تامین آب آشامیدنی عشایر مهرستان در آینده نزدیک
کد خبر: 658176
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002lDk
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۳ - ۱۴:۴۸
رئیس اداره امور عشایری مهرستان خبرداد
رئیس اداره امور عشایری مهرستان گفت: برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز عشایر این شهرستان در آینده‌ای نزدیک برنامه‌ریزی لازم انجام شده است.

 

 محمد صدیق مزارزهی  اظهار داشت: در هر هفته با استفاده از سه تانکر آبرسانی، آب بهداشتی مورد نیاز عشایر سه روستای شهرستان مهرستان واقع در بخش آشار به طور منظم توزیع می‌شود.

وی افزود: این امر برای کم کردن بخشی از مشکلات عشایر روستاهای «ملک آباد»، «سوخته گرد» و «بگن » بخش آشار انجام می‌شود.

رئیس اداره امور عشایری مهرستان گفت: جمعیت عشایر شهرستان مهرستان 11 هزار و 565 نفر است که 50 هزار راس دام سبک دارند.

مزارزهی، از برنامه‌ریزی برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز عشایر این شهرستان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده از سوی شرکت آب و فاضلاب روستایی مهرستان، در آینده نزدیک با ساخت مجتمع، آب آشامیدنی مورد نیاز عشایر مهرستان از طریق سیستم لوله‌کشی تامین می‌شود.

رئیس اداره امور عشایری مهرستان بیان کرد: برای استفاده عشایر از انرژی خورشیدی در زمینه نیروگاه خورشیدی، فانوس خورشیدی، پمپ خورشیدی و آبگرمکن خورشیدی کارهای مثبتی تاکنون انجام گرفته است و شرایط و بسترهای لازم را برای استفاده عشایر مهرستان از انرژی خورشیدی و این امکانات آماده کرده‌ایم.

مزارزهی عنوان کرد: به دلیل آفتابی بودن منطقه، شرایط برای استفاده از انرژی خورشیدی در شهرستان مهرستان کاملا مهیاست و به همین دلیل می‌خواهیم با آموزش‌های لازم به عشایر و برشمردن مزایای انرژی خورشیدی آنان را در استفاده از این انرژی ترغیب کنیم.

وی اضافه کرد: همچنین در حال مطالعه طرح جایگزینی سوخت طبیعی از منابع خورشیدی هستیم و چنانچه عشایر هر منطقه احتیاج به خرید امکاناتی که داشته باشند که با انرژی خورشیدی کار کند ما این آمادگی را داریم که هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های مربوطه را انجام دهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین