کد خبر: 1130827
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰
تارنمای روزنامه لو فیگارو روز یکشنبه اعلام کرد که شماری از تظاهرکننده مخالف توسعه یک معدن زغال سنگ در غرب آلمان به خاطر گاز گرفتن سگ‌های پلیس و یا فعالیت‌های خودرو‌های آبپاش زخمی شدند.

تارنما این روزنامه فرانسوی افزود، این افراد روز گذشته (شنبه) در جریان سرکوب معترضان از سوی پلیس آلمان زخمی شدند و حال برخی از آنان وخیم است.

در ارتباط با شمار معترضان نیز آمار‌های مختلفی ارائه می‌شود و در حالی که برخی منابع آمار تظاهرکنندگان را ۱۵ هزار اعلام کردند، ولی معترضان با رد آن از حضور ۳۵ هزار در تظاهرات مزبور خبر می‌دهند.

بر پایه این گزارش در جریان مقابله تظاهرکنندگان با سرکوب پلیس آلمان نیز ۷۰ افسر پلیس زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، گرتا تونبرگ فعال محیط زیستی سوئدی نیز در جریان این تظاهرات شرکت کرده بود.

لو فیگارو یادآوری می‌کند که توسعه این معدن روباز زغال سنگ منجر به تخریب روستای لوتزیرات (Lützerath) در حوزه رود راین، بین دوسلدورف و کلن می‌شود.

بر اساس این گزارش، معترضان مدتی است که سایت این معدن را اشغال کرده‌اند و پلیس متعهد شده است که آن‌ها را بیرون کند.

پلیس آلمان اعلام کرده است که در جریان درگیری که رخ داد، برای حدود ۱۵۰ نفر پرونده قضایی تشکیل داده است.

لو فیگارو یادآوری می‌کند که عملیات تخلیه این منطقه از نظر سیاسی برای ائتلاف سوسیال دموکرات اولاف شولتس صدراعظم آلمان که با طرفداران محیط زیست اداره می‌شود و توسط فعالان این حوزه به خیانت به تعهدات خود متهم شده‌اند، حساس است.

دولت آلمان به دلیل وقفه در تحویل گاز روسیه، توسعه این معدن را برای امنیت انرژی کشور ضروری می‌داند، اما مخالفان با نام مبارزه با سوخت‌های فسیلی نسبت به این سیاست جبهه‌گیری می‌کنند.

سرکوب معترضان در آلمان در حالی انجام می‌شود که این کشور با دخالت در امور داخلی دیگر کشور‌ها از آنان درخواست می‌کند که از اقدامات مشابه علیه معترضان خودداری کنند.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار