بازی‌های جام‌جهانی در سینما‌ها اکران نمی‌شود
کد خبر: 1117155
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gcd
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۴
رئیس سازمان سینمایی ضمن تشریح روند پیگیری‌های صورت گرفته برای نمایش بازی‌های جام‌جهانی در سینماها، تأکید کرد این برنامه با شرایط موجود منتفی است.

محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی در حاشیه آغاز به کار سینما «مهر شاهد» درباره آخرین وضعیت پیگیری‌ها برای اکران بازی‌های جام‌جهانی در سینما‌های کشور گفت: از حدود یک ماه پیش پیگیری‌هایی را انجام دادیم تا بتوانیم مسابقات جام‌جهانی را به‌صورت همزمان در سینما‌های کشور اکران کنیم. موافقت‌های اولیه را هم گرفتیم و در شورای فرهنگ عمومی هم این برنامه مصوب شد. در کمیته فرهنگی هنری بازی‌های قطر هم مصوب شد، اما در نامه‌نگاری اخیر با وزارت کشور و مستند به بررسی‌های صورت گرفته، تصمیم‌گیری در این زمینه به شورای تأمین استان واگذار شد.

خزاعی همچنین درباره اکران بازی‌ها در استان‌ها نیز افزود: هر استانی می‌تواند با توجه به شرایط حاکم بر استان، در این زمینه تصمیم‌گیری کند و مجوز نمایش بازی‌های جام‌جهانی در سینما‌های آن استان را بدهد. اینگونه تصمیم‌گیری در این زمینه از اختیارات سازمان سینمایی خارج شده است و استانداری‌ها باید در این زمینه تصمیم‌گیری کنند. نامه‌های مربوط به مدیران کل ارشاد استان‌ها هم ابلاغ شده و مشغول پیگیری هستند تا در استان‌هایی که شرایط فراهم است، بازی‌های جام‌جهانی در سینما‌ها اکران شود. اگر شورای تأمین هر استان با این برنامه مخالفت کند، این بازی‌ها روی پرده نخواهد رفت.

رئیس سازمان سینمایی در عین حال گفت: از آنجایی که از همین فردا (دوشنبه ۳۰ آبان) بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران آغاز می‌شود و با توجه به آخرین پیگیری‌هایی که دوستان ما داشته‌اند، بازی‌های جام‌جهانی به‌صورت عمومی در سینما‌های سراسر کشور اکرانی نخواهند داشت.

خزاعی همچنین درباره آخرین وضعیت اختصاص تیزر‌های تلویزیونی رایگان به فیلم‌های در حال اکران هم خاطر نشان کرد: طبق توافقی که در حاشیه شورایعالی سینما با آقای جبلی در این زمینه داشتیم، جمع‌بندی به این صورت شده است که برای فیلم‌هایی که راهی اکران می‌شوند، سهمیه‌ای برای تبلیغ تلویزیونی درنظر گرفته شود. سهمیه پنج فیلمی که نامشان اعلام شده بود، در حال حاضر اعطا شده است و تبلیغ آن‌ها از تلویزیون در حال پخش است. یکی دو فیلم باقی مانده‌اند که خودشان هنوز پیگیری نکرده‌اند، ولی سهمیه آن‌ها اختصاص پیدا کرده است. بنابر آنچه اطلاع داریم بالغ بر ۲۰۰ نوبت پخش تیزر رایگان به هر یک از این فیلم‌ها اعطا شده است. برخی از فیلم‌ها ۴۰۰ و ۳۰۰ نوبت پخش هم داشته‌اند. این سهمیه‌ها به تناسب آثار برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

وی افزود: امیدواریم تعاملی که میان سازمان سینمایی و صداوسیما شکل گرفته است، همچنان ادامه پیدا کند. قطعاً سینما نیاز به حمایت دارد، به‌خصوص در این شرایط که تبلیغات حرف اول را برای حمایت از فیلم‌ها می‌زند. اطلاع‌رسانی درست می‌تواند فضای جدیدی را در سینما‌ها به‌وجود بیاورد. قول‌هایی در این زمینه داده شده است تا بتوانیم درباره خدمات متقابل میان ما و تلویزیون اقداماتی داشته باشیم.

خزاعی به تعامل سازمان سینمایی با قوه قضاییه در زمینه حوادث اخیر اشاره و تاکید کرد: در زمینه تعامل با قوه قضاییه و پیرامون حوادث اخیر جلسه مشترکی برگزار شد که در همان جلسه درخواست شد کارگروهی برای پیگیری مسائل هنرمندان شکل بگیرد. نماینده سازمان سینمایی، نماینده قوه قضاییه و نماینده خانه سینما در همین راستا جلساتی را آغاز کرده‌اند و در حال بررسی هستند. مشکلات مربوط به برخی افراد که حتی ما آن‌ها را نمی‌شناختیم، اما نامشان در فهرستی گردآوری شده و مربوط به فعالین شهرستان‌ها بودند، مورد بررسی قرار گرفت و مشکلات برخی از آن‌ها هم مرتفع شد.

برچسب ها: سینما
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار