حمله دزدان دریایی به ۴۸ کشتی در ۹۰ روز
کد خبر: 851034
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003ZOM
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲
افزایش حملات دزدان دریایی با ثبت ۴۸ حمله در سه ماه نخست سال جاری میلادی، زنگ خطر ادامۀ حملات دزدان سومالی را برای شناورهای تجاری به صدا درآورد.
 تسنیم: افزایش حملات دزدان دریایی با ثبت ۴۸ حمله در سه ماه نخست سال جاری میلادی، زنگ خطر ادامۀ حملات دزدان سومالی را برای شناورهای تجاری به صدا درآورد.
 
به گزارش مانا، موسسه اروپایی "امنیت دارایی‌های دریایی و آموزش (MAST) " صنعت دریایی از ثبت ۴۸ حادثه از حملات دزدان دریایی سومالی به شناورهای تجاری در سه ماه نخست سال جاری میلادی خبر داد و آنرا یک موقعیتی بسیار خطرناک برای حمل‌ونقل دریایی ارزیابی کرد.
 
عدم ثبات سیاسی و شرایط سخت زندگی در سومالی و یمن موجبات افزایش حملات دزدان دریایی را فراهم آورده است به گونه‌ای که در سه ماه نخست سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد ۲۲ حمله در منطقه ثبت شده است.
 
در این گزارش با اشاره به سرکوب مداوم حملات دزدان دریایی از سوی انجمن بین المللی و به دنبال اوج حملات در سال ۲۰۱۲ میلادی، آمده است: افزایش اخیر در تعداد حملات دزدان موید این نکته است که اقیانوس هند برای شناورهای تجاری به مکانی ناامن بدل گشته و تجارت به سوی اروپا را تحت تاثیر قرار خواهد داد.  
 
ناامنی در صنعت دریایی تن‌ها مختص به اقیانوس هند نیست و اخیراً آسیای جنوب شرقی نیز در اندونزی، مالزی و فیلیپین با ثبت ۱۷ حمله شاهد افزایش حملات دزدان در سه ماه نخست بوده است. افزون برآن، در آسیای جنوبی و آمریکای جنوبی به ترتیب وقوع چهار و پنج حمله گزارش شده است.
 
از مجموع ۴۸ حملۀ دزدان دریایی ۳۸ مورد با سرقت مسلحانه و گروگان خدمۀ شناور‌ها همراه بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار