1006 بیمار خاص تحت پوشش بیمه همگانی سلامت
کد خبر: 665396
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002n6C
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۲
در استان مرکزی انجام شد
پس از نامگذاری سال جاری به نام سال اقتصاد وفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و در راستای اجرای بند 9 سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری سازمان بیمه سلامت ایران جهت هدف گذاری در این راستا یکی از احکام مهم بلاتکلیف مانده برنامه پنجم توسعه یعنی بند الف ماده 38 مبنی بر پوشش بیمه همگانی واجباری بیمه سلامت که بنا به دلایلی چون نبود بودجه در سه سال اول برنامه متوقف شده بود ،در دستور کار دولت و سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفت در این طرح افراد فاقد هرگونه پوشش بیمه ای که عمدتا ساکن حاشیه شهرهای بزرگ و از اقشار محروم وآسیب پذیر جامعه می باشند ، مقرر گردید به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند .
فاطمه قاسمی

دکتر جیریایی مدیر کل بیمه سلامت استان مرکزی در مصاحبه ای با خبرنگاران بر لزوم اطلاع‌رسانی مناسب طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های این حوزه در تاریخ کشور تأکید کرد و افزود: ماهیانه 14 هزار نفر در بیمارستان‌های استان مرکزی بستری می‌شوند که در صورت اطلاع‌رسانی درست در خصوص کاهش هزینه‌های درمان بستری، افراد بیشتری که تاکنون به دلیل عدم تمکن مالی لازم از برخی خدمات پزشکی بی‌بهره بوده‌اند به بیمارستان‌ها مراجعه کرده و خدمات درمانی دریافت خواهند کرد.

جیریایی با اشاره به اینکه برنامه طرح نظام سلامت دارای هفت برنامه است گفت: یک برنامه، کاهش پرداخت از جیب مردم و دیگری ماندگاری پزشکان متخصص در مراکز درمانی است که هر دو نقش تأثیرگذاری در ارتقای سطح سلامت و توسعه‌ی خدمات‌رسانی درمانی در جامعه دارند.

جیریایی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 6 نفر از بیماران خاص استان مرکزی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند، اظهار داشت: در صورتی که فرد مبتلا به بیماری خاص فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای باشد، توسط سازمان بیمه سلامت ایرانیان به طور رایگان زیر پوشش قرار می‌گیرد

ثبت نام 76 هزار نفر درسامانه بیمه سلامت استان مرکزی

وی با اعلام اینکه تا امروز بیش از شش میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کرده‌اند گفت: برای بیش از چهار و نیم میلیون نفر در کشور دفترچه چاپ و تحویل شده و در استان مرکزی برای بیش از 66 هزار نفر از 76 هزار نفر ثبت‌نام شده دفترچه چاپ شده است.

جیریایی اضافه کرد: از این طرح استقبال خوبی شده و محدودیت زمانی خاصی برای ثبت‌نام وجود ندارد تنها شرط استفاده از این بیمه عدم برخورداری متقاضی از هرگونه پوشش بیمه‌ای دیگری است.

مدیر کل بیمه سلامت استان مرکزی همچنین در خصوص ارتقای بسته خدمتی روستاییان و عشایر زیر 20 هزار نفر بیان کرد: این طرح نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته و منابعی که برای آن در نظر گرفته شده حدود 400 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی محوریت طرح ارتقای بسته خدمتی روستائیان و عشایر را پیشگیری و سلامت‌محوری دانست.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی در خصوص خدمات‌دهی در بخش دندانپزشکی که تا سال گذشته وجود نداشت عنوان کرد: جمعیت هدف برای این طرح افراد زیر 14 سال و زنان باردار بوده و در حال حاضر خدمات ترمیم دندان به این افراد ارائه می‌شود.

جیریایی همچنین با اشاره به پرداخت هزینه داروهای مکمل برای رشد و پیشگیری از فقر آهن و کم‌خونی که می‌تواند مادر بسیاری از بیماری‌ها باشد بیان کرد: بسته خدمتی افزایش حقوق پرسنلی برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم نیز در این برنامه مد نظر قرار گرفته و اجرایی شده است. در حال حاضر حداقل حقوقی که پزشکان می‌گیرند به پنج میلیون و 500 هزار تومان و حداکثر حقوق نیز به 11 میلیون تومان رسیده است؛ حقوق ماماها نیز به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

جیریایی تجهیز، تعمیر و استانداردسازی مراکز مجری برنامه را از دیگر طرح‌های این بسته عنوان کرد و افزود: این طرح به منظور خدمات‌دهی بهتر به روستاییان ارائه شده و هزینه جدا برای پزشکان برای ماندگاری بیشتر در شب و حق بیتوته نیز در نظر گرفته شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
مهمترین عناوین
آخرین اخبار