اقامت برای گردشگرانی که درقالب تور به استهبان سفر کنندرایگان است
کد خبر: 649457
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002ix7
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۹
شهردار استهبان:
تورآشنا سازی یک روزه فعالان گردشگری و مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی وجهانگردی فارس به شهرستان استهبان با همت معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس برگزار شد

تورآشنا سازی یک روزه فعالان گردشگری و مدیران فنی دفاتر خدمات مسافرتی وجهانگردی فارس به شهرستان استهبان با همت معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس برگزار شد.

دراین تور یک روزه فعالان گردشگری فارس با شهردار استهبان ، اعضای شورای شهر و شهردار و اعضای شورای شهر ایج دیدار و گفتگو کردند.

احمد فقیهی کیا شهردار استهبان در این گفتگو با اشاره به آمادگی کامل تمام مسئولین و ازجمله شهرداری استهبان جهت استقبال از گردشگران گفت : با همکاری سایر نهاد ها این آمادگی را داریم تا گردشگرانی که در قالب تورهای مختلف واز طریق دفاتر خدمات مسافرتی وجهانگردی به این شهر سفر می کنند را به طور رایگان در مهمانسراهای دستگاه های شهرستان اسکان دهیم و هدف از این موضوع ترغیب افراد جهت سفر به شهرستان و به تبع آن تشویق سرمایه گذاران و فعالان گردشگری  جهت ادامه راه و در نتیجه توسعه گردشگری شهرستان است .

این مقام مسئول درخصوص ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری استهبان گفت : استهبان نسبت به شهرستان های همجوار خود در زمنیه گردشگری و وجود جاذبه های تاریخی فرهنگی و طبیعی و شرایط آب و هوایی  از ظرفیت بالایی برخوردار است و با توجه به قرار گرفتن در مسیر استان های همجوار استان فارس شاهد ورود گردشگران از استانهای همجوار استان و شهرستان های مجاور می باشیم .

فقیهی کیا افزود : متأسفانه سرمایه گذاری مناسبی در این بخش انجام نشده و ظرفیت های شهرستان ناشناخه مانده است .

وی از اقدام شهرداری درجهت راه اندازی آبشار مصنوعی در منطقه گردشگری آبشار قهری خبرداد و گفت : احداث این پروژه با رقمی بالغ بر 250 میلیون تومان برآورد شده و اقدامات اولیه و ازجمله پیگیری لازم جهت برق رسانی با همکاری اداره برق انجام شده که در صورت مشارکت دیگر نهادهای متولی قادر به انجام پروژه خواهیم بود.

شهردار استهبان با اشاره به وجود متقاضیان جهت سرمایه گذاری در بخش گردشگری گفت : این متقاضیان آمادگی سرمایه گذاری دارند که در صورت حمایت های بخشی دولتی و ارائه تسهیلات به آنان با آورده خود قادر به سرمایه گذاری در مباحث توسعه گردشگری شهرستان خواهند بود.

وی همچنین از پیشنهاد معرفی شهرستان به عنوان بزرگترین باغشهر انجیر دیم از طرف شورای شهرو پیگیری این موضوع توسط شهرداری خبرداد و گفت : با توجه به موقعیت بی نظیر انجیرستان های شهرستان به عنوان یک جاذبه گردشگری دیگر می توانیم درقالب قوانین و ضوابط سازمان گردشگری این منطقه را به عنوان بزرگترین باغشهر انجیر دیم معرفی تا از مزایای آن برخوردار شود.

شهردار استهبان از قائل شدن امتیازات ویژه برای متقاضیان سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری و صنعت در این شهر خبرداد و گفت : شهرداری استهبان حاضربه مشارکت با سرمایه گذران می باشد ضمن اینکه در زمینه تامین زمین ، اخذ مجوزها و برطرف کردن موانع سرمایه گذاری اقدامات لازم را برای سرمایه گذار رأساً انجام می دهدو نمونه این نوع مشارکت با سرمایه گذار جهت راه اندازی تلکابین و ایجاد شهر بازی انجام شده است .

درادامه این جلسه محسن عامری سرپرست حوزه گردشگری اداره کل با اشاره به سیاستگذاری ها و برنامه های حوزه گردشگری براساس طرح جامع گردشگری استان گفت : تمرکز زادیی وتوزیع مناسب سفر از مرکز استان به شهرستان های دارای قابلیت ویژه گردشگری در دستور کار قراردارد که دراین راستا تور آشنا سازی مدیران دفاتر خدمات مسافرتی ، مدیران فنی ، راهنمایان ، دانشگاهیان ،رسانه ها و دیگر فعالان این بخش در حال انجام است و هدف ما آشنا سازی، مجریان اصلی سفر با ظرفیت های کمتر شناخته شده و شناخته نشده شهرستان ها به منظور قرار گرفتن آن ها در برنامه ها و پکیج های دفاتر می باشند تا خروجی این برنامه ها معرفی جاذبه های کمتر شناخته شده به مردم ، وارد کردن این مبحث در ادبیات گردشگری دانشگاه ها ، ایجاد نگاه جدی در دفاتر به قابلیت های شهرستان ها باشد.

وی شهرستان استهبان را منطقه ای با قابلیت گردشگری تاریخی ، فرهنگی ، طبیعی ، مذهبی و گردشگری کشاورزی دانست و این شهرستان را باتوجه به تمام این پتانسیل ها یک برند بی همتا در دنیا نامید.

این کارشناس ظرفیت شهرستان را برای برگزاری تورهای 2تا 3 روزه مناسب توصیف کرد و از دفاتر خدمات مسافرتی خواست تا این نقطه از استان را در برنامه تورهای گردشگران داخلی و خارجی قرار دهند.

 وی به آمادگی اداره کل میراث فرهنگی فارس جهت ایجاد بسترهای لازم به منظور حضور سرمایه گذاران درحوزه گردشگری شهرستان اشاره کردو گفت :با حمایت شهرداری، شورای شهر و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی می توان سرمایه گذران را ترغیب به سرمایه گذاری در این بخش کرد.

درادامه این جلسه بهادری پور مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگر ی نیزبا اشاره به ضرورت تبلیغ مناسب ظرفیت های گردشگری شهرستان استهبان و پدیده های تک زمانی و تک مکانی مانند فصل برداشت انجیروجشنواره انجیر به ضرورت اطلاع رسانی مناسب از طریق رسانه ها و صداو سیما اشاره کرد و گفت :در صورت مشارکت شهرداری و دیگر نهادهای متولی شهرستان قادر خواهیم بود نور عکاسی از جاذبه هاو پدیده های گردشگری شهرستان ، تورهای بازدید خبرنگاران و اهالی رسانه را برگزار نمائیم ضمن اینکه ضرورت دارد در قالب تفاهم نامه هایی با صداو سیما و سایر شبکه های تلوزیونی نسبت به پخش زنده تلوزیونی ، تبلیغات رادیویی و زیرنویس های روزنامه ای جشنواره با همت و مشارکت نهادهای متولی در شهرستان اقداماتی صورت پذیرد.

گفتنی است شرکت کنندگان دراین تور یک روزه از آبشار قهری استهبان ، چشمه پازهری ، باغ جوزا مجتمع جهانگردی شهرستان و نحوه سرویس دهی و امکانات اقامتی ، جاذبه های شهر ایج ، قلعه دار الامان ، چهار طاقی ساسانی ، مسجد سنگی ، چهل برکه ، باغستان های انجیر بازدید کردند و در پایان از یکی از باغ های شهر ایج که قرار است به  محل اقامت بوم گردی ایج تبدیل شود بازدید و از نمایشگاه زنده آیین بومی و محلی ، صنایع دستی ، پخت نان محلی و خوراک محلی که با همت شهرداری ، شورای شهر و یکی از باغداران محلی برپاشده بازدید کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین