کد خبر: 1221622
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۰
«عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر و «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد درباره اوضاع و تحولات غزه گفتگو و تبادل نظر کردند.

جوان آنلاین: «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر امروز در قاهره میزبان «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد بود و در این دیدار، طرفین درباره شماری از مسائل بین المللی و منطقه‌ای و در راس آن تحولات اوضاع در نوار غزه گفتگو کردند.

رئیس جمهور مصر به تلاش‌های بی وقفه این کشور در دستیابی به آتش بس فوری و تبادل اسیران، ورود کمک‌های کافی بشردوستانه به نوار غزه به ویژه شمال این باریکه، از طریق زمینی و هوایی با هماهنگی دستگاه‌های امنیتی مربوطه اشاره کرد.

السیسی از مواضع گوترش در برابر بحران جاری و اهتمام به پایبندی به اصول قوانین بین المللی و قوانین حقوق بشر قدردانی کرد.

وی فعالیت‌های مستمر دبیرکل سازمان ملل برای ترغیب جامعه جهانی در راستای فعالیت برای پایان دادن جنگ در غزه و حفاظت از غیرنظامیان را مورد تقدیر قرار داد و بر ضرورت انجام وظایف و مسئولیت‌های شورای امنیت در این زمینه تاکید کرد.

گوترش نیز ضمن تقدیر از تلاش‌های مصر برای برقراری آتش بس در نوار غزه و اهتمام این کشور برای بازماندن مستمر گذرگاه مرزی رفح، بار دیگر بر ضرورت برقراری آتش بس انسان دوستانه برای ورود کمک‌ها و توزیع آن در نوار غزه تاکید کرد.

دو طرف در این دیدار با قاطعیت نسبت به کوچ فلسطینیان از سرزمین هایشان و هرگونه عملیات نظامی در رفح مخالفت کردند و نسبت به آن هشدار دادند.

دبیرکل سازمان ملل صبح دیروز (شنبه) در دومین سفر خود از آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر به شهر «العریش» مصر رفت و در آنجا با مجروحان فلسطینی در بیمارستان این شهر گفتگو کرد.

گوترش قرار است پس از مصر به اردن سفر کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار