کد خبر: 1221808
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۹
گزارشگر ویژه سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین با ارائه گزارشی مستند، رژیم صهیونیستی را متهم به نسل کشی در غزه و اعلام کرد که باید اقدامات فوری بین‌المللی برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل از جمله تحریم تسلیحاتی این رژیم انجام شود.

جوان آنلاین: در ادامه گزارش‌های منتشر شده توسط کارشناسان و مسئولان سازمان ملل درباره جنایات جنگی صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه، «فرانچیسکا آلبانیز» گزارشگر ویژه سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین در گزارشی که به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه داد، اعلام کرد که یک چهارم جمعیت غزه به دلیل محاصره‌ای که اسرائیل علیه این منطقه اعمال کرده، در معرض خطر مرگ هستند.

اسرائیل مرتکب جنایت نسل‌کشی علیه فلسطینیان شده است

به گزارش تسنیم، فرنچسکا آلبانیز گزارشی جامع از جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه و کرانه باختری را به شورای حقوق بشر در ژنو ارائه و تاکید کرد که اسرائیل مرتکب جنایت نسل‌کشی علیه فلسطینیان شده است.

در این گزارش با استناد به شواهد و مدارک موثق، جزئیات جنایات رژیم اشغالگر علیه مردم غزه و کرانه باختری فاش شده است.

این گزارش نشان می‌دهد جنایت نسل‌کشی علیه مردم غزه تحت دستورات روشن و هماهنگ مقامات اسرائیلی انجام می‌شود.

گزارشگر مذکور سازمان ملل در ادامه گزارش خود آورده است که جنایات اسرائیل علیه مردم فلسطین از ۷ اکتبر آغاز نشده بلکه این جنایات، امتداد مراحل پاکسازی نژادی فلسطینیان بوده و در واقع این روند از سال ۱۹۴۷ تا ۱۹۴۹ انجام و دوباره در سال ۱۹۶۷ یعنی زمانی که اسرائیل کرانه باختری و شرق آن را اشغال کرد، تکرار شد.

اسرائیل غیرنظامیان در غزه را سپر انسانی کرده است

آلبانیزا ادامه داد که به دلیل سیاست محاصره‌ای که اسرائیل به نوار غزه تحمیل کرده، یک چهارم جمعیت این منطقه در معرض خطر مرگ هستند و تنها در ماه‌های اولیه جنگ، اسرائیل بیش از ۲۵ هزار تن مواد منفجره معادل با دو بمب هسته‌ای بر سر مردم غزه ریخته است.

وی در ادامه تاکید کرد که اتهامات اسرائیل علیه حماس مبنی بر استفاده این جنبش از مردم غزه به عنوان سپر انسانی بی‌اساس بوده و صحت ندارد. اسرائیل طرفی است که از غیرنظامیان غزه به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند و همه چیز را در این منطقه از جمله کلیسا‌ها و دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها هدف قرار می‌دهد. مقامات اسرائیلی کلیساها، مساجد، بیمارستان‌ها، تاسیسات سازمان ملل در غزه و بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها را هم مرتبط با حماس کرده و آن‌ها را مورد هدف قرار می‌دهند.

ادعا‌های اسرائیل علیه حماس صحت ندارد

در ادامه این گزارش آمده است که هیچ مدرکی دال بر استفاده حماس از بیمارستان الشفاء وجود ندارد و بر خلاف ادعا‌هایی که اسرائیلی‌ها مطرح می‌کنند این بیمارستان به هیچ شبکه تونلی متصل نبوده و نمی‌توان از طریق این بیمارستان به تونل‌ها رسید. تسلیحاتی که اسرائیل تصاویر آن‌ها را منتشر کرده قبل از بازدید گروه‌های خبری از بیمارستان الشفاء در این بیمارستان چیده شده بود که نشان می‌دهد این یک سناریوی ساختگی توسط ارتش اسرائیل است.

گزارشگر سازمان ملل در اراضی اشغالی فلسطین به این نتیجه رسید که دلایل منطقی زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد اقدامات نسل‌کشی انجام شده توسط ارتش اسرائیل علیه مردم غزه بعد از بیانیه‌های صادر شده توسط مسئولان ارشد نظامی و سیاسی اسرائیل صورت گرفت که بیانگر قصد آن‌ها برای نسل‌کشی در غزه است.

درخواست برای تحریم تسلیحاتی اسرائیل

فرانچسکا آلبانیزا در ادامه مجموعه‌ای از توصیه‌ها را صادر کرد که مهمترین آن‌ها تحریم تسلیحاتی فوری اسرائیل و همچنین سایر اقدامات اقتصادی و سیاسی لازم برای تضمین آتش‌بس فوری و دائمی در غزه و احترام به قوانین بین‌المللی است.

از جمله این توصیه‌ها، اقدام جهت اطمینان از انجام تحقیقات جامع و مستقل و شفاف برای مستندسازی نقض قوانین بین‌المللی و همچنین همکاری با نهاد‌های مستقل بین‌المللی حقیقت‌یاب و ارجاع فوری وضعیت فلسطین به دادگاه کیفری بین‌المللی است.

در این گزارش از دولت‌ها خواسته شده تا تعهدات خود را بر اساس اصول و صلاحیت جهانی اجرا کنند و از تحقیقات و پیگرد واقعی افراد مظنون به ارتکاب یا مشارکت در ارتکاب جنایات بین المللی از جمله نسل کشی اطمینان حاصل کنند.

گزارشگر سازمان ملل همچنین خواستار پرداخت غرامت کامل از جمله هزینه‌های بازسازی غزه و اطمینان از تامین بودجه آژانس آنروا جهت تامین نیاز‌های مردم فلسطین در غزه شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار