نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه
کد خبر: 652177
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002jez
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۱۹
نماینده ولی فقیه در کردستان:
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دستگاه های فرهنگی در ارتباط با نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف، سبک زندگی اسلامی و ماهواره در جامعه کار فرهنگی تاثیر گذار هستند.

به گزارش جوان از سنندج، حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان به مساله حجاب در جامعه اشاره کرد و افزود: در دین اسلام در ارتباط با حجاب با دو مقوله حجاب و بی حجابی روبرو هستیم و چیزی به عنوان بد حجابی وجود ندارد و شخص یا حجاب دارد یا ندارد و گزینه سومی برای آن نداریم و از این رو موضوعات در این حوزه باید بر پایه این دو مبنا باشد.

وی گفت: در ارتباط با عفاف می توانیم رتبه بندی داشته باشیم و شدت آن را مشخص کنیم اما در مورد حجاب دین اسلام به صورت مشخص و شفاف معیارهای آن را بیان کرده است.

وی با تاکید بر اینکه باید مزیت های وجود حجاب در جامعه را باید به مردم یادآوری کنیم، گفت: بانوان محجبه در جامعه با مزاحمت مواجه نمی شوند و در برابر این گونه مسایل مصون هستند و این موضوع را باید بیشتر مطرح کنیم.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی به مقوله ماهواره و تاثیر آن در ترویج ناهنجاری ها و بی بندباری ها در جامعه نیز اشاره کرد و گفت: در این موضوع نیز نباید رها کنیم بلکه موارد را پیگیری و برای آن نسخه کاربردی بپیچیم.

وی گفت: شیطان به انحای مختلف به دنبال انحراف انسان است و ما نباید دست روی دست بگذاریم بلکه تمام تلاش خود را باید به کار ببندیم.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: در کشور ما حجاب قانون دارد و حتی افراد خارجی که وارد کشور می شوند باید براساس قانون حجاب داشته باشند و این یک قانون است و افرادی که از قانون تخطی می کنند باید با آنان برخورد شود.

وی علاوه بر قانونی بودن داشتن حجاب، گفت: کشور ما اسلامی و مردم ما مسلمان هستند و اسلام حد و مرز حجاب را مشخص کرده و از این حیث نیز حجاب در جامعه باید رعایت شود.

حجت الاسلام حسینی شاهرودی بر کار فرهنگی و شرعی در ارتباط با مقوله حجاب در جامعه تاکید کرد و اظهار کرد: زمانی که چادر را حجاب برتر اعلام کرده اند به دلیل این است که جلو تحریک را می گیرد چرا که برخی از پوشش ها در جامعه واقعا تحریک کننده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان، افراط و تفریط در کارهای فرهنگی را مثمر ثمر ندانست و گفت: در فعالیت های فرهنگی نباید افراط و تفریط باشد چون همه افراد جامعه زیربار حرف حق نمی روند و اگر می رفتند دیگر مشکلی در جامعه وجود نداشت و از این رو باید معتدل رفتار کرد.
وی از دستگاه های فرهنگی خواست در ارتباط با نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف، سبک زندگی اسلامی و ماهواره در جامعه کار فرهنگی اثر گذار کنند.

نماینده ولی فقیه در کردستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان، این ماه فرصت بسیار خوبی است که دستگاه های فرهنگی وارد میدان شوند و کار فرهنگی اثر گذار انجام دهند.

وی تاکید کرد در ماه مبارک رمضان باید فضای معنوی در جامعه حاکم باشد و فضاسازی طوری انجام شود که تمام افراد تحت تاثیر این فضای معنوی قرار گیرند.

وی خواستار برخورد با افرادی که به صورت آشکار اقدام به روزه خواری می کنند شد و گفت: افرادی که به هیچ صراطی مستقیم نمی شوند و منکر انجام می دهند باید با آنان برخورد شود و نباید اجازه دهیم فضای جامعه را مسموم و خراب کنند و از این رو می طلبد با این افراد برخورد شود.

به گفته وی افرادی که روزه نمی گیرند باید حرمت ماه رمضان را در جامعه رعایت کنند و به حرمت این ماه و روزه داران از روزه خواری در ملاء عام پرهیز نمایند.

وی افزود: کسی که با روزه خواری و انجام منکر می خواهد به جهنم برود چرا باید افراد دیگر را نیز با خود همراه کند و از این رو باید با روزه خواران به صورت جدی برخورد شود.

وی از شهرداری های شهرهای استان خواست در زمینه معنوی کردن فضای شهرهای استان با استفاده از آیات و احادیثی در ارتباط با روزه، نماز، حجاب و عفاف تلاش کنند چون فضا سازی شهرها تاثیر بسزایی در معنوی کردن فضای جامعه دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار