کد خبر: 1228403
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
آیت الله العظمی جوادی آملی:
کشور ما دارای سرمایه‌های عظیم خدادادی است و باید از این سرمایه‌ها استفاده کرد. اینکه امیرالمؤمنین می‌فرماید «مَن وَجَدَ ماءً و تُرابا ثُمّ افتَقَرَ فَأبعَدَهُ اللّه» یعنی کشوری که آب دارد، خاک دارد، و نتواند خود را اداره کند، نیازمند به دیگران باشد خدا او را از رحمت دور کند!

سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، صبح دیروز جمعه در ادامه برنامه‌های روز دوم سفر خود به استان قم با حضور در بیت آیت‌الله العظمی جوادی آملی با این ایشان دیدار و گفتگو کرد. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اسراء، آیت‌الله العظمی جوادی آملی در این دیدار ضمن قدردانی از خدماتی که انجام شده، ابراز داشتند: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید ما انسان را کریم خلق کردیم، یعنی ساختار خلقت بشر کریمانه است. بنابراین، مسئولان باید تمام همتشان این باشد که با مردم کریمانه رفتار شود. ما ملت ایران، ملتی بزرگ و بزرگ زاده‌ایم، ما در کشوری بزرگ که هم تاریخ و هم جغرافیا دارد زندگی می‌کنیم، ما عالمان و دانشمندان بزرگی همچون ابن‌سینا و فارابی و امثال آن داریم، لذا شایسته است با مدیریت خوب، با ادب و احترام و بر اساس کرامت با مردم برخورد شود. 
این مرجع تقلید با تأکید بر همت مسئولان بر تولید و اشتغال در کشور، اظهار داشتند: کشور ما دارای سرمایه‌های عظیم خدادادی است و باید از این سرمایه‌ها استفاده کرد. اینکه امیرالمؤمنین می‌فرماید «مَن وَجَدَ ماءً و تُرابا ثُمّ افتَقَرَ فَأبعَدَهُ اللّه» یعنی کشوری که آب دارد، خاک دارد، و نتواند خود را اداره کند، نیازمند به دیگران باشد خدا او را از رحمت دور کند! مسئولان باید این کلمات را مد نظر قرار دهند و بر تولید و اشتغال همت گمارند تا فقر را از کشور ریشه‌کن کنند. وی گفت: ما در زمان دفاع مقدس جوانانی داشتیم که در شب‌های سرد زمستان در بالای کوه‌ها ایستادند و یخ زدند و شهید شدند تا از این مرز و بوم دفاع کنند، الان نیز چنین جوانانی و مردمانی داریم، این‌ها نعمت‌های ما هستند، باید قدر این سرمایه‌ها را بدانیم و اجازه ندهیم فساد در کشور اتفاق بیفتد. 
جوادی آملی درباره پاسخ ایران به دشمن صهیونیست نیز ابراز داشتند: این وعده صادق، جلال و شکوه و عظمت را به ایران آورد، این اقدام همراه با عقلانیت انجام شد، کسی که سیلی زد، باید سیلی بزنیم.
 در ابتدای این دیدار سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور گزارشی از عملکرد دولت ارائه کرد: ما تمام همت خود را بر توانمند‌سازی اقشار کمتر برخوردار و رفع فقر و مبارزه با فساد در تمامی لایه‌ها، مصروف داشته و همواره حفظ کرامت مردم را سرلوحه برنامه‌های خود در بخش‌های مختلف داشته‌ایم و در این خصوص کار‌های خیلی خوبی انجام شده است. رئیسی گزارشی از افزایش تولید در حوزه نفت و گاز ارائه داد و اظهار داشت: در انجام عملیات صادق، با تدبیر عمل شد و بین میدان و دیپلماسی و رسانه حداکثر هماهنگی صورت گرفت و مردم نیز با هر سلیقه‌ای از این حرکت غرورآفرین تمجید کردند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار