کد خبر: 1237722
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
فرمانده کل سپاه با دعوت  به حضور پرشور در انتخابات:
دشمن این طور ادعا می‌کرد که در دولت او، صادرات و واردات قطع می‌شود، اثرات تحریم شدت خواهد گرفت، سرمایه گذاری نزول پیدا خواهد کرد، انبار‌ها خالی و یارانه‌ها قطع خواهد شد، دولت در تأمین مایحتاج عمومی مردم از مشکلات عقب خواهد افتاد. کرونا بر کشور غلبه خواهد کرد، ثبات و امنیت تحت تأثیر تنش‌های داخلی برهم خواهد ریخت.

جوان آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خطاب به ملت عزیز ایران گفت: ما کشور قوی می‌خواهیم. ما عزت می‌خواهیم. اگر کشور قوی و عزت می‌خواهید، دشمن را در روز جمعه خانه‌نشین کنید. او را زمین‌گیر کنید. هنر مردم ایران، درهم شکستن آرزو‌های دشمن است. ما همه جا او را شکست داده‌ایم و این بار هم ملت ما او را شکست خواهد داد. 
به گزارش مهر، سردار سرلشکر حسین سلامی روز گذشته در آیین باشکوه اربعین شهدای خدمت و چهلمین روز شهادت آیت الله دکتر سیدابراهیم رئیسی، که با حضور پرشور زائران و مجاوران در صحن جامع پیامبر اعظم (ص) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه کلام و عمل شهید رئیسی همواره سرشار از امید بود، تصریح کرد: او برای اسلام تحمل می‌کرد، ناملایمات را هضم می‌کرد، اندوه و حزن را در قلبش پنهان می‌کرد و در سیمای ظاهری بشاش و درخشان بود. کلامش سرشار از امید بود. دلبستگی خاصی به مردم محروم داشت. بیشترین رغبت او، حل مشکلات دردمندان جامعه بود. بیش از آنکه در جمعه‌ها و روز‌های تعطیل با خانواده‌اش باشد، با مردم همراه می‌شد. اغراق نیست اگر بگویم هیچ جمعه‌ای نبود که در میان مردم نباشد. به همین دلیل، او محبوب آمد، محبوب زیست و محبوب‌تر دنیا را ترک کرد. 

 رئیسی تصور شیطانی دشمن را باطل کرد
فرمانده کل سپاه ضمن تشریح ابعاد جنگ روانی علیه شهید رئیسی و خدمات صادقانه او با وجود فشار‌های داخلی و خارجی اظهار کرد: وقتی او به ریاست جمهوری انتخاب شد، دشمنان اعم از خارجی و عناصر داخلی آن‌ها در جست‌وجوی ایجاد یک تصور باطل و القای رؤیا‌های شیطانی خود بودند. آن‌ها این‌گونه از دوران خدمت او و همراهانش تصویر ساخته بودند که اگر رئیس‌جمهور شود، پنجره‌های دیپلماسی به روی ایران بسته خواهد شد، سیاست خارجی در مسیر انسداد کامل قرار خواهد گرفت و ایران در جهان تنها و منزوی خواهد ماند. همچنین با قطع کامل روابط با کشورها، چالش‌های اقتصادی سنگین در انتظار ملت خواهد بود. 
دشمن این طور ادعا می‌کرد که در دولت او، صادرات و واردات قطع می‌شود، اثرات تحریم شدت خواهد گرفت، سرمایه گذاری نزول پیدا خواهد کرد، انبار‌ها خالی و یارانه‌ها قطع خواهد شد، دولت در تأمین مایحتاج عمومی مردم از مشکلات عقب خواهد افتاد. کرونا بر کشور غلبه خواهد کرد، ثبات و امنیت تحت تأثیر تنش‌های داخلی برهم خواهد ریخت. اعتماد مردم فرو خواهد پاشید و امید مردم به یأس مبدل خواهد شد. آن‌ها این عبارات، گزاره‌ها و شایعات را مدام در جامعه و کل عالم منتشر می‌کردند. در این شرایط، وقتی او به ریاست جمهوری رسید، در موقعیتی قرار گرفت که بسیاری نسبت به او شک و تردید داشتند و پروژه مأیوس‌سازی ملت با قدرت در حال اجرا بود. او باید از اقتدار ایران دفاع و روحیه جهاد را در بدنه مدیران احیا می‌کرد. کار سختی در انتظارش بود. توکلی قوی و اعتماد به نفسی فراوان نیاز داشت تا کسی بتواند با این همه چالش‌ها مقابله کند، اما جریان‌یابی اندیشه و تفکر رهبر انقلاب اسلامی در بدنه دولت باعث شد تا دقیقاً برخلاف این جریان اتفاق بیفتد. 


 تحریم را چگونه شکستیم
سلامی ضمن یادآوری تلاش‌های دیپلماتیک دولت رئیسی گفت: رئیسی عزیز توانست نفوذ ایران را توسعه دهد. او می‌فهمید و می‌دانست امریکا بسیار کوچک‌تر از همه دنیاست و ایران به عنوان یک کشور مقتدر، صاحب نفوذ و قدرت‌های برتر می‌تواند از شعائر و ارزش‌های خود دفاع کند. در سازمان همکاری شانگهای، رئیس‌جمهور محترم و وزیر امور خارجه باصلابت ما عضویت یافتند و این کار بزرگی بود که انحصارطلبی‌ها را شکست. بازهم این‌ها همه ماجرا نیست. دشمن تلاش داشت تحریم، نفس ملت را قطع کند، اما با هدایت رهبر عظیم و رئیس‌جمهور عزیز و البته همراهی ملت، قائمه مقاومت پیشروی کرد، مردم حیثیت خود را با دلار عوض نکردند و برای تخفیف چند دلار در هر بشکه نفت به دشمن پناه نبردند تا درنهایت، صادرات برخلاف اراده دشمن در مسیر توسعه قرار گرفت. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: در آن ایام، ایران اسلامی به قدرتی دست یافت که هرکس از ما کشتی ربود، ما هم از او کشتی گرفتیم و هرکس کشتی ما را زد، ما هم کشتی او را زدیم تا امروز خطوط کشتیرانی ما از هر قدرتی در عالم امن‌تر باشد. تحریم این‌گونه شکسته شد و ما از اثرات تحریم به تدریج فاصله گرفتیم. همه این تحریم‌ها فرصتی برای استقلال اقتصادی ما شد. در عصر تحریم بود که ماهواره‌های ما به فضا پرتاب شد، نیروگاه‌ها ساخته شدند و جوانان ما در علوم نوین به پیش رفتند. سلامی افزود: در حالت کلی، شکستن تحریم دو راه بیشتر ندارد؛ یا پناه بردن به کسی که اصل مشکل ما از او ایجاد شده یا اینکه خودمان مشکلاتمان را حل و فصل کنیم. نمی‌توان از ترس دشمن به دشمن پناه برد. آن‌ها هرگز راه غلبه بر مشکلات را به ما یاد نخواهند داد. این واقعیت جهان امروز است و تحریم با همین منطق شکسته شد. 


 دشمن را روز جمعه مأیوس کنید
فرمانده کل سپاه با اشاره به فرارسیدن ایام انتخابات و نزدیک بودن دور دوم انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم تصریح کرد:‌ای ملت عزیز ایران، به عنوان یک خادم کوچک، یک سرباز و خاک کف پای همه شما، به شما می‌گویم که راه رئیسی باید با قوت ادامه پیدا کند. هرکسی صدای مرا می‌شنود، به این نکته توجه کند. ما در آستانه یک رویداد بزرگ هستیم. دشمنان وقتی آن تشییع پیکر‌ها را دیدند، خاموش شدند و فهمیدند ملت ایران فریب القائات بیگانگان را نمی‌خورد. به همه عملیات روانی دشمن پاسخ شرافتمندانه می‌دهد و از حیثیت ملی خود دفاع می‌کند، اما هفته گذشته میزان مشارکت مردم در انتخابات متأسفانه مطلوب نبود. دشمن به طمع افتاده است. تصور می‌کند که میزان مشارکت به معنای رویگردانی ملت از انقلاب است. 
سلامی تأکید کرد: هرکس صدای مرا می‌شنود، این واقعیت را بداند که این نظام و دستاورد‌های آن، محصول خون پاک هزاران جوان برومند ایران عزیز است. این طور نبود آن‌ها تارک دنیا باشند. آن‌ها هم عاشق خانواده‌شان بودند و آرزو‌های بزرگ داشتند، اما خانه خود را ترک کردند و به سمت سخت‌ترین میدان‌ها شتافتند در حالی که همسران جوان و فرزندان خردسال خود را تنها می‌گذاشتند. در آن حال، به این امید بودند که شما ملت، امتداد دهنده راه آنان باشید. ما در معرض یک قضاوت جهانی هستیم. دشمنان ما خوشحال می‌شوند اگر مردم ایران در انتخابات مشارکت نکنند. به پای صندوق‌ها بشتابید. این جهاد امروز ماست. نباید دشمن شاد شویم. هنوز فرصت باقی است. فکر کنید. دقیق و صحیح عمل کنید. اگر در لحظه‌های تاریخی یک ملت درست عمل نکند، مشکلاتی حاصل می‌شود که ابعاد آن خارج از اندازه خواهد بود. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ما کشور قوی می‌خواهیم. ما عزت می‌خواهیم. اگر کشور قوی و عزت می‌خواهید، دشمن را در روز جمعه خانه نشین کنید. او را زمین گیر کنید. هنر مردم ایران، درهم شکستن آرزو‌های دشمن است. ما همه جا او را شکست داده ایم و این بار هم ملت ما او را شکست خواهد داد. روز جمعه هرکدام به نیابت از یک شهید پای صندوق‌ها بیایید و راه رئیسی عزیز را ادامه دهید. همه شما را به خدای بزرگ می‌سپارم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار