تجميع تنها راه تغيير و تقويت شاخص هاي استان است
کد خبر: 659581
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002laP
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۳ - ۱۵:۴۵
استاندار سيستان وبلوچستان:
مهندس علي اوسط هاشمي استاندار سيستان با اشاره به اينكه پراكندگي هزينه هاي بالايي را بر دولت تحميل مي كند و باعث عدم رشد شاخص ها مي شود خواستار تجميع روستاها براي خدمت رساني بهتر به دانش آموزان و مردم شد

وي تجميع را تنها راه در تغيير شاخص هاي استان دانست و افزود با تجميع مي توان هزينه ها را كاهش و شاخص هاي استان را ارتقاء و بهبود بخشيد وي گفت : بايد به سمت استان عاري از بيسوادي حركت كرده و در هيچ جاي استان نبايد دانش آموز محروم از تحصيل داشته باشيم استاندار خواستار بهبود وضعيت مدارس در حاشيه شهرهاي بزرگ شد و گفت : با تدارك ديدن مدارس به هر نحوه ممكن در حاشيه شهرها از ترك تحصيل دانش آموزاني كه به دليل كمبود مدرسه مجبور به ترك تحصيل مي شوند بايد جلوگيري كرد .

مهندس هاشمي تغيير كاربري مدارس كه در مناطق تجاري قرار دارند را يكي از راههاي افزايش كلاس ها دانست و افزود اين مدارس كه در نقاط تجاري و مرغوب قرار دارند واگذار و به ازاي آن چندين مدرسه در نقاط ديگر ساخته شود وي همچنين خواستار ايجاد شورايي به نام شوراي نگهداري از مدارس با مشاركت انجمن اوليا و مربيان شد و گفت اين شورا مي تواند ضمن نگهداري در زيباسازي مدارس نيز نقش اساسي داشته باشد .

رئيس شوراي آموزش و پرورش استان يكي ديگر از مشكلات آموزش در استان را ضعف علوم پايه دانست و افزود نگاه عدالت گرايانه آن است كه با استخدام دبيران با تجربه و قوي اين مشكل  استان حل شود وي با اشاره به برنامه ششم توسعه كشور گفت : برنامه ششم بايد موقعيت استان را تغيير دهد و جهت همه مديران بايد معطوف به اين برنامه باشد چرا كه رويكرد برنامه ششم توازن منطقه اي و تكيه بر مزيت هاي استان است .

همچنين آيت ا... عباسعلي سليماني نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زاهدان ساخت و ساز مدارس با در نظر گرفتن تراكم جمعيت را يكي از راههاي حل كمبود مدارس در استان دانست و افزود هزينه در بخش آموزش به هر ميزان كه انجام پذيرد مي تواند باعث بهره وري بيشتر در آينده شود.

در ادامه اين جلسه نيز علي نخعي مدير كل آموزش و پرورش استان گفت هم اكنون در استان 18000 كلاس درس وجود دارد كه از اين تعداد 11000 كلاس نياز به ترميم اساسي دارند كه بودجه اي بالغ بر 3000 ميليارد ريال  را نياز دارد وي گفت هم اينك 7766 نفر از معلمان و دبيران در استان خواستار جابه جايي و انتقال هستند كه تاكنون با انتقال 2263 نفر موافقت و با بررسي پرونده 800 نفر ديگر از متقاضيان در مجموع با انتقال و جا به جايي 3000 نفر موافقت خواهد شد .

رئيس آموزش و پرورش استان همچنين مرداد ماه را ماه سازماندهي درون منطقه اي آموزش و پروش اعلام كرد و گفت تا نيمه مرداد ماه كار سازماندهي نيروها به اتمام خواهد رسيد .

در پايان اين نشست نيز راشكي مدير كل نوسازي و تجهيز مدارس استان از تكميل 57 پروژه آموزشي با اعتباري بالغ بر 14 ميليارد تومان تا مهر ماه  خبر داد و افزود اين پروژه ها تا شروع سال تحصيلي جديد به آموزش و پرورش استان واگذار خواهد شد .

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین