عدم خرید و فروش پایان نامه در دانشگاه
کد خبر: 665140
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002n24
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۲۴
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد
معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد گفت: حدود 98 درصد از پایان نامه های دانشگاه یزد به صورت کامل و دقیق توسط اساتید کنترل می شود و خوشبختانه مشکلی مبنی برخرید و فروش پایان نامه ها در این دانشگاه وجود ندارد.

دکتر قاسم برید لقمانی با بیان اینکه  اولین اقدام صورت گرفته در این معاونت، جذب نخبگان بومی خارج از استان به این دانشگاه بوده است.گفت: آیین نامه ای جهت جذب نخبگان بومی به این دانشگاه نیز تنظیم گردیده که در این طرح تسهیلاتی نظیر پرداخت ماهیانه کمک هزینه خرید کتاب، کمک هزینه انجام پژوهش و... برای نخبگان در نظر گرفته شده است.

وی از راه اندازی رشته های جدید در دانشگاه یزد خبر داد و افزود: با پیگیری های صورت گرفته رشته حقوق از سال تحصیلی جدید در این دانشگاه دانشجو می پذیرد.

لقمانی حضور موفق تیم ریاضیات دانشگاه در مسابقات جهانی، حضور تیم های دانشگاه در المپیادهای مختلف، حذف محدودیت جنسی در بعضی از رشته ها مانند معدن و محیط زیست، انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه بین المللی چابهار و دانشگاه بلژیک، برپای نمایشگاه آشنایی با رشته های دانشگاه ویژه دانشجویان جدید الورود و... از مهم ترین فعالیت های این معاونت در هفت ماه اخیر برشمرد.

وی افزود: به صورت تقریبی بیش از 2 هزار نفر در مقطع کارشناسی و یک هزار و 500 نفردر مقطع کارشناسی ارشد و در مجموع بالغ بر سه هزار و 500 نفر در سال جدید تحصیلی در این دانشگاه پذیرش می شوند.

وی با اشاره به اعلام اسامی بورسیه های تحصیلی در دولت قبل گفت: خوشبختانه با توجه به توجه رعایت انصاف توسط هئیت جذب در دوره گذشته، استان یزد با مورد خاصی در این زمینه روبرو نیست.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد با اشاره به روند خرید و فروش پایان نامه در نظام آموزشی کشور اظهار داشت: وچود چنین مسائلی مربوط به دانشگاه های بزرگ کشور است که اساتید آنان به دلیل مشغله بالا فرصت لازم را برای نظارت بر روند اجرایی پایان نامه های دانشجویان را ندارند.

لقمانی تعداد دانشجویان دانشگاه یزد را بیش از 14 هزار و 500 نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد دانشجو در 12 دانشکده و 46 گروه آموزشی مشغول تحصیل می باشند.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد گفت: این دانشگاه با داشتن قریب به 400 نفر عضو هیئت علمی در 62 رشته کارشناسی، 80 رشته کارشناسی ارشد و 36 گرایش دکترا یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی