تاسیس مرکز پژوهش‌های شهرداری و شورا در آینده نزدیک
کد خبر: 647068
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002iKa
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۴:۳۳
نایب رئیس شورای شهر شیراز خبر داد:
نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تاسیس مرکز پژوهش‌های شورا و شهرداری شیراز در حال بررسی است و در آینده نزدیک اجرایی می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 محمود رضا طالبان اظهار داشت: بحث‌های پژوهشی در تمام حوزه‌ها یکی از موارد مغفول مانده دستگاه‌ها است و هیچ کدام از دستگاه‌های اجرایی در بحث‌های پژوهشی ورود جدی نداشته‌اند.

وی افزود: شورا و شهرداری نیز از این مقوله مستثنی نیستند و امر پژوهش خیلی مورد توجه مدیران دستگاه‌ها نیست.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا ادامه داد: بحث‌های پژوهشی را به طور معمول اساتید دانشگاه انجام می‌دهند و ارتباط چندانی با حوزه اجرایی ندارند و مدیران اجرایی نیز به سبب عدم ارتباط با دانشگاه‌ها چندان پیگیر مباحث پژوهشی نیستند.

وی اضافه کرد: در بسیاری حوزه‌ها به ویژه حوزه‌های مدیریت شهری و شهرسازی آن ارتباط سازنده و لازم بین مدیران شهری و دانشگاه‌ها برقرار نیست در حالی که با برقراری این ارتباط پژوهشگران دانشگاه با حضور در اجرا آبدیده شده و تصمیمات مدیران نیز به محک علم سنجیده می‌شود.

طالبان بیان کرد: در همین زمینه پیشنهاد کردیم که یک مرکز پژوهش‌های مشترک شهرداری و شورا تشکیل شود.

وی ابراز داشت: بنا بر این است که در شورای عالی این مجموعه شخصیت حقوقی شهردار و چند تن از اعضای شورا و اساتید دانشگاه حضور داشته باشند و کارگروه‌های مختلفی در حوزه فعالیت شهرداری زیرمجموعه آن تعریف شود.

این عضو شورا یادآور شد: همکاران شورا اعتقاد داشتند باید حضور شورا در این مجموعه پر رنگ‌تر دیده شود که به همین دلیل مصوبه به کمیسیون بازگشت تا بیشتر بررسی شود.

وی در مورد بررسی آئین‌نامه پیشنهادی «همکاری و استفاده از خدمات مشاوره‌ای و کارشناسی» نیز گفت: این طرح به منظور ساماندهی وضعیت مشاوران و کارشناسان همکار شهرداری در نظر گرفته شد.

طالبان افزود: الان برخی کمیسیون‌ها مشاورانی را اختیار کرده‌اند و دارند زحمت می‌کشند اما در مقاطعی شاهد آن بوده‌ایم که برخی مشاوران خلاف سیاست‌های شورا حرکت کرده‌اند که به همین منظور تنظیم آئین نامه‌ای برای بکارگیری مشاوران مد نظر قرار گرفت که البته برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق شورا بازگشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین