ایران با قدرت در مقابل تهاجم فرهنگی ایستاده است
کد خبر: 899388
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003lyG
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان :
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان با بیان اینکه ایران در مقابل این تهاجم فرهنگی با قدرت ایستاده است،گفت: سیاست کشورهای غربی بر این استوار است که تمدن و هویت تاریخی دیگر ملت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

احمد علیرضابیگی در ادامه دیدارهای خود با میخائیل گیورگادزه وزیر فرهنگ و ورزش گرجستان دیدار و گفت وگو کرد.

علیرضابیگی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان در این دیدار بر رسالت هیات‌های پارلمانی در فراهم نمودن زمینه های فعالیت و توسعه همکاری در بخش های مختلف دو کشور تاکید نمود و گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ایران بر موضوعات مختلف فرهنگی از جمله گردشگری، ورزش و موضوعات مربوط  جوانان نظارت دارد و هر قدر گفت وگو های دوجانبه در این مسیر افزایش یابد موجب تقویت روابط صمیمانه دو ملت در این حوزه ها خواهد شد.

وی افزود: سیاست کشورهای غربی بر این استوار است که تمدن و هویت تاریخی دیگر ملت‌ها  را تحت تاثیر قرار دهند ولی ایران در مقابل این تهاجم فرهنگی با قدرت ایستاده و به موفقیت های چشمگیری در این زمینه دست پیدا کرده است.

علیرضابیگی در ادامه به راهبرد سیاسی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی کشورهای منطقه اشاره و بر این موضع ایران در خصوصی گرجستان تاکید نمود.

در بخش دیگری از این دیدار جمشید جعفرپور عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که این هیات را همراهی می کند نیز پرداختن به موضوع فرهنگ را مهم برشمرده و گفت: اگر بدنبال توسعه و روابط اقتصادی دو ملت هستیم حتماً نیاز به توسعه روابط فرهنگی داریم.  ارتباطات مستحکم فرهنگی دو کشور ضامن گسترش اقتصادی دو ملت است.

وی افزود: موضوع تهاجم فرهنگی به صورت جدی از جوامع غربی مطرح است و برخی می خواهند فرهنگ خود را تحمیل و فرهنگ دیگران را حذف کنند.

جعفرپور گفت: ایران و گرجستان می‌توانند در زمینه بهره‌مندی از ظرفیت‌های یکدیگر در بخش‌های مختلف از جمله تئاتر، تبادل گروه‌های هنری، تیم‌های ورزشی و گردشگری برای حفظ هویت فرهنگی خود گام‌های موثری بردارند.

عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و گرجستان یادآورشد: در این زمینه پارلمان ایران از هر گونه همکاری با پارلمان گرجستان استقبال می‌کند.

وزیر فرهنگ و ورزش گرجستان در ابتدای این دیدار با اشاره به تغییرات ساختاری جدید و ادغام دو وزارتخانه فرهنگ و ورزش، جوانان گفت: افق همکاریهای فرهنگی با ایران روشن است و با توجه به ظرفیت و ارتباطات خوب دو کشور در این حوزه بر گسترش همکاریها در زمینه های مختلف فرهنگی، ورزشی تاکید داشته و از آن استقبال می‌کنیم.

وی افزود: در جلسه با سفیر ایران در گرجستان پیش نویس تفاهم نامه با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران را ارایه کردم و اطمینان دارم با امضای این تفاهم نامه می توانیم بستر مناسب و محکم تری برای همکاری دو وزارت در دو  کشور فراهم کنیم.

میخائیل گیورگادزه با اشاره به اهمیت نقش نظارتی پارلمان  بر دولت، از تبادل هیات ها در سطوح پارلمانی برای توسعه همکاری های بیشتر استقبال کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار