کد خبر: 1188540
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۱
شکستن طلسم ناکامی تیراندازان و پیوستن تیم کوراش به جمع مدال‌آوران کاروان «ایمان، ایران و اتحاد»، روز خوبی را برای ورزش کشورمان رقم زد.
شیوا نوروزی

خبرنگار اعزامی «جوان» به هانگژو
با گذشت هفت روز از آغاز رسمی نوزدهمین دوره بازی‎های آسیایی، تیراندازان تپانچه میکس اعزامی سرانجام به نتایج ضعیف این رشته پایان دادند و با کسب مقام سوم اولین مدال تیراندازی در این دوره را کسب کردند. مجید وحیدبریمانلو نیز به عنوان اولین نماینده کوراش کشورمان به مدال نقره دست یافت. روز گذشته باخت ثانیه‌های پایانی تیم ملی بسکتبال سه نفره و حذف ناگهانی این تیم از گردونه بازی‌ها همه را شوکه کرد.

بالاخره تیراندازی
با توجه به نتایج قبلی تیم ملی تیراندازی، پس از قرار گرفتن هانیه رستمیان و امیر جوهری‌خو در خط آتش تپانچه ۱۰ متر میکس، خیلی‌ها انتظار مدال نداشتند و تصور نمی‌کردند رستمیان و جوهری‌خو به مدال برنز تپانچه میکس برسند. خوشبختانه تیم ایران در مصاف با پاکستان به پیروزی رسید و برنز هانگژو را از آن خود کرد. رستمیان بعد از ایستادن بر سکوی سوم، مدال برنز خود را به مردم تقدیم کرد: «فینال پرفشاری داشتیم، ولی موفق شدیم به هدفمان دست پیدا کنیم و این مدال را به دست آوریم. این مدال را به مردم کشورم تقدیم می‌کنم. عملکردم در این مسابقات خوب بود، در ۲۵ متر ششم شدم، هرچند انتظار خودم مدال بود، اما در میکس جبران و این مدال را کسب کردیم.»

اولین دشت کوراش
مجید وحید بریمانلو، ملی‌پوش ۶۶ - کیلوگرم، اولین نماینده کوراش ایران بود که با کسب مدال نقره گام نخست را در این رشته محکم برداشت. بریمانلو از اینکه نتوانسته در فینال حریف ازبک را شکست دهد ابراز تأسف کرد: «برای همه مسابقاتم برنامه داشتم و همه حریفانم را تا فینال بردم. ما تمرینات سختی را پشت سر گذاشتیم و تمام تلاشم را برای کسب طلا کردم، ولی نشد. در مسابقه نهایی برابر حریف ازبک هر کاری کردم، نشد که ببرم. امیدوارم مردم این نقره را از من قبول کنند، ولی کم نگذاشتم و از این باخت ناراحتم.»

برنز قطعی برادران عالمیان
نوشاد و نیما عالمیان با صعود به نیمه‌نهایی دوبل تنیس روی میز مدال برنز خود را قطعی کردند. برادران عالمیان امروز برای صعود به فینال با تیم دوبل چین مصافی بسیار سخت دارند. آن‌ها که پیش از این اولین برنز تیمی تاریخ تنیس روی میز را کسب کرده بودند، این‌بار با صعود به نیمه‌نهایی در آستانه کسب اولین مدال دوبل تاریخ تنیس روی میز ایران در بازی‌های آسیایی قرار دارند. نوشاد و نیما پس از این صعود تاریخی از هموطنان خود تشکر کردند: «دم همه مردم ایران گرم که به ما انرژی دادند. از همه آن‌ها تشکر می‌کنیم. ما انرژی‌های آن‌ها را دریافت کردیم. این انرژی‌ها باعث می‌شود با روحیه جنگنده‌تری بقیه مسابقات را پشت سر بگذاریم. به نظرم طلسم ما شکسته است و خدا را شکر اتفاق‌های خوبی در حال افتادن است.»
صعود به عنوان صدرنشین
تیم ملی بسکتبال با غلبه بر قزاقستان (۸۶ بر ۶۰) به عنوان صدرنشین به یک‌چهارم نهایی بازی‌های آسیایی رسید. هاکان دمیر، سرمربی ایران در خصوص دشواری‌های دیدار با قزاقستان گفت: «بازی در نیمه اول راحت نبود و آن‌ها چند پرتاب سه امتیازی خوب داشتند، اما در نیمه دوم ما سعی کردیم به بازی برگردیم و سریع‌تر بازی کردیم. همه تیم بهتر و خوب بازی کردند. ما راند اول را به عنوان صدرنشین گروه به اتمام رساندیم و حالا منتظر حریف بعدی خود برای بازی پلی‌آف هستیم و باید ببینیم که چه اتفاقی رخ می‌دهد. تیم‌های مرحله بعد تیم‌های سخت‌تری هستند و بین کیفیت آن‌ها تفاوت‌های زیادی با تیم‌های این مرحله وجود دارد. در این مرحله تیم‌هایی هستند که به‌طور مثال سه بازیکن خارجی دارند.»

شکست تلخ
تیم ملی بسکتبال سه نفره در حالی که تا ثانیه‌های پایانی از مغولستان پیش بود با یک غفلت نتیجه را ۱۶ بر ۱۵ به حریف واگذار کرد! شاگردان کاروالیو در مصاف با حریف قدرتمند خود عملکرد خوبی به نمایش گذاشتند، اما نتوانستند این برتری را در چند ثانیه آخر مسابقه حفظ کنند. با این باخت تیم بسکتبال سه نفره از گردونه رقابت‌ها کنار رفت. بازیکنان جوان کشورمان آنقدر از باخت ناگهانی به مغولستان ناراحت بودند که بدون صحبت با خبرنگاران، میکسدزون را ترک کردند.
محمدمهدی رحیمی، بازیکن این تیم پس از حذف از بازی‌های آسیایی گفت: «بازی بسیار سختی بود. همه چی علیه ما بود، هم از نظر جو سالن و هم از نظر داوری، حتی شوت‌های ۵۰ - ۵۰ را به نفع حریف می‌گرفتند. صبح با هند بازی داشتیم و انرژی‌مان گرفته شده بود. عادت نداشتیم در یک روز دو بازی انجام دهیم، به همین خاطر بازی برده را باختیم.»
رحیمی در پاسخ به این سؤال که چطور به‌رغم مشکلات داوری و جو سالن تیم ایران تا ثانیه‌های پایانی از حریف پیش بود، اظهار داشت: «واقعیت این است که تمرکزمان را از دست دادیم، نتوانستیم بازی همیشگی‌مان را انجام دهیم و نتیجه بازی از دست رفت.»
شانس کم هندبال
شاگردان وسلین وویوویچ سومین شکست خود در بازی‌های هانگژو را متحمل شدند. تیم ملی هندبال در حالی ۲۹ بر ۲۰ مغلوب بحرین شد که مسیر صعود این تیم به دور بعد بسیار سخت شده است. سرمربی تیم ملی از اشتباهات فنی بازیکنانش انتقاد کرد: «با وجود اینکه در نیمه اول خوب بودیم، اما این برای بردن کافی نبود، چراکه بازی ۶٠ دقیقه است، مثل همه بازی‌ها در هانگژو و پیشتر ما اشتباه فنی زیادی مرتکب شدیم و همین موضوع باعث شد گل‌های زیادی دریافت کنیم. وقتی شما به تیم حریف اینقدر موقعیت و حدود ١۵ متر فضا می‌دهید و به آن‌ها اجازه پیش افتادن را می‌دهید، بازگشت به بازی خیلی سخت می‌شود. این مشکل بزرگ من و تیم ملی هندبال ایران است که ما باید در خصوص آن کار‌هایی انجام دهیم تا دیگر شاهد اشتباهات تکراری نباشیم. اکنون باید تمرکز خود را روی بازی کره بگذاریم و به همین دلیل است که من یک شانس دیگر به بازیکنانم می‌دهم تا بهترین خودشان باشند.» تیم ملی هندبال صبح امروز (۹:۳۰) با کره‌جنوبی بازی می‌کند.

سایر نتایج
نهال مقدم‌رحمانی و سیده مهشید کیایی در اسکیت سرعت در ماده ۱۰ هزار متر زنان به ترتیب هشتم و نهم شدند و امیر بهزادی و آزاد همتی هم در ماده ۱۰ هزار متر مردان به مقام هشتم و نهم رسیدند. ایمان رمضان‌پور، بوکسور وزن ۹۲‌+ به حریف هندی باخت و به نیمه‌نهایی نرسید. تیم ملی شطرنج ایران در دومین دیدار تیمی بازی‌های آسیایی هانگژو مقابل قزاقستان به پیروزی دست یافت. در این مسابقه سیدمحمدامین طباطبایی و بردیا دانشور موفق به شکست حریفان خود شدند و پرهام مقصودلو نیز به اتفاق پویا ایدنی مقابل رقبا به تساوی رضایت دادند.
دیروز در فینال دو ۱۰۰ متر آقایان و بانوان هم نمایندگان کشورمان دست‌شان از مدال دور ماند. حسن تفتیان در دور فینال دو ۱۰۰ مردان در یک قدمی مدال، چهارم شد. سریع‌ترین مرد ایران در این مرحله زمان ۱۰:۱۴ ثانیه را ثبت کرد و چهارم شد. حمیده اسماعیل‌نژاد نیز در فینال دو ۱۰۰ متر بانوان هفتم شد. رکورددار دو ۱۰۰ متر زنان ایران که در خط سوم این مسابقات می‌دوید، زمان ۱۱:۵۴ ثانیه را ثبت کرد و بین هشت دونده حاضر در فینال، هفتم شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار