دستگاه‌های دولتی نباید خود را همانند جزیره‌ای جدا از سایر نهادها بدانند
کد خبر: 779452
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Glo
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹
شهردار تبریز:
شهردار تبریز گفت: دستگاه‌های دولتی نباید خود را همانند جزیره‌ای جدا از سایر نهادها در نظر گرفته و از همکاری با دیگر نهادها شانه خالی کنند.

صادق نجفی در جلسه هماهنگی برگزاری هفته سلامت، با ذکر این نکته که سلامتی، نعمت بی‌بدیل خداوندی و حق همه افراد است، اظهار داشت: زیرساخت‌های سلامت، بایستی بر اساس نیازسنجی‌های دقیق و محور قرار دادن اقشار جامعه اعم از خردسالان، بزرگسالان و سالمندان ایجاد شود.

وی به پاره‌ای از اقدامات شهرداری در زمینه ارتقای سلامت شهر و شهروندان اشاره کرد و افزود: خانه‌های سلامت شهرداری تبریز، به مراکز آموزش های فرهنگی و اطلاع‌رسانی به شهروندان تبدیل شده‌اند و آمارها نشان می‌دهد مراجعه شهروندان به خانه‌های سلامت و دریافت آموزش‌های مربوط به سلامت تغذیه، بهداشت روانی و جسمی و  آسیب‌های اجتماعی، تاثیر قابل توجهی در زندگی روزمره آنان به جا گذاشته است. 

نجفی ادامه داد: شهرداری تبریز با تجهیز پارک‌های سطح شهر به تجهیزات ورزش همگانی، سعی در ارتقای نشاط جسمی و شادابی عمومی جامعه داشته است.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: کمپینی که برای هفته سلامت در نظر گرفته شده دارای دو شاخه است، که یک شاخه‌ آن را دستگاه‌های دولتی فراهم می‌کنند و شاخه‌ی بعدی نیز حضور مردم در صحنه است.

وی ادامه داد: به صحنه آوردن مردم در جریان برنامه‌های هفته سلامت، تبلیغات، برنامه‌ریزی‌ها و تلاش زیادی می‌طلبد که باید با همکاری رسانه‌های جمعی و سایت‌های خبری، این فرهنگ نهادینه شود و مردم نیز در جریان برنامه‌هایی که انجام می‌شوند، حضور پیدا کنند.

وی افزود: از طرفی دیگر برای تأمین زیرساخت های سلامت نیاز است که تمامی دستگاه‌ها دست به دست هم داده و در این مسیر قدم بردارند.

شهردار تبریز بیان کرد: در حالت کلی وظیفه‌ اصلی سلامت بر عهده‌ی شهرداری تبریز نیست، اما در خصوص توجه به سلامتی لازم است که تمامی نهادهای دولتی تلاش کرده و این موضوع مهم را در جامعه نهادینه کنند، چراکه هر قدر مردم به سلامتی خود توجه کنند به همان میزان، مشکلات عمومی در جامعه کمتر خواهد شد.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی نباید خود را همانند جزیره‌ای جدا از سایر نهادها در نظر گرفته و از همکاری با دیگر نهادها شانه خالی کنند، چراکه شهر ما با اینکه در سطح کشور بسیار تأثیرگذار است، اما از لحاظ زیرساخت‌های مورد نیاز برای ایجاد سلامتی در جامعه، هنوز هم در رده‌های بالا قرار نداریم.

وی بیان کرد: تمام این مباحثاتی که انجام می‌گیرد به این دلیل است که امکانات عمومی و فضا‌های مناسب برای ورزش و تفریح شهروندان فراهم شود و مردم را در راه رسیدن به اهداف سلامتی، همراهی کنیم، چراکه شهر ما از لحاظ فرهنگی دارای هویت‌ است و این ظرفیت و توانایی در شهر ما و همچنین در مردم ما وجود دارد که ناهنجاری‌های موجود در سطح شهر را کنترل کرده و با برنامه‌ریزی، فضای عمومی و رفتاری موجود در شهر را بهبود بخشد.

وی با بیان اینکه شهرداری تبریز از برنامه‌های هفته‌ سلامت استقبال می‌کند، اظهار کرد: برای هر کاری زیرسازی، رسیدگی و برنامه‌ریزی لازم است و ما باید تلاش کنیم تمام امکانات را در کنار هم قرار داده و در خصوص ایجاد فضای رفتاری و روانی مناسب در شهر تلاش کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار