کشور‌های اسلامی روابط خود را با سوئد قطع کنند
کد خبر: 1132840
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004khc
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۸
مفتی یمن:
مفتی یمن از کشور‌های اسلامی خواست که روابط دیپلماتیک خود را با سوئد و تمام کشور‌هایی که آشکارا با مقدسات اسلامی دشمنی می‌کنند، قطع کنند.

شمس الدین شرف الدین مفتی یمن بعد از ظهر امروز دوشنبه تأکید کرد که این کشور اقدامات خبیثانه دشمنان خدا، رسول (ص) و کتابش را محکوم کرده و از آنان ابراز انزجار می‌کند.

شبکه خبری المسیره به نقل از مفتی یمن گزارش داد، مردم یمن در قبال تعدی به قرآن کریم کوتاه نخواهند آمد و به مسئولیت خود در کمک به دین خداوند عمل خواهند کرد.

وی با بیان اینکه سوئد باید اقداماتی را انجام دهد که چنین اقدامات شنیعی تکرار نشود، ادامه داد، مسئولیت علمای مسلمان نیز این است که امت اسلامی را به سمت خشمگین شدن از هتک حرمت به مقدسات سوق دهند و در این زمینه به مسئولیت خود عمل کنند.

مفتی یمن از کشور‌های اسلامی نیز خواست که روابط دیپلماتیک خود را با سوئد و تمام کشور‌هایی قطع کنند که آشکارا با مقدسات اسلامی دشمنی می‌کنند.

شرف الدین همچنین گفت که متولیان امر مسلمین نباید در برابر تعدی به قرآن کریم، نظاره‌گر باشند و اقدامات محکمی انجام ندهند؛ لذا از ملت‌های اسلامی می‌خواهیم که اقدامی کنند و برای دفاع از قرآن کریم، انقلاب کنند.

در همین ارتباط، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی هتک حرمت قرآن کریم در سوئد را محکوم کرد و نوشت: هتک حرمت قرآن کریم و نفرت پراکنی علیه مقدسات اسلامی که باز در سوئد اتفاق افتاد را به شدت محکوم می‌کنم.

وزیر خارجه افزود: نباید جریحه دار کردن احساسات مسلمانان جهان و اسلام هراسی به بهانه حمایت از آزادی بیان به امری مرسوم در برخی کشور‌های اروپایی مدعی حقوق بشر تبدیل شود.

گفتنی است، تعدادی از گروه‌های افراطی در اقدامی هتاکانه اقدام به آتش زدن قرآن کریم در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم کردند که واکنش تند دولت ترکیه را به همراه داشت. سخنگوی پلیس سوئد هم در اقدامی اسلام‌ستیزانه عنوان کرد که به رهبر اسلام ستیز حزب راست‌افراطی استرام کورس دانمارک اجازه داده تا در راهپیمایی مقابل سفارت ترکیه، قرآن را بسوزاند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار