کد خبر: 1133880
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kyO
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱
افزایش فقر در انگلیس موجب شد پس از بانک‌هایی همچون "بانک غذا" و "بانک گرما"، اکنون "بانک بچه" هم در این کشور راه بیفتد تا مادران نیازمند بتوانند از سازمان‌های خیریه، برای فرزندانشان، لباس و پوشک بگیرند.

افزایش فقر در انگلیس موجب شد پس از بانک‌هایی همچون "بانک غذا" و "بانک گرما"، اکنون "بانک بچه" هم در این کشور راه بیفتد تا مادران نیازمند بتوانند از سازمان‌های خیریه، برای فرزندانشان، لباس و پوشک بگیرند.

افراد خیر در لندن، بانک بچه در این شهر برپا کرده اند تا مادران فقیر بتوانند برای فرزندانشان، اسباب بازی، لباس و پوشک دریافت کنند.

به نوشته دیلی میرور، شماری از خانوار‌های انگلیسی که با گرانی فراوان روبرویند، قادر نیستند وسایل اولیه مورد نیاز فرزندانشان مثلا لباس‌های زمستانی را تامین کنند. در پی بحران گرانی‌ها و فشار فراوان بر درامد خانوار‌های فقیر، اکنون شمار بانک‌های بچه در انگلیس به ۲۰۰ شعبه رسیده است. به نوشته دیلی میرور، در این بانک‌های بچه، افراد خیر علاوه بر اهدای وسایل مورد نیاز کودکان، لباس‌های دست دوم و استفاده شده اهدایی را پس از شستشو، به مادران نیازمند می‌دهند تا برای فرزندانشان استفاده کنند.

روزنامه دیلی میرور نوشت یک میلیون کودک انگلیسی در خانوار‌هایی زندگی می‌کنند که والدین دیگر قادر نیستند حتی نیاز‌های اولیه آنان را از قبیل لباس تهیه کنند. این روزنامه نوشت شماری از مادران را ماما‌هایی که از وضعیت فقر خانوار‌ها آگاهند، به این بانک‌های بچه راهنمایی می‌کنند. به نوشته دیلی میرور، شماری از مادارن مراجعه کننده به بانک‌های بچه در انگلیس می‌گویند به علت گرانی هزینه مصرف انرژی، ناچارند لباس‌های بیش تری بر تن فرزندان کنند تا از سرماخوردگی آنان در منزل پیشگیری کنند. با توجه به تداوم بحران گرانی در انگلیس انتظار می‌رود در سال جاری میلادی، مراجعه به بانک‌های بچه در این کشور، افزایش یابد.

بر اساس گزارش مرکز ملی امار انگلیس هزینه‌های زندگی در این کشور به بالاترین میزان در بیش از چهار دهه اخیر رسیده است و بنا بر اعلام موسسه خیریه سرپناه با افزایش بی سابقه هزینه‌های انرژی در این کشور شمار زیادی از خانواده‌ها بر سر دوراهی تامین غذای کافی برای افراد خانواده یا گرم کردن خانه قرار گرفته اند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار