تفريحات سالم از راهكارهاي پيشگيري از اعتياد است
کد خبر: 779475
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003GmB
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر آذربايجان شرقي :
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر آذربايجان شرقي گفت: يكي از راهكارهاي مهم و اصلي در پيشگيري از اعتياد افزايش تفريحات سالم است و در شرايط فعلي نياز شديد به تفريحات سالم و افزايش نشاط عمومي داريم.
محمدعلي نصرتي ردر نشست هماهنگي سومين المپياد ورزشي معتادان بهبود يافته استان با اشاره به اينكه ورزش ابزاري براي مقابله با تهديدهاي مواد مخدر است، افزود: شركت در مسابقات ورزشي اين اميد را به افراد تحت درمان مي دهد كه مي توانند در جامعه حضور پيدا كرده و افكار منفي ديگران را نسبت به خود تغيير دهند و ورزش به اين افراد خودباوري مي دهد. 
وي با تاكيد بر اينكه مبارزه با بلاي خانمان سوز اعتياد بايد مردمي شود، افزود: معتاد نه تنها به خود، بلكه به خانواده و فرزندان خود هم ظلم مي كند و آنها را در معرض آسيب هاي جبران ناپذير قرار مي دهد. 
نصرتي اظهار كرد: دشمن با سلاح جنگ سخت نتوانست به نظام آسيب برساند و اكنون با هزاران كانال ماهواره اي و ترويج بي بند وباري و مصرف مواد مخدر جوانان ما را هدف قرار داده است. 
وي با قدرداني از تلاش هاي رسانه هاي استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر، گفت: خبرنگاران وجدان بيدار جامعه هستند و در پيشرفت كشور و كاهش آسيب هاي اجتماعي از جمله اعتياد، اصحاب رسانه مي توانند نقش موثري ايفا كنند. 
مدير كل ورزش و جوانان آذربايجان شرقي نيز در اين نشست از برگزاري سومين دوره المپياد ورزشي معتادان بهبود يافته آذربايجان شرقي در تبريز خبر داد. 
جمشيد نظمي اظهار كرد: سومين المپياد ورزشي معتادان بهبود يافته استان در تعداد هشت رشته ورزشي و در دو گروه بانوان و آقايان از دوم خرداد به مدت يك هفته برگزار خواهد شد. 
وي با اشاره به اينكه ورزش اصلي ترين محور پيشگيري از اعتياد در جامعه است كه موجب مي شود افرادي كه فعاليت بدني دارند هرگز آلوده اعتياد و ناهنجاري‌هاي اجتماعي نشوند، افزود: ورزش سلامت مردم و افزايش نشاط اجتماعي را تضمين مي ‌كند و بر اساس منويات مقام رهبري مبني بر توسعه ورزش همگاني بايد ورزش در تمامي لايحه هاي جامعه گسترش يابد. 
نظمي اضافه كرد: برخورد نرم فرهنگي با معضل اعتياد ضرورتي اجتناب پذير و يگانه راه مقابله با رواج آن است و مبارزه با مواد مخدر فقط در حيطه وظايف نيروي انتظامي و دستگاه قضايي نيست ، همه نهادها و سازمان ها بايد در تحقق آن احساس مسئوليت كنند و اداره ورزش و جوانان استان در اين زمينه برنامه ريزي مناسبي داشته است. 
وي با تاكيد بر اينكه رسانه هاي جمعي با تبليغات و فرهنگ سازي گسترده مي توانند بستر مناسب را براي مبارزه با مفاسد اجتماعي و معضل اعتياد فراهم كنند، گفت: ترويج اعتياد يكي از تاكتيك هاي مهم دشمنان عليه نظام است تا بدين طريق بنيان هاي فكري و فرهنگي جامعه را از بين ببرند و با شناخت دشمن و آگاهي از طرح و برنامه هاي آن مي توان با دشمن مقابله كرد. 
نظمي ادامه داد: دشمن با گذشت سه دهه از انقلاب اسلامي و نا اميدي از رويكرد نظامي، دكترين خود را براي هجمه به باورها و فرهنگ تغيير داده كه ترويج اعتياد از تاكتيك هاي مهم آن در اين عرصه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار