ورزش دانشگاهی در ایران شناخته‌شده نیست
کد خبر: 1115902
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gIQ
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
معاون وزیر علوم:
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: شورای عالی ورزش دانشگا‌ها باید تشکیل شود تا یکسری کار‌های پایه‌ای صورت بگیرد، زیرا ورزش دانشگاهی در کشور آن‌طور که باید شناخته‌شده نیست.

هاشم داداش‌پور که امروز (۲۴ آبان) در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ورزش دانشگاهی سخن می‌گفت، اظهار داشت: ورزش دانشگاهی یک ورزش پایه‌ای است، اما متاسفانه تابه حال سازمان برنامه و بودجه و وزارت ورزش توجه لازم را به حوزه ورزش دانشگاهی نداشته‌اند که امیدوارم به زودی این نقیصه جبران شود.

وی ادامه داد: ایجاد لیگ‌های دانشگاهی جهت کشف استعداد‌های گمنام دانشجویی ضروری است تا بتوانیم حضوری قدرتمندتر در عرصه‌های بین‌المللی داشته باشیم.

داداش‌پور تصریح کرد: نزدیک به ۳ سال از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد. از اسفند سال گذشته با کاهش این ویروس در کشور ما در سازمان امور دانشجویان تمام تلاش خود را کردیم تا فعالیت دانشگاه‌ها به زمان قبل از کرونا بازگردد.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: به همین منظور اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان چهار المپیاد دانشجویی را در تابستان سال ۱۴۰۱ برگزار کرد.

معاون وزیر علوم با اشاره به ضرورت تخصیص بخشی از اوقات فراغت دانشجویان به ورزش گفت: بخشی از دانشگاه‌های ما دارای ظرفیت‌های زیرساختی بزرگی هستند و خوب است از این ظرفیت‌ها بیش از پیش استفاده کنیم.

داداش‌پور خاطرنشان کرد: دانشگا‌ها نیازمند نشاط هستند و این مهم با ورزش قابل تحقق است. تمام این فعالیت‌ها سبب می‌شود تا ما به شناسایی و تربیت جوانان بااستعداد، در ورزش ملی کشور نقش داشته باشیم.

هادی بشیریان، رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی نیز در جلسه هیئت رئیسه گفت: با توجه به ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در برخورداری از اماکن ورزشی و نیرو‌های علمی متخصص باید از ظرفیت بخش‌های آموزش عالی در برنامه‌های این فدراسیون و ورزش کشور استفاده کنیم.

در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ورزش‌های ملی دانشگاهی مهدی شهبازی، امیرعباس لشگری، محمدرسول خدادادی، مسعود گنجی، سید احسان قاضی زاده هاشمی، سید علی اکبر هاشمی جواهری، حمیدرضا طاهری، سید ابوالفضل تجلی، همت‌اله بسطامی و مهدی مقدم منش، ابراهیم علی‌دوست، زهرا سلمان و مهرداد عنبریان به عنوان اعضای هیئت رئیسه جدید فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی معرفی و منصوب شدند.

منبع: ایرنا
برچسب ها: معاون وزیر علوم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار