صنايع دستي عامل اشتغال زايي
کد خبر: 659642
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002lbO
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۰
مدير عامل سازمان ميراث فرهنگي وگردشكري فارس:
صنایع دستی به عنوان یکی از بخش های مهم اقتصادی استان می تواند نقش قابل توجهی در اشتغال زایی و رفع بیکاری ایفا نماید

 

مدیرکرييس سازمان  میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به مطلب فوق گفت : تجربه توجه به این حوزه در دهه های 60تا 70 نشان داده که بخش صنایع دستی می تواند نقش بسیار موثری در تحولات اقتصادی استان ایفا نماید.

مصيب اميري به آمار اعلام شده از سوی اداره کل گمرگ استان فارس در سال 92 اشاره کرد و گفت : با وجود محدودیت های شدید برخی کشورها برای واردات محصولات صنایع دستی ایران و نیز رقابت جدی بین کشورهای هندوچین به منظور کسب جایگاه ایران در بازارهای جهانی ، صنایع دستی فارس توانتسه است سهم قابل توجهی از صادرات استان را به خود اختصاص دهد به طوری که میزان صادرات محصولات صنایع دستی بدون احتساب فرش دست بافت رقم یک میلیون و 904 هزار و 849 دلار در سال 92 را نشان می دهد که با در نظر گرفتن کلیه شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و تحریم ها رقم قابل توجهی می باشد .

این مقام مسئول افزود : عمده ترین محصولات صادراتی استان در حوزه صنایع دستی به جز فرش که جایگاه  ویژه ای در صادرات دست بافت دارد گلیم ، زیلو ، مصنوعات چوبی و به ویژه خاتم ، مصنوعات فلزی ، سفال ، سرامیک و مصنوعات چرمی می باشد که رقم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است . وی صارات 3/201 تن فرش دست بافت ، 78/19 تن گلیم و زیلو ، 72/6 تن انواع صنایع دستی و 72/0 خاتم را میزان صادرات صنایع دستی فارس در سال 92 اعلام کرد .                                                                                        

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین