توسعه صید فانوس ماهیان از مهمترین طرح های اجرا شده شیلاتی
کد خبر: 898362
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003lhi
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
مدیرکل شیلات هرمزگان:
مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: توسعه صید فانوس ماهیان از مهمترین طرح های شیلاتی اجرا شده در دولت تدبیر و امید است که دستاوردهای بسیاری برای استان داشته است.

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: توسعه صید فانوس ماهیان از مهمترین طرح های شیلاتی اجرا شده در دولت تدبیر و امید است که دستاوردهای بسیاری برای استان داشته است.

سید پرویز محبی اظهار داشت: از جمله دستاوردهای اجرای این طرح در هرمزگان می توان به ایجاد اشتغال،افزایش چشمگیر تولید و بهره بردای از منابع کمتر برداشت شده، افزایش ارز آوری، بهبود وضعیت کارخانه های پودر ماهی به ویژه در شهرستانهای قشم، جاسک و بندرعباس اشاره کرد.
وی با تاکید بر استفاده از این ظرفیت عظیم در جهت اشتغالزایی در هرمزگان ، افزود: در صورت برداشت نکردن این ماهیان توسط کشور خودمان ، یا در آب‌های آزاد توسط کشورهای همسایه صید می‌شوند و یا با توجه به طول عمر کم این ماهی ها (کمتر از یک سال) به صورت طبیعی از بین خواهند رفت.
محبی تصریح کرد: ممنوعیت صید یک ماهه برای شناورهای فانوس ماهیان،ارتقای کنترل ها و نظارت ها بر صید فانوس ماهیان،ایجاد و ارتقاء ارزش افزوده این گونه ، توسعه صیدگاهی، حجمی کردن مجوز های صید فانوس ماهیان، ارتقاء و توسعه زیر ساخت های بندری از جمله موارد مهمی است که باید در این بخش مورد بررسی قرار گیرد.
فانوس ماهیان برای تهیه پودرماهی به کارخانه های قشم ، جاسک و بندرعباس فرستاده می شود و از پودرماهی برای تولید غذای دام و طیور و آبزیان پرورشی استفاده می شود.
گفتنی است صید تجاری فانوس ماهیان پس از مطالعه در سال 87 با 2 فروند کشتی در آبهای دریای عمان آغاز شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین