کد خبر: 1160511
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rtv
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۰
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: یکی از برنامه‌های ویژه بودجه در سال جاری پیش‌بینی یک ردیف و اعتبار خاص به میزان ۱۵ هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی است.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، داود منظور در زمینه عقب ماندگی برخی استان‌ها در بهره مندی از منابع بودجه بیان کرد: تلاش بر این است اعتبارات محرومیت‌زدایی را با توجه به همان عقب ماندگی استان‌ها تخصیص دهیم، ضمن اینکه ما باید در مرحله تدوین بودجه هم به این شاخص‌های آمایشی - استانی توجه کنیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه باید اعتبارات بیشتری برای استان‌های محروم و عقب افتاده در نظر گرفته شود، تاکید کرد: حتما در پنج سال آینده باید سعی کنیم یک گام به سمت عدالت بین استانی نزدیک‌تر شویم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اولویت‌های سازمان برنامه و بودجه در تخصیص منابع لازم به طرح‌ها و پروژه‌های کلان عمرانی در کشور بیان کرد: اولویت نخست ما در این بخش، معطوف به طرح‌هایی است که در آستانه بهره برداری هستند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر طرح‌های زیادی در سراسر کشور احصا شده است، تصریح کرد: طرح‌هایی نظیر طرح‌های جاده‌ای، ریلی و بیمارستانی را به عنوان اولویت اول در تخصیص‌ها لحاظ خواهیم کرد، به ویژه طرح‌هایی که بیش از ۹۵ درصد پیشرفت دارند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کل کشور با بیان اینکه برای طرح‌هایی با بیش از ۹۰ درصد پیشرفت در سال جاری اقداماتی صورت گرفته و برای این طرح‌های پیشران و کلان برنامه‌هایی تدارک دیده شده است، افزود: همچنین در سازمان برنامه و بودجه نیز یک ساختار ویژه برای این امور تحت عنوان امور «طرح‌های کلان و پیشران» ایجاد شده است.

وی ابراز امیدواری کرد بتوانیم با توجه به مصوبات سفر رئیس جمهور، منابع لازم برای طرح‌هایی که نزدیک به مرحله بهره برداری هستند را تا پایان امسال و یا تا پایان سال آینده، با اولویت تخصیص دهیم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در مابقی موارد هم طبیعتا سعی می‌کنیم که توزیع عادلانه‌ای در استان‌ها داشته باشیم، ادامه داد: همچنین تلاش خواهیم کرد که این تخصیص‌ها عمدتا با نظر استانداران انجام شود.

وی با بیان اینکه در توزیع و تخصیص منابع اعتقاد به عدالت بین استانی داریم، تاکید کرد: همچنین ما معتقدیم باید به سمت موضوعی برویم که برای کشور به سرعت تبدیل به سرمایه شده و دارایی‌های کشور را مولد می‌کند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه اهمیت طرح‌های کلان در استان‌ها را استانداران تعیین می‌کنند، بیان کرد: شاید این نظر که منابع بین همه استان‌ها یکسان توزیع شد خیلی قابل دفاع نباشد، اما اینکه افرا سلیقه‌ای برخورد کنند یا براساس فشار‌های وارده تخصیص‌ها را انجام دهند، قطعا ما این فرآیند را تغییر خواهیم داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار