ادامه اعتراض به سیاست‌های مکرون؛ دانش آموزان هم به خیابان می‌آیند
کد خبر: 1116249
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gO1
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۹
روند توقف‌ناپذیر اعتراض‌ها و تظاهرات‌ها علیه سیاست‌های امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه امروز (پنجشنبه) نیز با تجمع دانشجویان و کارورزان پزشکی (اَنترن‌ها) و دبیرستان‌های حرفه‌ای ادامه می یابد.
کارورزان و دانشجویان پزشکی در فرانسه به افزوده شدن چهارمین سال کارآموزی در پزشکی عمومی اعتراض دارند.

این سیاست جدید قرار است به عنوان یک اولویت ضروری در مناطقی که جمعیت پزشکان کمتر است، دنبال شود.

بر اساس این گزارش، دانشجویان و کارورزان پزشکی با شعار "نه به زور" و "توقف تحقیر" امروز به تظاهرات و اعتصاب علیه سیاست یاد شده، فراخوانده شدند.

در این چارچوب یک راهپیمایی ملی در پاریس و چندین تظاهرات در مناطق دیگر فرانسه به ویژه در لیون و نانت برنامه‌ریزی شده است.

لو فیگارو یادآوری می‌کند که چهاردهم اکتبر نیز تجمع مشابهی با حضور افزون بر ۱۰ هزار تظاهرکننده و اعصاب ۴۰ درصدی در این حوزه رخ داده است.

رافائل پرسنو (Raphaël Presneau) رئیس کارورزان پزشکی عمومی فرانسه (Isnar-IMG) به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده است:  اینها اقدامات عوام‌فریبانه و از نظر دسترسی به مراقبت پزشکی بی‌اثر هستند. پزشکان عمومی در حال حاضر بهترین شرایط توزیع را در قلمرو دارند.

یائل توماس (Yaël Thoma) رئیس انجمن ملی دانشجویان پزشکی فرانسه (Anemf) نیز تاکید دارد: ایجاد چهارمین سال آموزشی برای کارورزان پزشکی عمومی با توجه به فقدان سرپرستان و معلمان کارآموزی بی‌معنی است.

ادامه اعتراض به سیاست‌های مکرون؛ دانش آموزان هم به خیابان می‌آیند

اعتراض به اصلاحات دبیرستان‌های حرفه‌ای

روزنامه لو فیگارو در گزارش دیگری از برنامه‌ریزی هشت سازمان از جمله اتحادیه‌های اصلی کارگری فرانسه برای اعتصاب و تعطیلی دبیرستان‌های حرفه‌ای در اعتراض به سیاست جدید مکرون مبنی بر اصلاحات در این حوزه و تحمیل دوره‌های کارآموزی بیشتری خبر داد.

بر اساس این گزارش، اکثریت قریب به اتفاق اتحادیه‌های معلمان دبیرستان‌های حرفه‌ای برای امروز تظاهراتی را در چندین شهر سازماندهی کردند و عقب‌نشینی رئیس جمهور فرانسه را از طرحی که از آن به اصلاحات استبدادی و هرمی یاد می‌شود، خواستار شدند.

لو فیگارو اضافه می‌کند: صف‌های معلمان معترض در پاریس باید ساعت ۱۴:۰۰ (۱۶:۳۰ به وقت تهران) از میدان سوربن به سمت وزارت آموزش ملی حرکت کند و تجمع مشابه در مارسی، لو آور (Le Havre) یا رَنس (Reims) برای ساعت ۱۰:۳۰ صبح (۱۳:۰۰ به وقت تهران) انجام می‌شود.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار