کد خبر: 1188227
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۲
دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس با اشاره به چگونگی فعالیت گروهک تروریستی داعش، در رابطه با چرایی و چیستی حملات تروریستی حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ(ع) گفت: تبدیل شیراز به حرم سوم اهل بیت(ع) انگیزه اصلی دشمن برای ضربه زدن شد.
 

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، سید مصطفی بحرینی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس در رابطه‌ با چرایی و چیستی حملات تروریستی حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ(ع) گفت: از زمان نام‌گیری شهر شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل‌بیت در ایران اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب و تغییر جایگاه این شهر از محل برگزاری جشن‌های ۲۵۰۰ ساله به پایتخت فرهنگی، همواره دشمنان به دنبال ضربه‌زدن به شیراز هستند.

وی افزود: داعش که در حوادث سال گذشته نقش پر رنگی داشت، با استفاده از شرایط موجود وارد عمل شد و دست به حمله تروریستی به حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ(ع) زد و پس از دستگیری اعضای این گروهک، برای گرفتن انتقام دو تن از افراد اعدام شده خود، پس از ۳۶ روز دست به حمله دوم زد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس ادامه داد: حادثه دوم حرم مطهر شاه‌چراغ(ع) با کمک دستگاه‌های کشورهای متخاصم قبل از سالروز اغتشاشات باهدف روشن نگه‌داشتن چراغ شورش انجام گرفت که ناموفق بود.

بحرینی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به‌عنوان دایه‌دار و ام‌القرای جهان اسلام همواره به‌عنوان یکی از اهداف مهم گروهک‌های تروریستی تکفیری شناخته شده است و با توجه به جایگاه معنوی حرم‌های اهل‌بیت(ع) در پوشش اعتقادات و تربیت عناصر انقلابی با ایمان‌های راسخ این اماکن مورد تهدید گروهک‌های تروریستی قرار گرفته است.
 

حجم بالای ضربات وارده به گروه‌های متعدد داعش 

وی با بیان اینکه حجم ضربات وارده به تیم‌های متعدد این گروهک در طی سال‌های فعالیت داعش خاصه در حرم‌های سه‌گانه ایران، نشان‌دهنده حجم بالای سرمایه‌گذاری در این حوزه است، گفت: با نابودی شاخه‌های فعال داعش در سوریه و عراق در سایه مجاهدت‌ها و رشادت‌های مدافعین حرم و در رأس آنان سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، داعش درصدد فعال‌سازی خود با جذب نیروهای عملیاتی از آسیای میانه شد که با هوشیاری نیروهای جمهوری اسلامی ایران، تیم‌های داعش در ترکیه، آذربایجان، ارمنستان که عازم هجرت به خراسان بودند، متحمل ضربه‌های متعددی شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس با تصریح اینکه داعش خراسان با افرادی اندک از تندروهای برخی کشورهای همسایه از جمله افغانستان و پاکستان و ...، تشکیل شد و شروع به فعالیت کرد، گفت: در کنار افزایش سرمایه‌های مالی و جذب نیرو از آسیای میانه، شدت حملات و برنامه‌های این گروهک در مساجد و نمازهای جمعه پاکستان افزایش یافت و در ایران قبل اجرایی‌شدن عملیاتشان معدوم می‌شد.

وی با تصریح اینکه مستندات ضبط و اعترافات گرفته شده از این گروهک، نشان می‌داد قصد حمله به حرم‌های مطهر ایران اسلامی را داشته‌اند، افزود: در سال ۱۳۹۷ ابوالحسن مهاجر، سخنگوی داعش در فضای مجازی تمامی اماکن مقدس در ایران، سوریه و عراق را مورد تهدید قرارداد. در نیمه دوم سال ۹۷ پانزده نفر از اعضای هسته‌ای گروهک تروریستی داعش در ۴ شهر بزرگ کشور، تهران، مشهد، قم و شیراز شناسایی و دستگیر شدند.

بحرینی با یادآوری اینکه اکثر اعضای افغانستانی گروهک داعش در زندان‌های افغانستان حضور داشته‌اند و کلاس‌های آموزشی گذرانده‌اند و بعداً به ایران وارد شده‌اند، افزود: حمله اول به حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ(ع) در حالی اتفاق افتاد که در جوامع بین‌الملل، نظام سلطه مثل همیشه در حال طراحی جنگ ترکیبی تمام‌عیار علیه جمهوری اسلامی بود که جبهه‌های مختلف، سیاسی، فرهنگی، حجاب و عفاف و حجم بسیار انواع سلاح‌های گرم و سرد مورد حمله قرار گرفته بود.

وی با طرح این سؤال که چرا شیراز و حرم شاه‌چراغ(ع) مورد حمله داعش قرار گرفت، افزود: دشمن که مرتباً از خستگی و فرسایش نیروهای انتظامی در رسانه‌ها با قصد شکستن اقتدار نیروی امنیتی سخن می‌گفت هم‌زمان به نقاط مختلف فرهنگی و اجتماعی حمله می‌کرد که به لطف الهی و اقتدار نیروهای مسلح ایران اسلامی در عملیات های مختلف برای ناامن‌سازی میهن اسلامی مان زمینگیر شد . 

همزمان با اربعین ۳۰ عملیات داعش در تهران خنثی شد 

دادستان عمومی و انقلاب فارس با بیان اینکه در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی ۳۰ عملیات داعش در تهران خنثی و عوامل آن دستگیر شد، گفت: داعش در حال گسترش خود است؛ لذا خطر استفاده از تسلیحات مرگبار مانند سلاح‌های شیمیایی توسط داعش وجود دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار