ترجیح دغدغه جناحی بر فرهنگی، حوزه فرهنگ را نابسامان کرده
کد خبر: 646840
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002iGu
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: مسئول نابسامانی فرهنگی در استان، رها کردن کارها توسط متولیان و جولان دادن دیگران که دغدغه جناحی و حزبی را بر دغدغه‌های فرهنگی استان ترجیح می‌دهند، است.

به گزارش جوان از سنندج، حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در نخستین جلسه کارگروه ادبیات پایداری در حوزه هنری استان کردستان در محل حوزه هنری استان با اشاره به تلخی و وضعیت بسیار نابسامان فرهنگی استان، اظهار داشت: در این برهه وظیفه و رسالت دستگاه‌های فرهنگی علی‌الخصوص حوزه هنری بسیار سنگین‌تر است و باید حوزه هنری استان تمام توان خود را در زمینه پرداختن به فرهنگ ایثار و شهادت و هنر انقلاب معطوف نماید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان کارهای انجام شده در استان را در مقایسه با کارهای انجام نشده ناچیز عنوان کرد و گفت: مسئول این نابسامانی فرهنگی در استان رها کردن کارها توسط ما و جولان دادن دیگران که دغدغه جناحی و حزبی را بر دغدغه‌های فرهنگی استان ترجیح می‌دهند، است.

وی با اشاره به رسالت دفتر ادبیات پایداری و کارهای ارزنده‌ای که در مرکز و دیگر استان‌های کشور صورت می‌گیرد، گفت : جای بسی تأسف است در حالیکه بخش جبهه غرب بسیار بخش حساسی در جنگ بوده است و به هرکجا که می‌رویم و خاطره‌ای تعریف می‌شود بخشی از آن مربوط به کردستان است اما خود ما از آن بی‌خبریم.

صفی‌یاری با اشاره به کتاب دختر شینا و ده‌ها کتاب دیگر حوزه ادبیات دفاع مقدس، گفت: حداقل 200 عنوان کتاب مربوط به این حوزه را مطالعه کرده‌ام اما متأسفانه در آن یا نامی از کردستان نیست و یا اگر هم نامی برده شده، بسیار ناچیز و محدود است.

وی با اشاره به رشادت‌های فرزندان ایران اسلامی در کردستان، گفت: کردستان خود را مدیون خون شهدا و فرزندان ایران اسلامی علی‌الخصوص اصفهان می‌داند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان در ادامه با اشاره به حضور نیروهای بسیجی، سپاهی و ارتشی از استان‌های مختلف در ایام جنگ و مبارزه با گروهک‌های منطقه افزود: تشکیل کارگروهی متشکل از 6 استان کشور که بیشترین نقش را در آرام‌سازی کردستان و در ایام جنگ در این منطقه داشتند، می تواند در تسریع بخشیدن به ثبت و ضبط وقایع آن روزها کمک نماید.

وی برگزاری مسابقه خاطره‌نویسی را از دیگر اقدامات مناسب در این زمینه برشمرد و گفت : از آن جهت این دو حرکت باید سریع‌تر انجام بگیرد که تحریف در وقایع دوران دفاع مقدس و انقلاب بسیار جدی است و باید هرچه سریع‌تر با این ناهنجاری بسیار خطرناک مبارزه نماییم.

صفی‌یاری به پاره‌ای از آثار سینمایی اشاره کرد و گفت: متأسفانه این گونه آثار که با دستمایه طنز به مخاطب عرضه می‌شود در تسریع در تحریف وقایع انقلاب کمک می‌نماید و باید مسئولین در این زمینه هوشیارانه عمل کنند.

وی با اشاره به مظلومیت ادبیات پایداری در جبهه غرب، اضافه کرد: در سفری که به مرصاد داشتم با کمال تأسف بروشورهایی را که توزیع می‌کردند در خصوص جبهه جنوب بود و از جبهه غرب و خود عملیات مرصاد چیزی را عرضه نمی‌کردند.

وی در ادامه با شاره به گذشت 5 سال از سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان کردستان گفت: با مروری بر دغدغه‌های رهبری در خصوص فرهنگ کشور وقت، به گذشت زمان نگاه می‌کنیم می‌بینیم در این زمینه اصلاً کار نکرده‌ایم و این جای تأسف دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان افزود: برگزاری محفلی ادبی، جنگ و موسیقی و از این دست برنامه‌ها دغدغه‌های رهبری را جوابگو نیست و باید چاره‌ای دیگر اندیشیده شود.

وی روزمرگی شدن کارهای اجرایی استان را از آفت‌های کار فرهنگی عنوان کرد و گفت: ما نیز در این روزمرگی شدن سهیم هستیم و باید بازنگری جدی در کارهای خود داشته باشیم.

صفی‌یاری با اشاره به تگناهایی که برای دلسوزان نظام ایجاد شده، به اتفاقات پیش آمده برای خانم الهام چرخنده اشاره کرد و گفت: وقتی یک بانوی هنرمند اولین پیام نوروزی را برای رهبر معظم انقلاب ارسال می‌کند چنان مورد هجمه قرار می‌گیرند که وجودشان را برای سینمای ایران نیز مضر می‌دانند ولی ایمان و باور این بانو آن چنان قوی است که در واکنش به این هجمه‌ها تولد آقا امیرالمؤمنین را به رهبری تبریک می‌گویند.

وی گفت: الهام چرخنده‌ها در کشور کم نیستند ما برای آنان و در جواب به این همه بزرگی و عزت چه کار کرده‌ایم.

صفی‌یاری حوزه هنری را محور اصلی کار در حوزه انقلاب و دفاع مقدس عنوان و آرزوی امیدواری کرد تا با همکاری اعضای این کارگروه در یکی دو سال آینده شاهد رشد چشمگیر فعالیت دفتر ادبیات پایداری استان کردستان باشیم و مظلومیت شهداو ایثارگران استان را به جهانیان بشناسانیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار