: ضد انقلاب و منافقين با حمايت دشمنان منطقه‌اي و فرامنطقه‌اي نظام و ملت ايران برنامه‌هاي مفصل و پيچيده‌اي را به زعم خود براي تمام كردن كار جمهوري اسلامي ايران تدارك ديده بودند كه با سد مستحكم هوشياري و بصيرت مردم مواجه شدند.
فرمانده كل سپاه تأكيد كرد: بصيرت سياسي مردم سبب شد به سرعت نقشه دشمن آشكار و با جداسازي صفوف خود از نيات پليد آنان حتي آنهايي كه در روز اول براي اعتراض و نشان دادن نارضايتي از ضعف دستگاه‌هاي مسئول در رفع مشكلات اقتصادي به خيابان آمده بودند چند روز بعد با حضور حماسي خود عليه آشوبگران و فتنه‌گران به صحنه بيايند و مقتدرانه در مقابل آنها بايستند.
وي بصيرت سياسي مردم را عامل اصلي خاموش شدن فتنه دي ماه و شورشيان درويش نما دانست و يادآور شد: حاصل فتنه‌ها و آشوب‌هاي اخير با الطاف الهي به نفع انقلاب، نظام و ملت ايران انجاميد و با نمايش اقتدار و امنيت ملي كشور در اين صحنه و در آستانه راهپيمايي بزرگ تعيين‌كننده ۲۲ بهمن ماه فصل نويني در تاريخ انقلاب اسلامي رقم خورد. سرلشكر جعفري با اشاره به تحولات اخير منطقه و پيروزي‌هاي جبهه مقاومت اسلامي برابرجنگ‌هاي نيابتي و تروريستي تصريح كرد: شكست قاطع داعش و فروپاشي خلافت خودخوانده آنها در عراق و سوريه و متعاقباً پاكسازي تدريجي شهرها از وجود تروريست‌ها و نيز خنثي شدن فتنه توطئه همه‌پرسي استقلال كردستان عراق با حمايت‌ها و نقش آفريني‌هاي درست و به موقع جمهوري اسلامي ايران و هوشمندي دولت‌ها و ملت‌هاي اين دو كشور ادامه پيروزي‌هاي انقلاب اسلامي و امت اسلامي در شرايط بسيار خطير و سرنوشت‌ساز امروز را در معرض همگان قرار داد.

سال 96 سال شکست امریکا بود

فرمانده كل سپاه سال ۹۶ را نمايشگاهي از شكست‌هاي زنجيره‌اي امريكايي‌ها و متحدان كاخ سفيد در سطوح داخلي و منطقه‌اي و پيروزي‌هاي بزرگ ملت ايران در جبهه مقاومت اسلامي توصيف و تأكيد كرد: سال ۹۶ سال پيروزي انقلاب اسلامي و نمايش بصيرت مردم ايران بود و اقتدار نظام مقدس جمهوري اسلامي را بيش از پيش تثبيت كرد.
وي در ادامه تجارب و موفقيت‌هاي سال گذشته را دستمايه پيشرفت‌ها و پيروزي‌هاي ملت ايران و امت اسلامي در سال ۹۷ خواند و گفت: رهنمودهاي حكيمانه مقام معظم رهبري در پيام نوروزي و سخنراني معظم له درحرم رضوي دروازه ورود سپاه و همه دلسوزان و علاقه‌مندان به انقلاب و پيشرفت كشور و نقشه راه آنها بوده و باید در فرصت‌هاي مناسب مورد تجزيه، تحليل و اقدام عملياتي قرار گيرد.
سرلشكر جعفري خاطرنشان كرد: تبيين هنرمندانه و هوشمندانه نقاط ضعف و قوت وضع موجودتوسط معظم له، روح اميد و انگيزه غلبه بر مشكلات در جامعه را به گونه‌اي مضاعف ارتقا بخشيد و موضع‌گيري‌هاي سياسي و رسانه‌اي تمامي اشخاص و جريان‌هاي معتقد به نظام و انقلاب اسلامي باید در تقويت اين روحيه صورت پذيرد.

فرمانده كل سپاه تأكيد مقام معظم رهبري

(مدظله العالي) مبني بر اينكه «كليد حل مشكلات در دست بيگانه نيست و در كشور هيچ مشكل غيرقابل حل وجود ندارد» و «آنچه مهم است اين است كه همه بايد سخت كار كنند»، افزود: سال 97 سال سختكوشي است و به رغم تلاش دشمن در القاي نااميدي، با نگاه متكي بر توانمندي‌هاي بومي و ملي و مديريت انقلابي و جهادي در به كارگيري ظرفيت‌ها و نيروهاي موجود، به فضل الهي بر مشكلات فائق خواهيم آمد، هرچند فهم و درك اين واقعيت و باور توانمندي‌هاي دروني براي برخي بسيار سخت است.
سرلشكر جعفري تجزيه و تحليل درست مشكلات، توجه به علل و عوامل ريشه‌ها، چرايي و ارائه راهكارها و راه حل‌هاي عملي براي رفع آنها را مقوله مهم و ضروري توصيف كرد و افزود: شناسايي ظرفيت استعدادهاي داخلي، برنامه‌ريزي براي به كارگيري حساب شده و اثربخش آنها متناسب با نيازها و اولويت‌هاي كشور امري ضروري براي سپاه بلكه همه كشور به شمار مي‌رود.
فرمانده كل سپاه در پايان توصيه‌هاي مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) را موضوعي ملي و راهبردي كه سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را شامل مي‌شود، دانست و با تأكيد بر جايگاه و نقش جوانان در حل مشكلات كشور گفت: جوانان را باید سرمايه‌هاي واقعي كشور بدانيم و با ميدان دادن به آنها اطمينان داشته باشيم آينده را بهتر از ما مي‌سازند و اين همان واقعيتي است كه دشمن را به شدت ناراحت و عصباني و منفعل ساخته است.

دشمن درصدد زمين زدن انقلاب با بهره‌گيري از انقلابيون سابق است

در اين مراسم حجت الاسلام عبدالله صادقي نماينده ولي فقيه در سپاه نيز طي سخناني پاسداري از اسلام را ميراث انبيا و اولياي الهي توصيف و تصريح كرد: پاسداري از مهم‌ترين شئونات انبيا است و ما به عنوان پاسدار انقلاب باید قدرشناس نعمت پاسداري از اسلام و قرآن باشيم. حاجي صادقي شناخت الزامات پاسداري را امري ضروري قلمداد کرد و افزود: بصيرت ديني و مشخصه‌ها و مؤلفه‌هاي آن كه بصيرت سياسي بخشي از آن است در كنار روحيه جهادي و انقلابي‌گري و مردمداري از مهم‌ترين الزامات پاسداري است. وي معنويت و تولي و تبري نسبت به ولايت ائمه اطهار(ع) و رهبري معظم انقلاب كه تبلور ولايت ائمه است را از ديگر الزامات پاسداري برشمرد و خاطرنشان كرد: كفر به طاغوت و ايمان به خداوند از لوازم پاسداري حقيقي از اسلام است.
نماينده ولي فقيه در سپاه، بصيرت و اشراف بر واقعيات و شناخت تهديدها و خطرهاي جبهه دشمن را امري مهم و غفلت‌ناپذير توصيف كرد و گفت: دشمن شناسي و دشمن را ديدن در شرايط بسيار حساس و پيچيده كنوني كه جبهه دشمن درصدد زمين زدن انقلاب با ترفندهاي مختلف از جمله بهره‌گيري از انقلابيون سابق است، از مهم‌ترين الزامات پاسداري در عصر حاضر است.
وي در پايان وحدت، محبت، اخوت، روح همكاري و حمايت و امر به معروف و نهي از منكر در عرصه پاسداري از انقلاب را نشانه‌هاي موفقيت پاسداران انقلاب اسلامي در اين مجموعه ارزشي و انقلابي معرفي و يادآور شد: در شرايطي كه همه مي‌خواهند «آزاد» باشند، بايد تلاش كنيم «عبد» خدا باشيم و تحت لواي مقام عظماي ولايت و رهبري انقلاب، آنچه مي‌تواند مقدمات ظهور و تجلي ولايت و حاكميت خدا را فراهم و محقق سازد، دنبال كنيم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار