کد خبر: 1134746
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
 رئیس رژیم صهیونیستی که شاهد تنش میان مقامات این رژیم به سرکردگی وزرای جنجالی کابینه جدید است، درباره فروپاشی آن‌هم ظرف چند سال هشدار داده است. هرتزوگ با توجه به مصمم شدن مقاومت برای مقابله با صهیونیست‌ها ابراز امیدواری کرده که بتوان وضع موجود را بهبود بخشید. این در شرایطی است که حامیان نخست‌وزیر تمایلی به همراهی با او نشان نداده‌اند. 
 
دامنه تنش در اراضی اشغالی و بدنه رژیم اشغالگر به حدی گسترده شده که عملاً مقامات این رژیم در برابر دو وزیر پرحاشیه کابینه نتانیاهو ایستاده‌اند. برخی منابع صهیونیستی اعلام کردند که ایتمار بن‌گویر، وزیر امنیت داخلی این رژیم در جلسه کابینه خواستار منع آمد و شد در اردوگاه «شعفاط» و مناطق دیگر قدس اشغالی شده است. بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی هم درخواست محاصره مناطق فلسطینی‌نشین در قدس اشغالی را مطرح کرد. گزارش‌ها حاکی از این است که نهاد‌های امنیتی و رونین بار، رئیس شاباک با این دو مخالفت کرده‌اند. رونین بار ضمن اینکه درباره ایجاد تغییرات اساسی در قدس اشغالی که برخی وزرای صهیونیستی در جلسه اخیر کابینه خواستار انجام آن‌ها شده بودند، هشدار داد، در جلسه اخیر کابینه گفته که بستن راه‌ها و منع آمد و شد که نیرو‌های صهیونیستی در پی عملیات «عدی التمیمی» در ۸ اکتبر در اردوگاه شعفاط انجام دادند، با شکست سنگینی مواجه شد. شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از یک مسئول بلندپایه که در جلسه کابینه حضور داشته تأکید کرد که بن‌گویر نمی‌فهمد که اکنون در جلسه کابینه است، نه در کمیسیون کنست.
 شبکه ۱۱ رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که در جلسه کابینه، جنگ کلامی میان بن‌گویر و مشاور قضایی کابینه صهیونیستی اتفاق افتاده و بن‌گویر به مشاور قضایی گفته: «تو در سرزمینی که من زندگی می‌کنم زندگی نمی‌کنی، تو کار ما را خراب می‌کنی، دستور بستن خانه خیری علقم را ساعت ۸ صبح دریافت کردی، اما در اجرای آن تعلل کردی.»‌مشاور قضایی اینطور پاسخ داد: «من این دستور را صبح نگرفتم بلکه شب به من ابلاغ شد.»‌یاریو لیوین، وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی یکی دیگر از اضلاع این مشاجره بود وگفت: «واضح است مشاوران قضایی بعد زمانی را درک نمی‌کنند و این را نمی‌فهمند که اگر سرعت عمل نداشتی باشی به تو حمله خواهد شد.»
 بشکه باروتی در معرض انفجار 
اپوزیسیون قبلاً به اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی درباره سکوت در مورد طرح جنجالی نتانیاهو هشدار داده بود. هرتزوگ در اعلام موضعی دیرهنگام، با اشاره به فقدان گفتگو، درباره فروپاشی جامعه صهیونیستی از درون هشدار داد. هرتزوگ گفت: «همه ما نگران «کشور» اسرائیل هستیم. همه ما به آن متعهدیم. نبود گفتگو ما را از درون متلاشی می‌کند. من به صراحت به شما می‌گویم: این بشکه مواد منفجره در شرف انفجار است. این یک زمان اضطراری است و مسئولیت آن بر دوش ما است.» رئیس رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: «من در مقابل چشمانم شکاف‌ها را در داخل می‌بینم که عمیق‌تر می‌شود و تنها می‌توانم یادآوری کنم که دو بار در طول تاریخ در زمان سلطنت خاندان داوود و حشمونیان (یک دولت یهودی که در سرزمین اسرائیل پدید آمد) قبل از رسیدن به هشتادسالگی سقوط کرد.» وی در توئیتی نوشت: «چندین هفته است که تلاش می‌کنم از یک بحران تاریخی قانون اساسی جلوگیری کنم و از بروز دودستگی بیشتر در «کشور» ممانعت کنم. تمام توانم را وقف این تلاش‌ها می‌کنم و قصد تسلیم شدن ندارم.» هرتزوگ با بیان اینکه در دیدار با مقامات دولتی و اپوزیسیون به «نشانه‌های اولیه حسن‌نیت» پی برده است، خاطرنشان کرد: «امیدوارم بر اساس گفت‌وگوی واقع‌بینانه و محترمانه بین مقامات و مسئولان و گوش دادن به مردم و نگرانی‌های آن‌ها به نتیجه برسیم.» ائتلاف حاکم به رهبری بنیامین نتانیاهو از سویی و گروه‌های اپوزیسیون از سوی دیگر تأکید کردند که گفتگو بین دو طرف برای آشتی غیرممکن است، زیرا نتانیاهو در هفته گذشته بار‌ها تأکید کرده است که او و دولتش مصمم به تصویب اصلاحات قضایی هستند؛ اصلاحاتی که اپوزیسیون آن را کودتا علیه قوه قضائیه و تبدیل آن به ابزاری در دست سیاستمداران می‌نامد و هدف از آن لغو محاکمه نخست‌وزیر متهم به دریافت رشوه، خیانت در امانت و کلاهبرداری است. دانیل کانمن، برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۰۲ به زبانی دیگر سخنان هرتزوگ را تکرار کرد و گفت که در برهه فعلی بیش از زمان جنگ ۱۹۷۳ میان اعراب و اسرائیل نگران رژیم صهیونیستی است. وی نیز به اصلاحات مدنظر نتانیاهو اشاره کرد و گفت: «برای من، اینجا تقریباً پایان جهان است و از نظر من این پایان اسرائیل است. چه اتفاقی می‌تواند بیفتد، اینجا جایی نیست که من در آن بزرگ شده‌ام، اینجا، جایی نیست که نوه‌های من بخواهند در آن زندگی کنند. وقتی دستگاه اجرایی به دستگاه قضایی نفوذ می‌کند، حاکمیت هر حزبی را تداوم می‌بخشد و بدون شک این پایان دموکراسی است.»
 خطر انتفاضه سوم جدی است 
یک منبع بلندپایه در مقاومت فلسطین در غزه اعلام کرد که مقاومت فلسطین به روشنی تصمیم گرفته است که هرگونه تجاوز بزرگ اسرائیل مانند کشتار جنین را بی‌پاسخ نگذارد. وی تصریح کرد: «پاسخ به هرگونه تجاوز جدید اسرائیل می‌تواند به یک رویارویی گسترده منجر شود. مقاومت تصمیم خود را بررسی کرده و پس از کشتار جنین جلسات متعددی داشته است. ممکن است یک نبرد جدید خیلی زود و شاید قبل از ماه رمضان انجام شود.»‌در شرایطی که صهیونیست‌ها به تسلط مقاومت قسام بر کوادکوپتر خود اذعان کرده‌اند، اسماعیل رضوان یکی از رهبران حماس، یک شنبه در گفتگو با خبرگزاری «شهاب» تأکید کرد که گردان‌های قسام با سیطره بر این کوادکوپتر ضربه امنیتی بزرگی به دشمن صهیونیستی وارد کرد و با این کار، آسمان غزه را به روی هواپیما‌های اسرائیلی بست. وی تأکید کرد که دشمن صهیونیستی در مقابله با ابتکارات و نوآوری‌های مقاومت ناکام مانده است. دشمن جنایتکار صهیونیستی سست‌تر از خانه عنکبوت است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار