کد خبر: 1119766
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hIk
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۱
ضرغامی:
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: براساس توافقنامه با وزارت نیرو مقرر شد هزینه برق و آب استاندارد مراکز گردشگری با قیمت پایین محاسبه و گاز و سوخت یارانه‌ای برای شناور‌ها در گردشگری دریایی محاسبه شود.

عزت الله ضرغامی در آئین افتتاح مجتمع گردشگری رونیکا پلاس در دلیجان که با حضور نماینده مردم شهرستان‌های دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی، استاندار مرکزی و جمعی دیگر از مسئولین صورت گرفت، افزود: استان مرکزی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جزء استان‌های سرآمد است.

وی بافت تاریخی نراق را فوق العاده عنوان کرد و اظهار داشت: دلیجان به نوبه خود دارای پروژه‌های گردشگری است و تلاش بر این است از محل اعتبارات استانی، ملی و بین المللی بهره برداری شود و با استفاده از این اعتبارات زمینه برای گردشگری هر چه بیشتر فراهم شود.

وی با بیان اینکه باید با پروژه‌های گردشگری که نیازمند مرمت و بازسازی هستند زمینه برای گردشگری مردم فراهم شود، تصریح کرد: غار نخجیر دلیجان از جاذبه‌های گردشگری شهر نراق است و نعمت خدادادی به شمار می‌رود که در کمتر جایی وجود دارد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به بازدید از برخی پروژه‌های شهرستان دلیجان، خاطرنشان کرد: در این پروژه‌ها باید سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد و جاذبه‌های تکمیلی برای این پروژه‌ها ایجاد شود.

ضرغامی بر ضرورت تکمیل پروژه‌های دارای جاذبه‌های گردشگری در جهت بهره مندی مطلوب مردم از خدمات تأکید کرد و بیان داشت: باید پروژه‌ها به گونه‌ای تکمیل شود تا شرایط برای همه اعضای خانواده بخصوص گردشگری "خانواده محور" فراهم شود.

وی ادامه داد: مجتمع‌های گردشگری بین راهی خوبی در دلیجان احداث شده و با سرمایه گذاران با انگیزه و پر تلاش برای ادامه پروژه‌های مشابه مذاکره شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استان مرکزی را در زمینه ماموریت‌های این وزارتخانه سرآمد عنوان کرد و گفت: استان مرکزی با غنای بالا و حفظ انگیزه سرمایه گذاران در آینده‌ای نزدیک چهره بهتری در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیدا خواهد کرد.

وی عنوان کرد: در نشست شورای اقتصاد کشور که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، استمهال وام‌های مراکز گردشگری که رقم بالایی نیز بهش شمار می‌رود بمدت ۲ سال تصویب شد.

ضرغامی گفت: همچنین در زمینه سایر مشوق‌ها برای پروژه‌های گردشگری منجمله عوارض، زمین، خدمات زیربنایی و زیرساختی نیز اتفاقات مطلوبی صورت گرفته است.

ضرغامی تصریح کرد: همچنین براساس توافقنامه با وزارت نیرو مقرر شد، هزینه برق و آب استاندارد مراکز گردشگری با قیمت پایین محاسبه شود و گاز و سوخت یارانه‌ای برای شناور‌ها در گردشگری دریایی محاسبه شود.

وی توضیح داد:هفته گذشته نیز در نشست با وزارت صمت برای صندوق حمایت از صادرکنندگان حوزه گردشگری به منظور تضمین برای تورگردانان و آژانس‌دار‌هایی که از حوادث دچار ضرر می‌شوند توافق لازم بعمل آمدو این مهم موجب رونق و انگیزه فعالان این حوزه خواهد شد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار