بسیج سازندگی دنبال تصدی‌گری نیست
کد خبر: 652006
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002jcE
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۶
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: ما در بسیج سازندگی دنبال تصدی‌گری نیستیم و بیشتر مایلیم پروژه‌ها را به جوانان، گروهای سازمان یافته بدهیم و جوانان را پای کار بیاوریم.

به گزارش جوان، در ادامه سفرهای مسئولان کشوری به استان که طی ماه‌های گذشته شاهد آن بودیم امروز کردستان میزبانرئیس بسیج سازندگی بود.

مهمانی که در روز پرترافیک کاری خود در کردستان بعد از افتتاح پروژه‌هایی در شهرستان دیواندره و حضور در همایش منطقه‌ای اقتصاد مقاومتی در دانشگاه فرهنگیان، شامگاه شنبه در جلسه هماهنگی اردوهای طرح هجرت استان نیز شرکت کرد.

جلسه‌ای که کمی برخلاف شورای برنامه‌ریزی استان که به دلیل کمبود تخصیص اعتبارات برخی از مسئولان را دل آزرده کرد در همان لحظه نخست با هدیه دو برابر شدن اعتبارات محرومیت‌زدایی به استان گل لبخند را بر لبان مدیران و مسئولان استانی کاشت و تلاش برای جذب این اعتبار از سوی دستگاه‌های مختلف آغاز شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان از جمله حاضرین در این جلسه 2 ساعته بود که از اجرای 35 پروژه خانه بهداشت با همکاری کمیته امداد و استانداری در روستاهای محروم استان خبر داد و گفت: در بحث اعتبارات مشکلی نداریم ولی با توجه به اهمیت زمان از بسیج‌سازندگی تقاضای کمک در بحث تجهیزات و غیره را به منظور اجرای این پروژه‌ها در کوتاه‌ترین زمان داریم.

طیب قدیمی از اعزام تیم‌ها و اکیپ‌های پزشکیبعد از ماه مبارک رمضان به منظور ارائه خدمات پزشکی و راه‌اندازی بیمارستان‌های صحرایی به منظور کمک به مردم محروم استان خبر داد و بیان داشت: امیدواریم با حمایت و تعامل بسیج سازندگی ضمن گسترش اقدامات با کمک گروهای جهادی اعزام شده از سوی آنها مانع از بروز موازی کاری در این حوزه شویم.

وی افزود: بدون شک هم‌افزایی گروه‌های جهادی از سوی بسیج جامعه پزشکی و بسیج سازندگی منجر به ارائه خدمات وسیع‌تر و بهره‌وری بهتر در زمینه صرف هزینه‌ها می‌شود.

وی در ادامه به پیشرفت فیزیکی 70 درصدی بیمارستان کوثر به عنوان یکی از بیمارستان‌های نمونه کشوری و مصوب سفر رهبری به استان اشاره کرد و گفت:‌ امیدواریم بسیج سازندگی در زمینه اجرا و اتمام پروژه خوابگاه دانشجویی که فنداسیون آن تمام شده ما را یاری کند.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان دیگر مسئول حاضر در این جلسه بود که از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای جدید توسط این اداره‌کل با بسیج سازندگیبرای اجرای 3 پروژه در استان خبر داد و اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی کار در آینده نزدیک آغاز و در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری می‌رسند.

محمدصادق وجدی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه دیگری هم از طریق معاون راه روستایی وزارت راه با سردار حزنی بسته شده است.

مدیرکل دامپزشکی کردستان نیز با بیان این مطلب که هر روزه شاهد کاهش قابل توجه اعتبارات دام‌پزشکی استان هستیم اظهار کرد:‌کاهش اعتبارات روند اجرای پروژه‌های مربوط به این دستگاه را با مشکل مواجه کرده است.

کامران زیباکردار توسعه آموزش به دامداران روستایی در خصوص بهداشت دام و بیمارهای دامی را از مهم‌ترین نیازها در استان عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به روند روبه افزایش بیماری‌های مشترک بین دام و انسان ارائه آموزش‌های لازم در این حوزه امری ضروری است.

وی گفت: تامین اعتبار در راستای سمپاشی اماکن دامی از دیگر نیازهای مهم استان در این حوزه است که امیدواریم بسیج سازندگی به این مهم نیز توجه داشته باشد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز در این جلسه گفت: آنچه مسلم است در مجموعه نظام اسلامی همه توفیق خدمت به مردم را داریم و بدون شک در منظومه‌ای واحد برای حرکت روبه رشد جامعه تلاش می‌کنیم.

ابراهیم عزیزی اظهار کرد: تمام مجموعه‌ها به دلیل اینکه در نظام اسلامی هستند همواره شامل توفیقات الهی شده و همین امر بستر را برای تحقق اهداف آنها ایجاد کرده است.

وی وحدت و همدلی را دو عامل مهم در توفیقات نظام اسلامی و دستگاه‌های زیرمجموعه این نظام عنوان کرد و بیان داشت: پیروزی در عرصه‌های مختلف تنها به واسطه همین وحدت و هماهنگی‌ها به وجود آمده است.

به گفته رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور، محصول این حرکت بزرگ و منسجم رشد و بالندگی بیش از پیش نظام مقدس اسلامی در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

عزیزی از احداث بیش از یک‌هزار مسجد توسط بسیج سازندگی در 8 استان کشور خبر داد و گفت: 200 عدد از این مساجد در استان کردستان احداث می‌شود.

وی در پاسخ به یکی از مسئولان حاضر در جلسه در زمینه واگذار نکردن پروژه‌های محرومیت‌زدایی به پیمانکاران دست دوم گفت: ما در بسیج سازندگی دنبال تصدی‌گری نیستیم و بیشتر مایلیم پروژه‌ها را به جوانان، گروهای سازمان یافته بدهیم و جوانان را پای کار بیاوریم.

عزیزیهمچنین از آموزش روستائیان به عنوان یکی از اولویت‌های بسیج سازندگی در برنامه‌های سال‌جاری نام برد و اظهار کرد: هماهنگی اداره‌کل دام‌پزشکی استان با مجموعه بسیج سازندگی سپاه بیت‌المقدس در راستای برنامه‌ریزی برای آموزش روستائیان در حوزه بهداشت دام و غیره ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه سال‌جاری سمپاشی اماکن دامی به منظور مقابله با شیوع و افزایش بیماری‌های مختلف دامی و مشترک دام و انسان را در دستور کار داریم و به همین منظور نیز اعتبارات خاصی در نظر گرفته شده است.

جلسه 2 ساعته رئیس سازمان بسیج سازندگی با قول‌های مساعد از سوی ایشان به پایان رسید و امیدواریم مسئولان استانی با تعامل و همکاری بیش از پیش با بسیج سازندگی سپاه بیت‌المقدس بسترهای لازم را برای جذب 30 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته به استان در این حوزه فراهم و با این کار بحث محرومیت‌زدایی در نقاط روستایی و دور افتاده استان را تسریع بخشند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار