پايان خدمت سربازي تنها راه حضور متخلفان در تيم ملي است
کد خبر: 779541
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003GnF
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۹
اتمام حجت با حاميان فوتباليست‌هاي متخلف
فوتباليست‌هاي متخلف تا زماني كه خدمت سربازي آنها به پايان نرسد حق پوشيدن پيراهن تيم ملي را ندارند.


فوتباليست‌هاي متخلف تا زماني كه خدمت سربازي آنها به پايان نرسد حق پوشيدن پيراهن تيم ملي را ندارند. در شرايطي كه مسئولان اداره نظام وظيفه بارها اعلام كرده‌اند متخلفاني كه با كارت معافيت جعلي بازي مي‌كردند اجازه حضور در تيم ملي را ندارند، متأسفانه اين موضوع از سوي برخي از اهالي فوتبال ناديده گرفته مي‌شود و هرچند وقت يك بار بحث استفاده از اين بازيكنان را پيش مي‌كشند. پافشاري‌هاي بي‌مورد سبب شده تا سردار كمالي يك بار ديگر با تشريح شرايط با حاميان متخلفان اتمام حجت كند.
  اصرار بي‌مورد مسئولان تيم ملي
با حساس شدن بازي‌هاي تيم ملي كارلوس كرش تلاش مي‌كند از همه پتانسيل فوتبال ايران براي رسيدن به جام جهاني استفاده كند. تيم ملي كشورمان اگرچه براي صعود به جام جهاني روسيه با توجه به تيم‌هاي همگروه مان به نظر كار راحتي در پيش داريم اما سرمربي پرتغالي قصد دارد تركيبي قوي را راهي رقابت‌هاي انتخابي كند. به همين دليل است كه كرش سعي دارد با راضي كردن مسئولان ذي‌ربط اجازه استفاده از برخي بازيكنان متخلف در تيم ملي را بگيرد. اين در حالي است كه از نظر قانوني اين خواسته پذيرفتني نيست. سردار موسي كمالي در گفت‌وگو با فارس ضمن تأكيد بر مواضع قبلي ستاد كل نيروهاي مسلح اعلام كرد بازيكنان متخلف در صورتي كه خدمت شان تا پايان تابستان تمام شود مي‌توانند به تركيب تيم ملي اضافه شوند: « اكثر فوتباليست‌هاي متخلف خدمت سربازي شان نيمه اول امسال به پايان مي‌رسد و پس از آن مي‌توانند در تيم ملي بازي كنند.» اين تنها راه حلي است كه كرش و همكارانش مي‌توانند به خواسته شان برسند. در جمع متخلفان به غير از يك نفر شامل اين قانون مي‌شوند. جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح با اشاره به اين نكته اظهار داشت: «به جز يك نفر كه سروش رفيعي است ساير بازيكنان امسال خدمت‌شان به پايان مي‌رسد. اكثر آنها هم در نيمه اول خدمت سربازي‌شان تمام خواهد شد و پس از آن مي‌توانند در تيم ملي حضور پيدا كنند.»
  مردم تبعيض را نمي‌پذيرند
برخلاف آنچه گفته مي‌شود مردم هيچ گونه تبعيضي را نسبت به فوتباليست‌هاي متخلف نمي‌پذيرند. پيش از اين افشين پيرواني و برخي از مسئولان بارها سعي كرده‌اند تا با خودجوش جلوه دادن خواسته خود موضوع را حل و فصل كنند. آنها در حالي مدعي‌اند كه حضور اين بازيكنان در تيم ملي خواسته عموم مردم است و حتي مدعي شده‌اند مشكل آنها براي بازي در مسابقات انتخابي جام جهاني حل شده كه سردار كمالي به شدت چنين ادعايي را رد كرد: «در رابطه با فوتباليست‌هاي متخلف در دو سال گذشته بحث‌هاي زيادي شده و ما همچنان اعتقاد داريم كه تا پايان خدمت سربازي‌شان حق حضور در تيم ملي را ندارند. برابر بررسي‌هايي كه انجام داديم مردم هم كاملاً با اين نظر هماهنگ هستند و همكاري با بازيكنان متخلف را تبعيض‌آميز مي‌دانند.»
  دخالت‌هاي بي‌مورد وزارت
از زمان مطرح شدن كارت‌هاي پايان خدمت جعلي فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش بارها از طرق مختلف سعي در ختم به خير كردن ماجرا كرده‌اند. هرچند كه آنها تاكنون موفق به اين كار نشده‌اند اما سردار كمالي معتقد است وزارت نشينان اجازه دخالت در تصميمات ستادكل نيروهاي مسلح را ندارند: «وزارت ورزش خودش اين افراد را به خاطر تخلف مجازات نكرد حداقل اجازه دهد ما كار خودمان را انجام دهيم. تصميم‌گيري آنها براي بازي كردن در تيم ملي با نيروهاي مسلح است.»
  تعجب از بي‌اطلاعي كرش
در روزهاي اخير اظهارنظرهايي از سرمربي تيم ملي منتشر شد مبني براينكه او به بازي كردن بازيكنان متخلف در ليگ قهرمانان آسيا معترض است. كارلوس كرش با مطرح كردن اين سؤال كه چرا متخلفان حق حضور در ليگ قهرمانان آسيا را در قالب تيم‌هاي باشگاهي دارند اما در تيم ملي مشمول قانوني ديگر مي‌شوند چالش جديدي ايجاد كرد. جانشين اداره منابع انساني ستاد كل نيروهاي مسلح در پاسخ به اين سؤال كرش از بي‌اطلاعي او نسبت به اين موضوع اظهار تعجب كرد: «آنها در محل خدمت خود بازي مي‌كنند. اين بازيكنان زير نظر تيم‌هايي كه ما معرفي كرديم قرار دارند و هر جا كه آنها بخواهند بايد بازي كنند. اين يك چيز واضح است اما نمي‌دانم چرا كرش از آن اطلاعي ندارد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار